French Lover - Frederic Malle - for men /erkekler için - 2007

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
French Lover Frederic Malle for men ve iki çeşit Carnel Flower maxresdefault.jpg

French Lover Frederic Malle for men kutu şişe $_86.JPG

French Lover - Frederic Malle - for men /erkekler için - 2007

Melekotu en çok kullanılan ot denmiş, bu otun kokusunu biliyorum ama yağını henüz koklamadım ve kürdan otu ile akraba bir tür diye görünüyor şekli falanda.. Özellikle Üzerklik gibi kokuyor ve bunun tütüsüsü gibi koku var zaten parfümde. Poal'da da aynı koku var ama onda daha güçlü, daha sılajlı konmuş. Genel olarak French Lover kürdansı ot ve çam odunu tarzı odunsu koku kokuyor ve tütsü bu kokuya eşlik ediyor.. Tam çam ağacı gibi kokmuyor, daha kuru odunumsu.. İlerilerde tatlılık belli belirsiz daha çok eşlik ediyor ve kremsi biraz da pudramsı oluyor French Lover.. Hemen diyeyim parfüm kasvetli Kabesamanı (Vetiver) karışımı değil, ferahlık var parfümde çok olmasa da ve bu benim için güzel haber hem sentetik olmadığı için hem de midem kalkmayacağı için :D .. Oldukça ilerilerde tende meşeyosunu da belli oldu çok olmamakla beraber.. Misk ise nasıl kullanılmış derseniz çok tatlılığa etki etmiyor bence ... ''French Lover'', ''Fransız sevgililer, aşıklar'' demek ama ''Fransızca aşklar'' da mana olarak olabilir ..

12 saat sonra da kıyafette kokuyor sonra oldukça azalıyor. Tütsü 12 saatte de kokuyor. İlk başlarda aslında tütsü parfüme baskın diyebilirim yüzde 50 gibi falan ve yüzde 60'da-70'de hani olabilir kimi zaman .. Tütsü aslında genelde sevmeyebiliyorum parfümde. Bir Gucci Envy for men'de daha naif buluyorum ama orda da Zencefil yazlık koku benim için ama hani kışın da kullanıyoruz ve idare ediyor ve inşalalh üretilir tekrar :) ..

Netten alıntı : ''
Frederic Malle tarafından çıkartılan Fransız Lover erkekler için Odunsu Aromatik kokulu bir parfüm. French Lover (Fransız sevgilisi) 2007 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Pierre Bourdon . Üst notalar baharatlar ve galbanum; orta notalar tütsü, sedir ve melek otu; Baz notalar meşe, vetiver(Kabesamanı) ve beyaz misk.

Parfüm değerlendirmesi: 4.24 üzerinden 5 ile 714 oy. ''

Bu parfüm hoş ama ben bu parfümü kullanacağıma odunsu parfüm turunçgilli Tom Ford Grey Vetiver kullanırdım. Biraz kimine acımasız gelecek ama hemen sinirlenmesinler, saygımız var bu parfümü sevene. Bu parfümün fiyatını hakediyor mu olayı ise ayrı bir olay. Parfüm işi zevk olayı ve parfüm zevkleri beraber veya farklı olabiliyor.. Ben bu parfüme saygı duydum ve bu denememde Beymen'de parfümün gücü bu kez çok hoşuma gitti arkadaşlar..

frederic-malle-profumeria.jpg
frederic-malle-via-pietro-verri.jpg

Frederic malle french lover ve toplam 4 parfüm i-033032-essential-collection-men-1-940.jpg

İyi, güzel kokular, parfümler, forumlar, günler arkadaşlar, selametle :) ..​

Son düzenleme: