Goldea - Bvlgari - for women / kadınlar için - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Goldea Bvlgari for women kutu şişe manken reklam afişi Bvlgari_Goldea 2 Isabeli Fontana.jpg
Goldea Bvlgari for women kutu şişe manken reklam afişi Bvlgari_Goldea Isabeli Fontana.jpg
Goldea Bvlgari for women reklam afiş manken Bvlgari-Banner-Goldea-3Isabeli Fontana .jpg
Goldea - Bvlgari - for women / kadınlar için - 2015

Evet başka yerlerde de yazılarım var ama ben genelde yeniden deneyip yeniden yorumluyorum.. Gün geçtikçe deneyimler artıyor :) .. Yazdığım ilk yerde de orda da kısmen düzeltme yapıyorum, parfümü tekrar denemelerim sonucu yeni şeyler falan yakalamışsam..

Ylang ylang güzel şeftali kokusu vermiş. Bence sentetiklik sentetik şeftaliden değil miskden geliyor olabilir.. 17:30 artık kıyafette koku azaldı ama gene de var sayılır eh... Başlarda yoğun şeftali, meyveli şekerli bir parfümdü.. Kışlık bir parfüm.. Şunu diyeyim o ağır şekerli koku beni rahatsız etti ki koku sentetikse bu oluyor.. Chopard Wish mesela, o şekerliliği sevemiyorum ben ha güzel yanı var ama bana yorucu geliyor, daha çok yoruyor ..

Eski yazımdan alıntı : ''''''''''''
Hey gidi günler, Tekin acar standına 4-5 metre yaklaştığımda kokuyordu, ve hoş bir koku; o an sentetiklik hissetmedim pek ama dirseğimde kalıntı olarak sentetik izler bıraktı, sanırım o da sentetik misk olabilir. İçeriğinde sentetik şeftali aroması yok ama bu kesin olmadığını göstermiyor ki Ylang ylang ve başka kimi doğal kokular şeftalimsi kokabiliyor..

Çok sıkımda bence rahatsız eder. Yoğun koku, söyleyeyim ama belki başları yoğundur ilerileri zayıf olabilir... Kolumun dirseğine sıktırmıştım ve kolumun ortasında Calvin klein eternity now vardı ve kokusunu maskeledi, Bvlgari goldea...

Bu arada neden ismi ''golden'' değilde ''goldea'' ? Bu arama motorlarında arandığında, direkt çıkan bir kelime olduğundan. Buna pek çok parfüm markası başvurabiliyor veya diğer markalar . Tabi latince veya uydurmasyon falan havalı bir hava katmak için d bu yola başvurulabilir ama bu yandan fazladan yararlı etki. Bence orjinal ve kolay bulunabilen isimler seçiliyor.. Bu arada ''gold'' ingilizceden ''dea'' da latinceden katma imiş. aşağıda çeviride yazıyor.. Tabi Türkler özenmesin İngilizce işyerlerine, İngilizce isimlere falan, kendi değerlerimizde güzel, aşağılık duygusuna kapılmaya gerek yok
clear.png
clear.png
clear.png
.

Alıntı çeviri, Bilgiler, İSimin anlamı, Parfümör : ''

Yeni gelen koku Bvlgari, Goldea, ilham alarak, altın ve ışık. Adının anlamı "Altın Godess"(Altın Tanrıça) (Eng. altın + Lat. dea). Ekim 2015'te çıkan Goldea , yeni bir koleksiyonun başlangıcını temsil ediyor, son koleksiyonu Omnia'nın piyasaya sürülmesinden sonra 10 yıldan fazla süredir.

Kompozisyon oryantal - çiçek, Alberto Musillas tarafından geliştirilen, misk ile kalın ağır . Kristal misk, portakal çiçeği, ahududu ve bergamot notalarıyla başlar. Kalp altın misk, ylang-ylang ve yasemin içerir. Baz kadife misk, amber, paçuli ve Mısır papirüs anlaşmaları özellikleri.

Mert Alas ve Marcus Piggott tarafından çekilen reklamların yüzü, model Isabeli Fontana'dır. Koku, yuvarlak altın fildonda 25, 50 ve 90 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 3.41 üzerinden 5 ile 486 oy. '''''''''''''

Alacağım bir parfüm değil şu an için ve hediye de etmem :D :) ..