Gucci Oud - Gucci for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2014

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gucci Gucci Oud for women and men tanıtım reklam afişi posteri.jpg
Gucci Oud Gucci for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2014
İntroducing the new essence : '' Yeni özün tanıtılması'' sloganı var parfümün yukarıdaki reklam afişinde..

Parfümörünün açıklaması hoşuma gitti verelim (altta da var) : '''''''''

Frida Giannini şöyle söyler: “Bazı şeyler vardır cinsiyetle değil ruh haliyle belirlenir. Gucci Oud’da bunlardan biridir. Gizemli, büyüleyici ve alışık olunmadık bir yerde duyuları çağrıştıran parfüm oluşturmak istedim. Baştan çıkarıcı ve sonrasında hayaliyle süregiden.”

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Hemen diyeyim parfümde harika bir Laos oudu ve harika bir Kakao kokusu var .. Kakao ouddan mı bilmiyorum ama şunu söyleeyeyim oldukça doğal .. Gerçi çikolata kokusu alddehit yani sentetik olarak da çok güzel, ve ayrımı zor genelde.. Bu parfüm oldukça doğal kokuyor, çok sevdim.. Armani Prive Rose'de Arabie ve Armani Prive Oud Royal daki gibi ince keskinimsi bir oud değil. Aslında onlardaki de çok keskin ve ince değil ama kısmen hayvansı.. Tekrar denemelerimde yazarım, eklerim inşallah ..
Armani Privé Rose d'Arabie - Giorgio Armani - for women and men - 2010
Armani Privé Oud Royal - Giorgio Armani - for women and men - 2010

2014 yılında çıkmış ve daah neden çok meşhur değil anlamamışım. Sebeplerden biri Gucci'nin kötü parfümler çıkardığından pek denenmemesi olabilir bu parfümün.. 2016 yılında çıkan Gucci Intense Oud ise odunsu kokan ve içinde doğal ud olmayan parfüm bence.. Gucci Oud ise çok leziz ve iddia edilen Gucci'ce, içinde doğal Laos Parfümü var.. Laos Hindistan bölgesinde olan ve halkı çok fakir bir ülke ve udu meşhur bir ülke.. Kamboçya, Malezya, Laos gibi kimi bölgesel oud'lar söz konusu ud*u hindi'de yani oud'un isimi hindistan odunudur aslında :) .. Ekşilik saatler sonra tendeki kalıntıda da kokuyor ..

Parfümün başlangıç kokusu ekşi turunçgiller gibi kokuyor kısmen o leziz udun yanında.. Ekşilik bana kötü gelmedi o kadar ama kimi sevmeyebilir. Ekşimiş portakal gibi de diyebilirim ama yanında tok kokular var. Ud harika bence bu parfümde.. Gücü de bence yeterli. Sephora'da denedim çok sevdim parfümü ve birden fazla denedim.. Gül o kadar yoğun değil bence parfümde.. Ve portakal ekşiliğine sebep Portakal'da var. Portakal değilde Portakal çiçeği açıklanmış ki olabilir.. Bazen portakal kullanılsa da açıklamada portakal çiçeği denebiliyor bence, diyeyim..

Sitesinden açıklama hem İngilizce hem Türkçe veriyorum : ''''''''''''
PRODUCT DETAILS

• Pour homme
  • Top notes of pear, raspberry and saffron
  • Heart notes of Bulgarian rose and orange flower
  • Base notes of natural oud oil and patchouli
  • 50ml
ÜRÜN DETAYLARI

• Homme dökün
  • Armut, ahududu ve safranın en iyi notaları
  • Bulgar gül ve portakal çiçeği kalp notları
  • Doğal ud yağı ve paçuli esasları
  • 50ml
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Netten içerik ve açıklamalar parfüm yapımcısı ( Parfümör) : '''''''''''''''''''''''''''

Gucci'nin 2007'den itibaren Gucci Ambre olarak da bilinen yeni kokusu, ud oryantallerinin trendini takip ediyor ve Gucci Oud olarak adlandırılıyor . Parfüm 2014 Temmuz'unda çıkıyor ve göz alıcı, zengin ve gizemli, unisex bir koku olarak açıklandı. Zengin ve yoğun, bileşim% 100 doğal olan Laos'taki udun özünü içerir.

Açılış anlaşmaları armut, ahududu ve safran içerir. Kalp, Bulgar gül ve portakal çiçeği esanslarını yakalar, ardından ud, paçuli, amber ve misk oryantal üssü yakalar.

Parfüm 102 ve 137 Euro fiyatına 50 ve 75 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 4,02 üzerinden 5 ile 230 oy.
'''''''''''''''''''''''
Parfümün detaylı anlatımı arkadaşlar. Parfümörün açıklaması da var ve onu kalın yazılı yaptım, hoş bir açıklama olmuş : ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Gucci Oud: Gizemli Duygusallık

Gucci’nin kreatif direktörü Frida Giannini, Oud’un tasarım sürecinde yoğun seyahatlerinden esinlenmiştir. Değişik yerlere seyahat tutkusu ve egzotik kültürlerden etkilenme deneyimiyle, yeni bir parfümün hayalini kurdu: büyüleyici, zengin ve gizemli, bilinmeyeni keşfetme seyahati gibi. Sonuç olarak Gucci Oud, doğunun yoğun ve duyusallığını kutlayan bir parfümdür.

Gucci Oud, parfüm uzmanları açısından yeni deneyimler arayan, güçlü, baştan çıkarıcı, Gucci’nin ruhuna uyan, Doğu’nun tarihsel içerikleriyle donanmış, modern ve ikonik olarak yorumlanan bir kokudur.

Parfümün zengin yoğunluğu Gucci için özel olarak seçilmiş, kültürü yapılmış doğal ve eşsiz Oud’dan kaynaklanmaktadır. Bu özel kalitede Oud, Laos’un orta bölgesinden gelmekte ve özel olarak itina ile yetiştirilmektedir. Oud ağacının damıtılmasından sonra özel ek bir süreç ile % 100 doğal olarak sertifikalandırılan yüksek saflıkta özütü elde edilir. Parfüm için üretilen esansın yüksek kalite standardında sürekliliği sağlanmıştır.

Gucci Oud kullanıldığında, zengin Bulgar gülü ve portakal çiçekleri kokularından önce armut, ahududu notalarıyla ve safranın canlılığı ile açılır. Oud’un yoğun duyusallığı amber, misk notaları ve özellikle Gucci kokularının gerçek ikonu paçuli ile artırılmıştır.

Şişe ve ambalaj Gucci by Gucci’nin yeni serisi olan mükemmel Gucci Oud kokusunu kapsar. Markaya özgü tasarım motifli şişe ve karton ambalajı, yarı şeffaf siyah şişe, Gucci biniciliğe ait ağ şeridinin kum püskürtülmüş versiyonu ile dekore edilmiştir. İç kısmında parlak altın yaldız GG arma, mat arka planda yine altın yaldızla kontrast yaparken, şerit karton ambalaj üzerinde mat siyah arka plan üzerinde parlak siyah olarak yinelenmiştir. Siyah ve altının renk uyumu ve yontmalı şişenin geometrik kapağı parfümün karakterine mükemmel uyan, oryantal ve sanatsal dekor kazandırır.

Seçkin doğal özün, amber notası ve safran nüanslarla harmanlanması ile Gucci Oud, geleneksel parfümlerden farklı olarak yoğunluk ve duyusallık kazanır. Bu muhteşem, zengin ve egzotik koku, lüksün ruhuyla karışarak erkekler ve kadınlar için aynı şekilde uyumlu hale gelir.

Frida Giannini şöyle söyler: “Bazı şeyler vardır cinsiyetle değil ruh haliyle belirlenir. Gucci Oud’da bunlardan biridir. Gizemli, büyüleyici ve alışık olunmadık bir yerde duyuları çağrıştıran parfüm oluşturmak istedim. Baştan çıkarıcı ve sonrasında hayaliyle süregiden.”

İyi, güzel parfümler, kokular, günler arkadaşlar :) ..