Gabrielle - Chanel - for women / kadınlar için - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gabrielle Chanel for women reklam afişi manken aktrist Kristen Stewart commercial gabrielle.jpg
dsc_1666-jpg.1891

Gabrielle - Chanel - for women / kadınlar için - 2017 - Sılaj olayı akıla takılabilir ve bir de acımsı greyfurt ama bence güzel..

Arkadaşlar, beyler ilk başta uniseks diye düşünmüştüm aam diğer denememde böyle olmadığını gördüm. Feminen çiçeksi yanı var.. Feminen kokuyor. Portakal çiçeği o kadar benzer değil ama var. Feminenlik ile karışmış portakal ve portakal çiçeği..

Greyfurt acımsılığı var ve Portakal çiçeği eh hoş eşlik ediyor. Bence kesin denemelisiniz portakal çiçeği ve neroli tarzı seviyorsanız. Ylang-ylang meyveliliği bir ara daha belli oluyor. Mandalina o kadar belirginleşmiyor ama varlığı ile arka plandan eşlik eden kokulardan parfüme Yasemin daha çok eşlik ediyordur. Çok ilerileri de temiz çiçeksi bir koku. Sümbülteber(Tuberose) güzel eşlik ediyor olmalı bu notalara ki benzer kokular oluşmuş Tuberose ile .. Tuberose ne kadar kullanılmış bilemeyeceğim bu açıdan ki tekrar denemelerim olur demiştim denedim ve o da arka plandan çok kendini belli etmeden eşlik ediyor :) ..

Aynı notalar devam da da kokuyor bir bütün olarak. 24 saat sonra koku kartında portakal çiçeğine göre hatırı sayılır oranda hala kokuyor.. Tende az olabilir koku ve Portakal çiçeği kokusu zaten çok yoğun değildir kabuk yağı gibi(meyve kabuğu yağı kullanılır genelde turunçgillerde şu anlar).. Çok sılaj meraklısı iseniz tatmin etmeyebilir ama bana güzel gibi geldi.. Denemelere devam :) ..

Bu forumdan alıntım : ''

Chanel Gabrielle for women .. Buruk Greyfurtlu, Portakal çiçekli Uniseks koku bence .. Beğenmeyen de çok olmuş ama anlamadım neden..

Gabrielle

2017for women '''''''''''''''''''''''''''

Gerçekten o kadar çok beğenmeyeni anlamış değilim.. Acaba bir ticari savaş sonucumu ki çok önemli oldu artık netten yorumlar falan..

Gabrielle Coco Chanel'in ilk isimi bu arada :) ..

Netten açıklamalar, içerik, hikayesi, parfümör : '''''''''''''''''''''''''''''

" Olivier Polge, bu Eau de Parfum'u hayali bir çiçek olarak tasarladı - dört beyaz çiçeğin bir buketine dayanan ışıltılı ve ışıltılı, tamamen kadınsı bir Chanel çiçeği: Ylang-Ylang'ın meyveli yeşil notaları ile egzotik Yasemin kabuklarının zengin, zarflı kalbi, taze ve köpüklü Orange Blossom parlarken, en iyi yakalanan Grasse Tuberose'a bir göz atmanızı sağlar. Şişenin dört köşesini hatırlatan dört ışık noktası. "

Üst notalar: mandalina, greyfurt, siyah frenk üzümü
Kalp: tuberose, ylang-ylang, yasemin, portakal çiçeği
Baz: sandal ağacı, misk

Yapılması gereken beş yıl süren yeni şişe ve ambalajlar, ambalajlama ve grafik tasarım oluşturma şefi Sylvie Legastelois tarafından tasarlandı. O mücevher gibi henüz basit ve evin klasik şişeleri ile uyumlu olmasını istedim. Kare şişe, parıltının güneşli karakterinin bir sembolü olarak ışığı ileten yumuşak altın bir gölgede renklendirilmiştir.

Aktris Kristen Stewart, yönetmen Ringan Ledwidge tarafından çekilen filmin ve Karim Sadli'nin mercek altına aldığı bir reklamın yer aldığı kampanyanın yüzü.
50 ve 100 ml'lik Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Gabrielle 2017 yılında başlatıldı.

Parfüm derecelendirmesi: 5 üzerinden 3.05 ve 1514 oy almıştır.
''''''''''''''''''''''''''''''''

Videolar :
#GabrielleChanel Gabrielle : The New Fragrance by Chanel

Valentina Bellè - Gabrielle Chanel

Claire Laffut - Gabrielle Chanel

Adesuwa Aighewi - Gabrielle Chanel

Caroline de Maigret - Gabrielle Chanel

'' Chanel'den 15 Yıl Sonra Yeni Parfüm: Gabrielle '' başlığı ile duyuruldu bu haber. Bu bir rekordu böyle bir parfümevi için hele.. Sanırım 15 yıldır çıkmayan parfüm kadınlar, bayanlar için olan kısım.. Chanel No 5 ile satış rekoru elinde bulunduruyor parfümevi.. Chanel Coco MAdomolizze ise maalesef içine etmişler parfümün, vintage çok övülüyor ama güncel versiyon doğal gül falan yok bence, çok yapay geldi o kadar rahatsız etmesede..

Coco Chanel'in vefatının ardından 47 yıl geçmiş 2018 yılı itibari ile.. İkonik tasarımcının markaya bıraktığı miras hala güncel. İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda, Karl Lagerfeld'in Gabrielle çantalarıyla saygı duruşunda bulunduğu Coco Chanel, şimdi de Olivier Polge'un yarattığı Gabrielle parfümünde hayat buluyor, şansını deniyor.. Bu kısımalrın kimini bu paragrafta Vouge dergisinden de alıntı yaptım, ilham aldım.. YAZI: İNAN KIRDEMİR 'in verdiği bilgilere göre, : ''''''' Olivier Polge için Chanel demek, çocukluk demek. Babası Jacques Polge'un 1978'den 2015'e kadar Chanel bünyesinde çalıştığını söyleyen parfüm yaratıcısı, çocukluğunu Chanel'in parfüm labaratuvarlarında geçirmiş. Chanel'de yaptığı yaz stajlarını ise hala unutamıyor.
kristen-stewart.png

Fotoğraf: @chanelofficial
Nostaljik bir bağ ve Coco Chanel'e duyulan özlemin karışımıyla yaratılan parfüm hakkında şu ana kadar bildiğimiz üç şey var: Birincisi, 1 Eylül'de satışa çıkması planlanıyor. İkincisi, yasemin, sümbülteber, ylang ylang ve portakal çiçeği kokuyor ve son olarak parfümün tanıtım elçisi, daha önce Karl Lagerfeld'in çektiği kısa filmde Coco Chanel'i canlandıran Kristen Stewart. '''''''''''''''''''''

Son zamanlarda Coco Chanel benzeri modeller kullanılır oldu Chanel evinde ki bu güzel bir olay bence, güzel bir vefa, hatırlama, hatırlatma..

Başka yerlerden platformlardan alıntılar : '''''''''''''''''''''''''''

ҠƱĿҠƐDĪSĪ' Alıntı:
Bugün denedim sephorada. Mis gibi turuncgil kokusu. Yalnız silajı pek iyi değil yani bir chanel coco mademoiselle kalıcılığı ve silajı beklemeyin. O fiyata değer mi bilemedim ama muhakkak koleksiyonuma katacağım cünkü turuncgil kokularına karşı zaafım var. Mandalina kokusunu cidden hissediyorsunuz. Ve en en sevdiğim nota orange blossom yani portakal çiçeği baya hissediliyor.

Libra' Alıntı:
Bu parfüm beni hiç etkilemedi.Turunçgil,çiçek karışımı hafif bir koku.Kağıt üzerinde kalıcılık fena değil ama tenimden hızla uçup gitti.Gucci Bloom bundan çok daha güzel geldi bana.Ama onu da hafif buldum.Dünyanın parasını verip belli belirsiz kokmak gerçekten canımı sıkıyor...

A☆MEN' Alıntı:
Uzun suredir merak ettigim bu kokuyu bugun deneme firsati buldum..

Denemeden once okudugum yorumlarda genelde sukut-u hayal barindiriyordu,binaenaleyh fazla beklentim yoktu..

Lakin kokuyu koklar koklamaz mest oldum ve cok begendim..

Koku düz bir sekilde fazla degisim gostermeden devam ediyor,oldukca basit bir yapisi var ama bu kötü oldugu anlamina gelmesin,yasemin ve beyaz cicekler parfume bastan sona kadar hakim..

Yaz geceleri spor bir elbiseyle 25 yaş uzeri bayanlara bence cok yakisir diye dusunuyorum ve parfum lux hissiyati yasatan bir yapiya sahip..

Forumlardaki hayal kirikliginin sebebi de zannimca Chanel No'5 temel alinarak girilen beklentiler,kGabrielle Chanel ile chanel no 5 'i hic benzetemedim bile tamamen apayri bir koku.
Biraz Gucci Flora'yi animsatiyor..

Performans olarak biraz zayif ama kokunun formati da zannimca bu zaten,tenden hafifce bir yayilimla etrafi rahatsiz etmeden kisinin kendi ten kokusuymus gibi bir parfum dusunulmus ve basarili da olunmus..

Mühendis.91' Alıntı:
Chanel in kadın parfümlerini genel olarak çok ağır buluyorum, o kadar silaj fazla bence
clear.png

Gabrielle oldukça hafif naif bir koku, benim çok hoşuma gitti açıkçası.

drekremcakal' Alıntı:
Daha önce denediğim basit kadın kokularından hiçbir farkı yok. Satışa oynamak için çıkarıldığı belli. 2 kez de kız arkadaşa denettim eh işte dedi. Bendeki parfümlere benziyor aynı dedi.

Alırım ve bir bayan arkadaşıma hediye edebilirim diyordum ama son denememde şüpheye düştüm çok güzel mi diye. Benim için lüks bir parfüm galiba şu an ama gene de koleksiyonumda güzel bir yerde olsa güzel olurdu :) .. Ben daha yoğun parfümlerle ilgileniyorum Turunçgiller dahil. Kimi Turunçgil parfümleri çok daha fazla yoğun olabiliyor ama bu parfüm naif sınıfında bir parfüm olduğunu da unutmamalı içerikleri olarakda.. Portakal çiçeği kokusunun, Nerolinin zaten çok yoğun kokular olmadığını hatırlayalım bir portakal kabuğu kadar. Birde eterik yağı, tekrar distile etmek gibi değişik koyuluk arttırıcılar olabiliyor kimi koku notalarında.. Bende 5 fold(Filtre, 5 kez distile) bir portakal yağı var akıllara zarar, çok güzel .. Parfüm notaları kısımında resimini vereceğim inşallah, eğer vermemişsem falan ..

İyi kokular, parfümler, günler arkadaşlar, selametle :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu parfüme uniseks demiştim ama o kadar değil hatat bayağı feminen. Portakal çiçeği o kadar yalın değil ama var .. Tekrar denemelerim olacak inşallah :) .