Gucci Pour Homme II - Gucci - for men - 2007

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gucci - pour Homme II commercial reklam afişi menken mavi göz.jpg

Gucci Pour Homme II - Gucci - for men/erkek için - 2007

"There can never be too much elegance in your life" Hayatınızda hiç bu kadar lüks, zerafet olamaz sloganı.. Bu poster küçüktü ve bu yazı ile alıntılı gene meşhur slogana atıf var ama tam okuyamadım maalesef..
There can never be too much elegance in your life sloganı gucci 1981 s-l1000.jpg

Üstte 1981 şişe ve sloganı görüyorsunuz altta ise ilk 1976 şişe ve slogan..
There can never be too much elegance in your life sloganı gucci 1976.jpg
Önce Menekşe yağını kısaca anlatmaya çalışayım. Sabit yağ olan ama eterik yağ gibi de kokulu olan saydamsı bir türevi var ama kimi bu türeve sentetik diyor. Ben bu koku ile karşılaştım ve oldukça kuvvetli idi. Kıyafette sabit yağ kalıntısı bırakıyor ki bu kullanılmıştır bence ki kokusu da aynı. Kimi bu sabit yağa da sentetik diyor dediğim gibi. Peki nasıl bir kokudur sabit kokulu menekşe yağı, keskindir, yaseminin ballı kısımını kısmen, kısmen köşelik ekleyin, biraz erkeksilik ekleyin ama gene de feminen bir kokudur.. Saçıma akşam sürmüştüm kızın yanından geçtim 2-4 metre bayan rahatsız oldu :D, o şekil kuvvetli..

Köklerden elde edildiğini ve uçucu yağ olduğunu söyleyen de var.. Menekşe yağı nadir bulunuyor piyasada gerçeği ve Asaq gibi yerlerde ml'si (safının) 70-100 dolarlara olduğu söyleniyor. En pahalı çiçek kokuları arasında Menekşe eterik yağı.. Eğer koklamışsanız kendinizi parfümörler gibi görebilirsiniz Maşallah :)..

Menekşe yağı yumuşatılmış Gucci Pour Homme 2 'de.. İlk başlarda anlamayabilirsiniz tam menekşe sabit yağı diye ama gittikçe kendini ortaya koyuyor.. Tarçın çok kendi karakterini ortaya koyacak kadar çok konmamış.

Siyah çay var denmiş içerikte ki Çay ağacı kokusu bilirim belki o kullanılmıştır.. Adaçayı ile benzoin karışımı bir şeydir Çay ağacı kokusu.. Soğukluk ihtiva eder, sıcaksı karemelize koku daha azdır çay ağacı kokusunda.. O tatlılılığı benzoin, sedir'e de benzer kısmen.. Bunlar parfüme güzel bir ferahlıkta katıyor.. Menekşenin sıcaklığı ve serinliği beraber.. Bu arada menekşe yağı Osmanlı Devleti'nde(İmparatorluğu'nda) evli bayanların kullandığı bir koku notası imiş..

Armani Code tarzı bir koku da var zeytin ağacı olarak(Armani Code'da Zeytin Çiçeği kullanıldığı söyleniyor. Bu parfümde ise zeytin ağacı denmiş, ki çiçek de olabilir, genel bir kelime kullanılmış olabilir) ki koku farklı karakterli koku notası pek kullanılmamış. Farklı koku notaları benzer özellikleri ile desteklerken parfümü kısmi farklı koku karakterleri ile de çok olmamakla beraber, parfümü zenginleştirmiş..

Mür o kadar çok yok.. Mür zengince reçineli kokudur, içinde okaliptus var gibi kokar, keskinimsilik vardır.. Tokca bir kokudur aslında reçine kısımıyla.. İlerileri çam terebentini de anımsatır..

Pimento var denmiş ki ben çok acımsı, pembe biriberimsi koku hissetmedim parfümde, varsa ilk başlarıdır..

Parfüm içeriği Üst notalar olarak Menekşe yaprağı( Violet leaf), Bergamut(Bergamot), Orta notalarda, Tarçın(Cinnsmon), Kırmızı Biber Pimento ( Pimento), Siyah çay (Black Tea), Alt notalara ise, Zeytin ağacı (Olive tree), Misk (Musk), Tütün yaprağı (Tobacco leaf), Mür (Myrhh).

gucci pour homme2 fragrantica com içerik tablo üye oy oran sılaj ömür 2.jpg
gucci pour homme2 fragrantica com içerik tablo üye oy oran f k.jpg

1135 Siyah çay (Black Tea), 786 Tarçın(Cinnamon), 715 Menekşe yaprağı( Violet leaf), 590 Tütün yaprağı (Tobacco leaf) 425 Kırmızı Biber Pimento ( Pimento), 357 Mür (Myrhh), 295 Bergamut(Bergamot), 240 Misk (Musk), 226 Zeytin ağacı (Olive tree).
gucci-pour-homme-ii-poster-2-600x600_0 bir sürü şişe resimi.jpg
İyi kokular, parfümler, günler arkadaşlar :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bir güzel yorum daha :) emeğine sağlık Baykal hocam.
Sağol Erbey hocam daha iyi olsun isterdim ki şu menekşe yağı tam açıklık getiremedim sahte mi doğal mı. bunda benim çok suçum yok, sebeblerinden birisi memlekette ve dünyada sahteci dolu olması. Herif doğal diyor 3-5 tl ye 20 ml gülyağı satıyor. sonra neden 1 ml 25-80 tl ye satan var diyince teknoloji arttı artık daha çok yağ çıkarıyoruz diyor mesela kardalen, karden ürünleri ki yalan genel olarak görünüyor.. kimi sıla yağı diye koyu grimsi maddenin ayçiçeği gibi formunu satıyor. piyasa çok cıvıklaşmış. maalesef bu bilgiye de yansıyor. wikipedia dan bakarsam mesajı editlerim. maalesef yalancılık var ve aslında çok kötü allah katında cezası..

Son düzenleme:

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Evet hocam haklısınız piyasa böyle insanlarla dolu.size ilave olarak bu yaz az çekmedim 15-20 liraya turistlere chanel,dior parfümlerini satan sahtecilerden korumak için.