Forumumuz Hakkında

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar biliyorsunuz Forumumuzda cinsiyet ile ilgili parfümler ''Kadın Parfümleri'' - ''Erkek Parfümleri'' - Uniseks Parfümler'' olarak sıralanmaktadır şimdiye kadar ve bu devam edecek umarız :) . Buradaki amaç annelerimiz olan vefakar kadınlara, bayanlara bir teşekkür, vefa göstermek idi, bir centilmenlik, kibarlık idi de. Şimdiye kadar böyle oldu forumda. Tabi şekil önemli değil önemli olan niyet :) ama bir yerde olayı da yapmak lazım :) . Bu olayı farkeden arkadaşlar var mı acaba merak ettik :) .. Yani Erkeklerden daha önce yer alıyor Kadınlar kısımı :D forumumuzda ..

Bu arada Cuma günümüz ve tüm günlerimiz inşallah sonsuza kadar kutlu ve hayırlı olsun ve 8 Mart Dünya Kadınlar günü de kutlu olsun dileriz :) ..

Ekli dosyayı görüntüle 2518

Kendin gibi ince bir noktaya değinmişsin reyiz.

CCC BaykalReyiz CCC. :)

Sağolasın reyiz, kardeşim :) , teşekkürler hocam .. Adana'lı ya benzemiyorum değil mi haha :D ki Adana'da da çok kibar, iyi insanlar var tabiki . Biz Bozdoğan Türküyüz bu arada. ''Mustafa Kemal Atatürk Milli Mücadele'' zamanı Adana Türk ve Müslüman halkı da çok yaralı olmuş Maşallah. ''Kara Fatma'' denilen (Güçlü Fatma demek ve Atatürk tarafından verilmiş) Fatma Seher'in de bir Bozdoğan Türk'ü olduğu söyleniyor. Tabi önce adam olmak gerek o ayrı :) ve tabiki dğer Osmanlı tebasınında çoğu yardım etmiş. Fitneye düşenleri de Allah ıslah etsin inşallah, şerlerden bizleri Allah emin eylesin..

''Kara Fatma'' ve diğer bayan kahramanlarımıza da teşekkürler, Allah rahmet eylesin.. Donarak Şehit Bacı ''Şerife Bacı'' anamız mesela. İşte altta alıntıda hikayesi :

Türk milletinin Milli Mücadele yıllarındaki kadın kahramanlarından Seydilerli Şehit Şerife Bacı’nın hatıraları, ilçede yaşatılmaya çalışılıyor.
Türk milletinin kurtuluş mücadelesinde, İnebolu’dan kağnılara yüklenen cephaneleri Kastamonu’ya götürmek için harekete geçen Şehit Şerife Bacı, çetin geçen kış şartlarında Kastamonu Kışlası’na yaklaştığı esnada top mermileri ıslanmasın diye kazağını mermilerin üzerine örtmüş, yavrusu ölmesin diye de üzerine abanmış ve soğuktan donarak şehit olmuştu. Çocuğu ölmesin diye ölene kadar vücut sıcaklığını yavrusuna veren Milli Mücadele’nin kahraman Türk kadını Şehit Şerife Bacı adına, Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nda, İnebolu ilçesinin girişinde ve Seydiler’de ilçe merkezinde anıt yapıldı.

Bunun yanı sıra Seydiler Belediyesi tarafından ilçe merkezine Şehit Şerife Bacı’nın adını yaşatabilmek ve hatıralarını gelecek nesle aktarabilmek amacıyla Şerife Bacı Kültür Evi oluşturuldu. Şerife Bacı Kültür Evi’nde, Seydiler’e ait yöresel kıyafet ve ürünlerle, Seydilerli kadınların giydiği yöresel kıyafetler sergileniyor.

Seydiler’e büyük uğraşlar sonunda Şehit Şerife Bacı Kültür Evi oluşturduklarını belirten Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, “Şerife Bacı, Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanlarından, bütün kahramanlarımız gibi artık sembol haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı yıllarında çetin kış şartlarının hüküm sürdüğü Kastamonu’da, 1921 yılının 21 Şubat günü İnebolu’dan aldığı mermileri Kastamonu’ya getirirken Kastamonu Kışlası önünde donarak şehit olmuştur. Bu kahramanlığıyla Türk milletinin kalbinde yerini almıştır” dedi.

Şahin, şöyle konuştu: “1921’li yıllarda İnebolu’dan Kastamonu’ya cephane taşıyan bütün kahraman Türk kadını ve erkekleriyle beraber, çoluk çocuk cephe yollarında çalışırken Şerife Bacımız da, çocuğu küçük olmasına rağmen İnebolu’da kağnısına mermileri, cephaneleri ve cephanelerinin arasına da küçük kız çocuğunu sarmıştır. Ama maalesef çetin geçen kış şartlarında Kastamonu Kışlası önünde donarak şehit olmuştur. Aradan geçen 94 yıllık zamana rağmen Seydilerli Şerife Bacı’nın torunları olarak, kendisine bir minnet duygusu ifadesi olarak Şerife Bacı Kültür Evimizi ve Şerife Bacımızın heykelini ilçemize kazandırdık. İnşallah bundan sonraki süreçte de ilçemize hakim bir yerde de Şehitler ve Şehit Şerife Bacı Anıt Mezarlığı projesini hayata geçireceğiz. Bu sayede gelecek kuşaklara da yapılan bu eserlerle Şehit Şerife Bacı’nın kahramanlığını ve Kurtuluş Savaşı’nın anılarını aktarmaya çalışacağız. Bundan sonra da aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Şerife Bacı denildiğinde akıllara Türk milletinin kahramanlıklarının geldiğini ifade eden Mehmet Şahin, şöyle devam etti:
“Türk milletinin ulusal bağımsızlığına karşı canını seve seve verenler aklımıza geliyor. Şerife Bacı’nın gösterdiği kahramanlık, Türk milletinin kalbinde yer edinmiştir. Gerçekten de şu anki 77 milyon insanımızın kalbinde olduğu gibi, o yıllarda canını seve seve veren kahraman kadınlarımızdan bir tanesidir. Günümüzde de hala Şerife Bacı ve Şerife Bacı gibi olan bir sürü, belki de binlerce bacımız vardır. Olmaya da devam edecektir. Şerife Bacı, Türkiye Cumhuriyeti’nin oluşumunda da, bağımsızlığının kazanılmasında da rol alan kişilerdendir. Biz, Şerife Bacı’yı minnetle anıyoruz.”

Bugün ayrı konu açalım olmazsa bu konuya :) yani Türk Milli Mücadele Kadın Kahramanlarına'' :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kendin gibi ince bir noktaya değinmişsin reyiz.

CCC BaykalReyiz CCC. :)

İnşallah layık olurum reyiz, kardeşim sonsuza kadar inşallah :D .. Sen de kral, iyi adamsın Maşallah :) . Deliliğimiz delikanlı oluşumuzdan o da dozunda yani zırdeli değiliz inşallah :D . Şu sözün bile hayatta iyilerin kazandığını gtösteriyor çünkü adam olmak en önemli şeylerden bence ve benim için bu sözün güzel bir hediye Maşallah. Ha her an iyiler kazanmıyor dünyada o da imtihan sırrı yoksa herkes iyi olurdu biz acıya rağmen doğruları söyledik, Allah'ı sevdik, Hak dedik, iyilik yaptık :D , sonuçta iyiler kazanır :) . Allah iyilerden eylesin hayırlısıyla inşallah :cool::cool::cool:;):) .LA gece gece bu nediyon diyondur şimdi :D belki .. Oku oku güzel şeyler bilirsin uzatırım konuyu kimi zaman :) , genel hayat ile ilgili felsefe yani yaptım .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar forumda Süsen çiçeği(İris) diğer simi Navruz, Navroz (Nevruz, Newroz) şeklinde yazılabilmiştir bunu açıklamak istiyorum. bir kere türkiye'de çıakn Şanlıurfa'mızdaki ''Göbekli Tepe'' olayyı 10-12 bin sen miydi neydi binlerce yıl önce Anadolu'da Türk eğemenliğini gösteriyormuş(Kullanılan şekiller, burçlar, aylar Ortaasyada çoğu kullanıldığı için mesela ve başka delillerde vardır) ve bunu bir Avusturyalı tarihçi mi en yazdı. Bunla ilgili konu açacağım ve birleştirici bir yazı. Anadolu'da ''Can Dündar'' (Kendisi siyaset ile çok anılan bir kişi ve ben işin orası ile alakalı değilim bu mesajda, özellikle belirteyim) gazeteci Türkiye'nin, Anadolu'nun maalesef yunan kökenli olduğunu söyler dururdu ama Atatürk'ün dediği gibi ''Bu topraklar önceden de Türktü ve Türk kalacak'' (Tam söze bakacağım), inşallah diyorum. Tabi Türklük(Turkluk) sadece ırk değil aynı zamanda kucaklayıcı bir kültürdür ve önemli olan o kültürü yaşayıp Türk olmasanda ''Ne mutlu Türküm'' diyebilmek özgürlüğüne, ayrıcalığına kavuşabilir olmaktır :) . Atatürk'ün Sümerlerin falan Türk olduğuna dair araştırmaları var. Zaten et ile tırnak olmuşuz bu da ayrı konu.

Nevruz bayramı ve Selçuklu bayrakları renkleri Türklerde zaten var olan bir olay diye biliyorum. Ortaasya'da Türklerin Nevruzu kutladığını biliyoruz. Newroz yazarken bunları bilerek yazıyorum. Ha hatalarımız olabilir ama her zaamn niyetimizi yazıyoruz ve özelden de sorabilirsiniz hep dediğimiz gibi benim hakkımda arkadaşlar, zatı muhteremler, selametle :) .. Yani Nevruz isimi oralardan geliyor diye biliyorum.

Nawruz, Navruz şeklinde kullanıyor benim akrabalarım bu çiçeğin isimini. Ha ''W'' nin anlamı ne sadece iki defa ''V'' okunuyor yan yana okurken haha :D '' V V'' :) . Türkçe alfabesi olayı uzun bir konu şimdi girmeyelim, Q(q) harfi falan..

Bu konular zaten Türkiye gündeminde hep olan olaylar ve bence benim yazılarım birleştirici, kardeşce yazılar :) . Teşekkür ederim okuduğunuz için, iyi günler

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Forumumuza devam eden, edeceklere arkadaşlara teşekkür ederim. Kimi arkadaş tümden parfüm forumlarını şu an bıraktı, özelden konuşmaya devam ediyoruz. Split şu an bir dönem yok ve kimi forum severler split seviyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu arada kolayca bugün hangi parfüm kullandım konusunun en sonuna mobilden gitmek için yukarıda görünen bildirimlere(zil, çan şeklinde olabilir) tıklayın ve bilditim yoksa "tüm bildirimleri göster'e" tıklayın. Son konulardan çıkarsa bugün hangi parfümü kullandıma tıklayın :) . Pc'den ise saate tıklarsanız hemen son mesaja gidersiniz. İyi forumlar arkadaşlar :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar özellikle kendim için diyeyim. Forumda çok şey paylaşıyoruz, paylaşıyorum. Şarkılar falan mesela ve derin güncel siyaset amacım değildir, öyle görünmüşse bir yanlış anlama olmuştur. Toplumu kucaklayıcı yazılar yazıyorum mesela kimi zaman. Haddi aşmışsam özür dilerim, dileriz. Cumhuriyetçi, Demokrat, Laik (islam da laik'dir aslında tabiki), Müslüman, Mümin, Atatürkçü, Atatürk Milliyetçisi, Turancı, Türkçü ve ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' de olduğu gibi aynı zamanda Türkçülüğün bir adet, yaşam şekli, buna inananın da Türk olduğunu da kabul eden biriyim aynı zamanda. Anlaşılan anlaşılmıştır (Daha yazmayayım bayağı meziyet var maşallah haha :D ) özelliklerim, efendi, saygılı bir kişiliğim, inşallah öyleyimdir ve devam ederim :) .

Bunu daha önce de yazdım. Hani tiyatrocular sahne sonunda derler ya ne surç-i lisan yani ne dil sürçmesi, hatası yaptıysak özür dileriz, affola derler. Benimki de, bizimki de bu hesap oldu :D .