Goldea - Bvlgari - for women - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bvlgari-goldea-eau-de-parfum-3-ad-featured manken poster.jpg
Bvlgari Goldea şişe sanatsal chunLiBeauty DSC09142.JPG

Goldea Bvlgari for women / kadın için - October(Ekim) 2015

Goldea Bvlgari for women bayan Versace Cyristial Noir e benzettiğim oldu. Genel olarak şeftalimsi, miskli(sentetik olabilir...), kehribar tatlılığında bir parfüm. yoğun bir parfüm kendince..

Tekin acar standına 4-5 metre yaklaştığımda kokuyordu, ve hoş bir koku; o an sentetiklik hissetmedim pek ama dirseğimde kalıntı olarak sentetik izler bıraktı, sanırım o da sentetik misk ve amber olabilir.

Çok sıkımda bence rahatsız eder. Yoğun koku ama tabi kimine yoğun gelemyebilir. Daha yoğun parfümler vardır. Kolumun dirseğine sıktırmıştım ve kolumun ortasında Calvin Klein Eternity Now vardı ve kokusunu maskeledi Bvlgari Goldea...

Ylang ylang ve paçuli gibi notalar doğal şeftali kokusu oluşumun sebep vermiş olabilir.. Parfümde şeftali kokusu var bu bence gerçek ama içerikte şeftali açıklanmamış. Doğal Şeftali absolute ve yağı henüz duymadım ve olsa bile çok pahalı bir yöntemmiş çok meyve kullanılacağından.. Aklımda tatlılık, şeftali kalmış bu parfümde.. Ylang ylang çok hoş uniseks bir çiçek kokusudur bu arada.. Konusuna bakabilirsiniz forumumuzda :)..

Bu arada neden ismi Golden değilde Goldea ? Önce şunu söyleyelim İngilizce Gold(Altın) ile Latince Dea(Tanrıça) kelimelerinin birleşimi ile ''Altın Tanrıça'' anlamı var. Bu arama motorlarında arandığında, direkt çıkan bir kelime olduğundan yapılmış olduğunu düşünüyorum. Yani Bulgari Gold olsa idi Bvlgari'nin altın takılaır çıkacaktı. Tabi sonuna perfume, parfüm eklerseniz parfüm çıkabilirdi..Bbuna pek çok parfüm markası başvurabiliyor veya diğer markalar da başvuruyor . Tabi bu birleşim, farklı ekler ile yaratılmış isimler havalı da oluyor..

Bu arada Bvlgari'nin altın takısı görmüştüm indişrimde bile altının değerinden yüzde 50si fazla idi fiyatı. Yani sır marka diye oldukça pahalı idi hatırladığım kadarı ile. Zincirler valan bağlanmış değişik ekler vardı ve inanın geleneksel modeller ve kimi geen modern tasarımalr çok daha hoş.. Bence bu bu ürünün modası diye kapılmamk lazım. O kadar hoş altın modelleri varki mesela Trabzon hurması ayrı bir zevk taşır aam ona da işçilik çok derseniz başka çok çeşit var fazla işçilik ödemeden..

Bu arada elmasın iyi bir yatırım olduğunu düşünmüyorum çünkü yapay üretimi giderek kolaylaşıyor ve bunu yapan bir Türk idi ve makinayı oldukça geliştirmişti. Altın'da nükleer olarak yaratıldığı iddiaları var bu arada ama hem zor bir işlemmiş hem de daha maaliyetliymiş şu an.. Kurşunu falan altına çevirme umudu, Simyacı olayı bilindik bir olaydır aslında.. Altın ve gümüş bence her zaman geçerli bir maden gibi görünüyor :).. Neyse bu kadarla bitirelim..

Fragrantica.com içerik yazısı : '' https://www.fragrantica.com/perfume/Bvlgari/Goldea-31538.html
Yeni parfüm Bvlgari , Goldea , altın ve ışıkla esinlenmiştir. Adı "Altın Tanrıça" anlamına gelir (ing. Gold + lat. Dea).

Ekim 2015'te ortaya çıkan Goldea , Omnia'nın son koleksiyonunun açılmasından 10 yıl sonra yeni bir koleksiyonun başlangıcını temsil ediyor.

Kompozisyon oryantal - çiçekli, misk kütlesi ağır, Alberto Morillas tarafından geliştirildi . Kristal misk, portakal çiçeği, ahududu ve bergamot ile başlar. Kalp, altın misk, ylang-ylang ve yasemin içeriyor. Tabanda kadifemsi misk, amber, patchouli ve Mısır papirüsleri bulunur.

Mert Alas ve Marcus Piggott tarafından çekilen reklamların yüzü modeli Isabeli Fontana'dır. Parfüm 25, 50 ve 90 ml Eau de Parfum gibi yuvarlak altın bir flaconda bulunur. Parfümün derecesi: 414 oy ile 5 üzerinden 3.40 . ''

Resimdeki bayan '' Izabeli Fontana ''..

BVLGARI-GOLDEA-EDP-3.4 oz 100ml reklam afişi W-AD.jpg

iyi kokular :cool::)

Son düzenleme: