FIFA Dünya Futbol Kupası - Türk Milli Takımı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hep diyorum bu Türkiye Futbol Milli Takımı bir Avrupa Kupası ve Dünya Kupası şampiyonu olabilir. 2002 'de Dünya 3.(üçüncü)lüğümüz var, az bir başarı değil. Kimi Avrupa ve Güney Amerika takımlarına oynamadık pek diyor aam şunu da hatırlatırım Brezilya'ya 1-0 yenildik aam Almanya aynı Brezilya'ya aynı kupada 2-0 yenilip dünya 2.si oldu. Aslında bu durumda bizim Dünya 2.si olmamaız lazım gelmiyor mu haha şaka bir yana tabi skorlar maç içerisinde antranöre göre de değişiyor ve bu diğer dereceleri etkilemiyor. Bu arada takım çok iyi giderken eşlerinin getirilmesi bence takımı olumsuz etkiledi. ŞEnol Güneş takım çok iyi oynuyor diye ödül olarak da getirtmişti aileleri..

İstikrar da çok önemli. Maalesef çok antranör değiştirdik sayılır. Fatih Terim en son neden değiştirildi anlamıyorum.. Siyasete girmeden konuşayım :) . Tüpçü denilen eski BJK başkanı Yıldırım Demirören bence Fatih Terim'i göndermekle hata etti ve Lucesku da bence iyi değil. Alzamır faaln diyorlar maalesef. Ben ilk başta Lucesku'ya güveniyordum ama bilmiyo Dünya allah başarılı olur. Ama şu bir gerçek antranör değişimleri her zaman takımı geri atar genelde. Teknik Direktör takımı tanıyana kadar bir zaamn geçiyor. Bu zamanda maalesef 2018 Dünya Kupasına Rusya'ya gidemedik.

Görüyoruz ki daha önce rakibimiz olan Hırvatistan, Belçika, çok iyi oynadı sayılır..

Sizinde 2018 Futbol Dünya Kupası FIFA hakkında fikirlerinizi alabiliriz veTürk Milli Takımı ile de ilgili fikirlerinizi alalım lütfen :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Fransa Milli takımı ilginç buldum.. Oyuncuları çok hızlı oynuyor.. Diğer takımları da fazla izleyemedim bu kupada..

Bu arada Galatasaray kalecisi zaten çok iyi olduğunu biliyorduk ve bir dönem Galatasaray'ın küme düşmesini bile önledi. Öyle goller kurtarıyor ki ve gününde olduğunda ona gol atmak çok daha zor oluyor. Böyle bir kaleci Brezilya, almanya kalecisi olsa bence şimdiye kadar GS FK 'de kalamayabilirdi. Şu an çok ünlendi ve çok yüksek fiyatlar istemiş Galatasaray SK . Bakalım neler olacak..

Bence bu Futbol Dünya Kupasına damga vuran hatırlanacak olaylardan biri de Şımaykılın oğlu şımaykıl :DPeter Schmeichel ın oğlu Kasper Schmeichel .. Şımaykıl şımaykıl şımarma Şımaykıl :D .. Çok güzel kurtarışlar yaptı. Kurtarış ve öncesinde sanırım, babasını gösterince duygusal, güzel analrdı. Baba-oğul ilişkisi güzel bir olaydır aslında ve tabi kız evlatları da yeri ayrıdır :) .. Oğlununda kalecisi olması hoş bir durum. Eski tarihlerde meslekler babadan oğula geçerdi genelde.. Askerde okulu bitirmeden gitmiştim ve ÇAvuş idim :D .. Çavuş olmadan önce şeker gibi çocuk olduğumdna Elhamdulillah geen beni seven bir Uzman Çavuş bu yazıcı olsun demişti ısrarla. Sonra bu Onbaşı ve Çavuş adayı dediler, yapmadılar :cool::D ki olan vardı da o dönem Çavuş adayı lazımdı.. Bunla ilgili bir hikaye anlatabilirim başka konu alltında. En önemli yere gelelim işin, Biliyor musunuz babam da askerde Onbaşı idi ve Yazıcı idi.. KAder işte dönüp dolaşıp bana geldi o an :D ..

Kasper Şımaykıl oyunda penaltı kurtardı Danimarka kalecisi olarak ki son dakikalara çok yakın bir zaamnda çok önemli bir kurtarıştı. Sonraki penaltılarda 2 kurtarış yaptı.. Hırvatistan kalecisi oldukça uzundu zıplamadan üst direği elliyor herif. Sonra Danimarkalı golcü ortaya attı ve iyi atamadı. Bu arada ortaya atılan şutların çoğu kurtarılmış Dünya kupasında mı ne ve üst 90 'a atılan şuların hiç biri kurtarılamamış ama işin kötü yanı atıcı için, yuakrı atmak topu zor ve dışarı çıkma ihtimali artıyor.. Kaleciler böyle uzun ve çevik oldukça belki kaleler büyütülebilir ilerde..

Kasper Şımaykıl ne yapsın değil mi :) :) ..

Ben bunu yazarken 39.dakia da Fransa golü attı.. Belki kupayı alabilirler.. Güzel bir Kupa olsun diyelim hayırlısıyla inşallah :) ..

aytaccinarr

TürkParfüm Üyesi
Bu sene baya suprizlerle dolu abi dunya kupasi kendi kalesine gol atan son dakkada goller atan ve en ilginci belcika oldu bence 2/0 yenikken japonyaya karşı 3/2 yenmesi harikaydi

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu sene baya suprizlerle dolu abi dunya kupasi kendi kalesine gol atan son dakkada goller atan ve en ilginci belcika oldu bence 2/0 yenikken japonyaya karşı 3/2 yenmesi harikaydi

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz bu Hırvatistan ile 1-1 berabere kaldık ve 1-0 yendik son gruplarda. Bizim olmamamız büyük şansızlık. Hayırlısı olur inşallah ne diyelim... Şu an Hırvatistan, Fransa ile Finale kaldı Dünya Şampiyonluğunda..