Hangi Micro Sd Hafıza Kartı Almalıyım ve Fake, Sahte Micro Sd

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
highres-samsung-evo-lus-256mbjpg_1494334880.jpg

Arkadaşlar Samsung hafıza kartları alınır bence şu an, Micro Sd olarak. Deniz suyuna 72 saat dayanıklılık bile yapmışlar ve 10 yıl garanti diye biliyorum.. Aman ucuz diye fake, sahte kartlara para vermeyin. O kadar önemli bilgiler bir anda kaybolur o kartlarda.. Eğer doğru boyutta çıksa bile bozulduklarını okuyoruz yorumlardan arkadaşlar .. Altta vereceğim.. Altta Samsung ile ilgili açıklama var bir siteden isteyen alıntıdan okuyabilir tıklayıp genişleterek .. Türkiye'de Amazon.com.tr 'de 256 gb Samsung Evo Plus sanırım 351 tl civarı.. Aliexpress.com 'da 52 dolar civarına satılıyor ve 5.3 tl kurdan 281 tl civarı.. 57-59 Tl ye satan da var .. N11 de ise 389-399 tl civarı..

Tabi SanDisk gibi başka güzel markalarda var. Samsung Evo Plus ise hem kalite hem fiyat açısından ön planda diye verdim. Daha üst sınıf ürünlerde var..

Not defteri, hafıza kartı diyince Allah katında yer alan Levh-i Mahfuz aklıma gelir ve Kuran'da yazıyor :) ..

Daha aşağıda sahte Micro Sd hafıza kart dosyası açtım dediğim gibi. Aklıma şu geliyor o kadar ucuz ve adiki, kimi bozuluyor ve bu yüzden hemen veri kaybı oluyor aklıma geldi. Yani kimi erken bozuluyor kimi 1-2 yıl içinde belki. İyi yorumların açıklaması bu olabilir yani onlarınki hafıza doğru ama yakın zamanda bozulacak çoğu belki.. Hız olayı orjinali gibi değil ve bir yıl da olsa bozulma olayı oluyormuş. Bunu netten okudum diye hatırlıyorum. Ben uzak duracağım çünkü sahte micro sd tüm verileriniz silinebilir..

Samsung’un yüksek performanslı microSDXC hafıza kartı EVO Plus’ın 256 GB kapasiteli modelini inceliyoruz.
Cep telefonları başta olmak üzere birçok taşınabilir cihaz depolama için artık microSD kartları tercih ediyor. Her ne kadar ilk zamanlarda düşük kapasiteler, yetersiz hızlar ve bozulan verilerden dolayı bu kartlar epey baş ağrısı yaratmış olsa günümüzde bu durum biraz değişmeye başladı. NAND teknolojisinin ilerlemesi, hız konusunda standartların oturtulması ve yeni dayanıklılık özellikleri microSD kartların çok daha yaygın bir biçimde kullanılmasını sağladı.

Depolama söz konusu olduğunda akla ilk gelen isimlerden birisi olan Samsung da kendi microSD kartlarını piyasaya sunuyor. Farklı hız ve kapasite seçeneklerine sahip Samsung microSD kartlar, firmanın gelişmiş V-NAND teknolojisini kullanıyor. Firma EVO, EVO Plus ve PRO olmak üzere üç farklı seri ile kullanıcıların depolama ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Bu incelememizde firmanın yeni 256 GB kapasiteli EVO Plus modeline göz atıyoruz. Yüksek kapasiteli bu model microSD “eXtended Capacity” olarak adlandırılan XC sınıfına giriyor.

Samsung EVO Plus fiyat bilgisi için tıklayın:

Performans
Söz konusu microSD kartlar olduğunda kapasiteden sonra en önemli nokta performans. Çoğu kullanıcı SD kartların sınıflandırması konusunda bilgi sahibi olmadığı için düşük performanslı kartları tercih ediyor ve daha sonra da telefonundaki yavaşlıktan şikayet ediyor. Bunun suçlusu olarak da genelde telefon üreticileri görüldüğünden Samsung, Galaxy S6 modelinde telefondan microSD yuvasını çıkarmıştı. Birçok üretici de daha önce benzer şekilde microSD girişi olmayan telefonlar piyasaya sürdü. Bu girişi hiçbir zaman sunmayan Apple ise apayrı bir kategoride yer alıyor.

Yavaş bir microSD kart almamak için önce standartları bilmemiz gerekiyor. Şu anda dört aşamalı bir standartlaştırma söz konusu:

• Class
  • UHS
  • Video Class
  • Application Performance
En Düşük Ardışık Yazma Hızı Hız Sınıfı UHS Hız Sınıfı Video Hız Sınıfı Uygulama Performansı Sınıfı Kullanım Alanı 2 MB/s Class 2 (C2)–––Standart çözünürlüklü (SD) video kaydı4 MB/s Class 4 (C4)–––Yüksek çözünürlüklü (HD) video kaydı (720p’den 1080p/1080i’ye kadar)6 MB/s Class 6 (C6)– Class 6 (V6)–10 MB/s Class 10 (C10) Class 1 (U1) Class 10 (V10) Class 1 (A1)Full HD (1080p) video kaydı ve ardışık HD görsel kaydı (Yüksek hızlı veriyolu, Class C10), gerçek zamanlı yayın ve büyük HD video dosyaları (UHS veriyolu, Class U1 ve V10)
Hafıza kartından uygulama çalıştırma (Class A1 – Saniyede en az 1500 okuma / 500 yazma işlemi)30 MB/s– Class 3 (U3) Class 30 (V30)–1080p ve 4K video dosyaları, 60/120 FPS (UHS veriyolu)60 MB/s–– Class 60 (V60)–8K video dosyaları, 60/120 FPS (UHS veriyolu)90 MB/s–– Class 90 (V90)–

Samsung’un 256 GB kapasiteli EVO Plus modeli “Class” sınıflandırmasının en üst seviyesi olan 10’un çok daha üstünde bir performans sunuyor. Samsung bu bağlamda ürünün üzerine hem Class 10 ibaresini hem de U3 ibaresini yerleştiriyor. U3, Ultra High Speed kelimelerinin kısaltılmışı olan UHS sınıfının en üst seviyesine ait ve tablodan da görüleceği üzere en az 30 MB yazma hızı sunuyor. Kart, testlerde elde ettiğimiz 80 MB yazma hızı ile Video Class’ta da V60 standardını karşılarken V90’a da yaklaşmayı başarıyor. Her ne kadar Samsung’un iddia ettiği rakamlar 95 MB okuma ve 90 MB yazma olsa da testlerde en fazla 92 MB okuma ve 82 MB da yazma değerine ulaşıyoruz. 256 GB kapasiteli bir microSD kart için değerlerin fazlasıyla tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Kapasite: 4K’ya Hazır
1mm kalınlığında bir alana 256 GB veri sığdırmak, teknolojinin geldiği boyutu anlamak açısından mükemmel bir örnek. Tabii daha derine inecek olursak kartın, çok değil bundan 67 sene önce Kuzey Kore ile savaşmış olan fakat kısa sürede eğitime ve bilime verdiği önem ile teknoloji alanında dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiş olan Güney Kore’de üretildiğini görebiliyoruz. Peki bu muazzam kapasite bize pratikte ne sunuyor? 55,200 fotoğraf, 33 saat Full HD video, 12 saat 4K UHD video veya 22,500 şarkıyı yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Dayanıklılık
Her ne kadar telefonlarımızı suya düşürme ihtimalimiz olsa da söz konusu aksiyon kameraları olduğunda bu oran biraz daha yüksek olabiliyor. EVO Plus serisinde Samsung dört farklı koruma ile kartı sadece suya ve manyetizmaya karşı dayanıklı hale getirmemiş, aynı zamanda X ışınlarına ve yüksek sıcaklığa karşı da koruma altına almış. 10 yıl sınırlı garantiye sahip ürün 72 saat deniz suyuna dayabiliyor, -25° ila 85° sıcaklıklara dayanabiliyor, MR makinelerinin sunduğuna eşdeğer olan 15,000 gauss seviyesinde menyetizmaya karşı korumalı ve havaalanlarında X-ray cihazlarından geçtiğinizde verilerinize tekrar erişebilmenizi mümkün kılıyor. Samsung bu dayanıklılık özellikleri için IEC 60529 ve IPX7 sertifikalarını almayı başarmış.

