Geçmişi, Anıları Hatırlatan Parfümler, Kullandıklarınız ve Kullanmakdıklarınız

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Geçmişi hatırlatan parfümler beni olumsuz etkilemiyor.. Şu an için kötü ile iyi şeyleri ayırabiliyorum. Yani şöyle düşünün geçmişte size aşk acısı yaşatan bir bayan var diye ona benzeyen yeni karşınıza çıkan bayanla, kadınla çıkmamak olmaz bence :) :D..

Olumsuzluğu aklıma getiren Tom Ford Sahara Noir.. Bu parfümü bir katilin anatomisi koku filminde kullanmıştım ve film çok saçma ve kötü şeyler vardı benim için. Bu yüzden parfüm o saçma filmi hatırlatıyor ama takmadan kullanabiliyorum. .

Dolce Classic(Klasik) ve Bellisima anısı olan bayan parfümlerinden diyebilirim..

Misk, Amber (Ambergris), Misk-i Amber varlığı ile çok eskiden koklamasam bile adı ile hep vardı, istek listesindeydi..

Christian Dior Fahrenheit, Brut Madalyon, Old Spice çocukluk ve daha gençlik parfümleri olduğundan başka anıları var.. Gül ve Zambak da öyle.. Birde August diye mavi şişede parfüm vardı, Arko Cool da o kokuyu bulabiliyorum, ferah sucul bergamutlu parfüm..

Günümüze doğru ve günümüzde her parfümün ayrı bir yeri anısı olabiliyor.. İlerde yazmaya devam umarım :)..

Son düzenleme:

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
hd.jpg
cap.jpg
chev.jpg
ver.jpg

Ekli dosyalar

• bru.jpg
    bru.jpg
    35.8 KB · Görüntüleme: 713
  • old.jpg
    old.jpg
    23.7 KB · Görüntüleme: 739
Son düzenleme:

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
baykal hocam elimde fotoğrafını paylaştığın chevignon var ve inanılmaz nostaljik kokuyor onu koklayarak geçmişe astral yolculuk yaparım adeta.
givenchy pour homme bu konuda yine beni geçmişe götüren kokulardandır.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Aramis, Old spice, ck eternity, tabac, mont blanc presence.. Babam ne kullandıysa hep o kokuları koklayarak büyüdüm. Aramis old spice ve ck eternity ağırlıktaydı yıllarca.

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Çocukluğumda ailemin ve çevremin kullandıkları parfümlerden bağımsız olarak Rundholz'un 93. Apr. 1968 parfümündeki tütsü kullanımı annemin çocukluğumda evde yaktığı tütsüleri direkt aklıma getirir, o tütsülere en çok benziyor.

Kosovic

TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Black Orchid i çok severek almıştım. Askerdeyken, bir arkadaşım sürekli onu kullanıyordu, o sıktıkça parfümlerimi özlüyordum. Ne zaman askerlik bitti eve geldim, ilk kullanmamda başım döndü bütün askerlik anılarım geldi aklıma, bir daha elimi sürmedim. şişe full duruyor. Muhtemelen birine hediye edicem.Hiç düşünmezdim bu kadar etkileneceğimi.:)