Aşağıda Amazon.com da 256 gb 10 ve 15 dolara satılan iki ürün var aynı kişi seçenekle satıyor ve altında oüründen yorumlar var. Sahte veya kötü kalite çıkmış ve tüm veriler silinmiş arkadaşlar..
sahte micro sd kartlart bozuluyor amazon com 2 Screenshot_3.jpg

sahte kartlar mşcro sd sahtekarlığı ne almalı Screenshot_3.jpg

Üstteki yorumu aşağıya alıntıladım. Tıklayıp daha rahat okuyabilirsiniz..
Kapasite: 256GBStil: sınıf 10Doğrulanmış Satın Alma
Bütün resimlerimi üzerine yükledim. 1 hafta çalıştı ve şimdi çalışmıyor. Her şeyimi kaybettim. Ürün çöp
109 kişi bunu faydalı buldu
Faydalı
Yorum Yap Kötüye Kullanımı Bildir

Punchy

5 yıldız üzerinden 1.0Bir yıldız
11 Aralık 2017
Ne aldım 256 gb olarak işaretlenmiş bir paketdi ama pakette sadece 128 gb bir kart vardı
43 kişi bunu faydalı buldu
Faydalı
Yorum Yap Kötüye Kullanımı Bildir

Nicholaus Dagley

5 yıldız üzerinden 1.0Bu bir aldatmaca, sadece gerçek şirketlerden satın alın.
28 Aralık 2017
Ürün yazılımı 256GB gösterecek şekilde değiştirilmiş daha küçük bir MicroSD kart. Üzerindeki gerçek depolama alanını aşmaya çalışırsanız, daha önce üzerine yazdıklarınız üzerine yazmaya başlayarak veri kaybına ve bozulmasına neden olur.

Bu tür ürünleri sadece daha büyük firmalardan satın alabilirsiniz (SanDisk ve Samsung gibi). Zor yoldan öğrendiğim gibi başka bir şey, bu gibi bir aldatmaca olma riskini taşır.

Yorum, yorumlar her şeyi anlatıyor..

Bir de Wish.com diye bir site var ve ben ne yapıyorlar anlamadım.. Acaba diyorum parayı alıp faize yatırıp sonra mı veriyorlar. Yani yorumlarda kötülemişler ama o satıcılara izin vermeye devam ediyorlar.. Benim kargo dahil paramı vereceklerini söylediler bakalım sonuca.. İşin ilginç yanı iyi yorumlarda var .. Aşağıda vereyim az bir yorum.. Ve bu arada belki ürünlerin kimi dediğimiz gibi daha bozulmamış olabilir..

Wish sitesi çakma genelde micro sd kartlar bozuk çalışmıyor Screenshot_3.jpg
Wish sitesi kötü yorumlar çakma genelde micro sd kartlar bozuk çalışmıyor Screenshot_3.jpg

Siteyi verdim ama almak akıl işi değil bence..

Aynı ürünü orjinal diye Gittigidiyor ve Sahibinden.com'da satıyorlar.. Micro sd üzerinde üst sınıf kategori var ama 10-20 mb/sn okuma yazma hızı yazmış ki çok traji-komik.. Sahtecilerden bıktık gerçekten. Bir insanın sahtesini yapmadılar onu da yaparlar.. Ya bari birebir yap ama orjinal gibi zor işte ..

Sahtekarlık Büyük gb micro sd kart sahtekarlığı ne almalı Screenshot_3.jpg

Arkadaşlar bu sahte ürünlere resiminizi atıyorsunuz ve yükleniyor görünüyor ama sadece 15-19 gb kadarı yükleniyor gerisi siliniyor. Eğer kesip atmışsanız belgelerin, resimlerin üzerine soğuk su için ama tabi geri getirme diskden programlar var ama dağınık çıkarıyorlar.. Sakın böyle sahte hafıza kartı ürünler almayın bence. Tamam ucuz oluyor hem de çok ve kişinin aklı gidiyor ama risk bence hem de hızları düşük oluyor o rakamlar yanıltıcı bence ..

256 gb micro sd 281 tl bence alınabilir. Tamam masraflar çok, gelir de az olabiliyor ama belgelerinizin kaybolması demek kalitesiz ürün .. Zaten önemli resimler sadece bir micro sd ye kayıt da olmamalı. Artı bulut hesaplar da kullanılmalı .. Çok resim de çekmeyin, benzer resimler silin ve çok hoşunuza giden resimlerin daha çok bellek de saklamaya alın derim ..

İyi, güzel hafızalar dilerim arkadaşlar :) ..

Son düzenleme: