Hangi parfümü aldım / Alacağım

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bol kakao kokusu istiyorsan abdul samad al quarshi makkah blend edp 75 ml var onu oneririm.

Sağoalsın Özay :).. Peki Lidge ile farkı nedir hocam? Asaq sanırım hep doğal üretiyor. Ambergirs(Amber) ve miski'de mi doğal güzel soru.. Afrika'da ve ifra dışındaki yerlerde üretim yaptığı biliniyor ve sebebi bu gösteriliyor yani ifranın yasakladığı doğal maddeleri kullandığı..

Suudi Arabistan gibi zengin yerlerde Asaq dışında çok marka olduğu da söyleniyor.. @Premiumperfume Mutlu hocam ve yurtdışı bilgisi olan arkadaşlarıi hocaları bekleriz :).. Asaq'da çok kalite prive ve prive üstü prive daha özel ürünleri olduğunu da biliyoruz..

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
Lidge ile ilgisi olmayan bir koku aslında.
Kakao ve karamelize bir koku soranlar oluyordu kokuyu sıktığım zamanlarda . Tam bir ortam kokusu silaj da iyidi bayağı.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Sağoalsın Özay :).. Peki Lidge ile farkı nedir hocam? Asaq sanırım hep doğal üretiyor. Ambergirs(Amber) ve miski'de mi doğal güzel soru.. Afrika'da ve ifra dışındaki yerlerde üretim yaptığı biliniyor ve sebebi bu gösteriliyor yani ifranın yasakladığı doğal maddeleri kullandığı..

Suudi Arabistan gibi zengin yerlerde Asaq dışında çok marka olduğu da söyleniyor.. @Premiumperfume Mutlu hocam ve yurtdışı bilgisi olan arkadaşlarıi hocaları bekleriz :).. Asaq'da çok kalite prive ve prive üstü prive daha özel ürünleri olduğunu da biliyoruz..
Aynen öyle abdul samad al qurashi kalitenin dibine vurmuş en uç firmalardan desek abartmış olmayız hayliyle de bunun bir faturası elbette var !! Evet dubai seyahatinde uğrak yeri haline getirdiğim kapı önünde tütsü içinde yakılmakta olup güzel oudh çips lerinden çıkan kokuların büyüsüne kapılmamak mümkün değil.. Sadece ağaç yongası deyip geçmeyin çok iyi enfekte olmuş yongaların fiyatı şapka uçurtacak cinsten :) 100 gramlık bir çipsi 30 $ da alabilirsimiz 300 $ da :)) dubai deki mağazası ikram konusunda oldukça bonkör olduğunu söyleyebiliriz bir kaç çok özel koku hariç (ultra pahalı) test etme şansınız var elbette .. Ancak dubai nin yerel markalarıda yabana atılmayacak kadar kaliteli yerel arabic kokular var ve beğendiğiniz bir parfümü oldukça uygun fiyatlara bulmak mümkün

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Hayırlı olsun şimdiden Özay hocam.. Dediğim gibi Patchouli Nosy Be Perris Monte Carlo for women and men çok daha iyi imiş Guerlain Ledge'den.. @Serdar73 hocam demişti bana da gelecek dekantı.. Bol kakaolu imiş..

Cacao Azteque Perris Monte Carlo for women and men 'i merak ettim bak. Ben kakao kokusunu çok sevmeye başladım.. Belki lerde çok daha kullanılır olacak kakao.. @Premiumperfume Mutlu hocam sence üretim çok artar mı kakao'da.. Vanilya gibi çok üretilmesi mümkün mü? Bu konuda araştırmalarını bekliyoruz.. Kakako doğal absolute yağını duyunca çok hoşuma gitmişti.. Kuvvetini merak ediyorum.. Deneme listesinde..

Perris Ambre Gris 'de ilgimi çekti.. Musk Extreme 'si pek beğenilmemiş Fragrantica.com'da..
Kakao absolute alırsam haberdar ederim Baykal hocam şuan elimde yok açıkçası bir kaç kez sipariş vermeyi düşünüp sonradan başka notalara odaklandığım bir konu.. Ancak tabiki vanilya gibi aranılan ve popüler bir nota değil . Üretim konusu biraz arz talep meselesi bu konuda vanilyanın tahtını sallayamaz kesinlikle kakao genellikle sentetik formları kullanılır parfümler içinde doğalına denk gelmek biraz zor :)

drekoo

TürkParfüm Üyesi
hermes orange verte consentre nasıl bir parfüm hocam. Turunçgiller iseverim hele portakalı :).. Verte vetier'den geliyor galiba. KAbesamanı(Vetiver) odunsu değil aslında o kadar ama vetiverli parfümler odunsu olabiliyor.. PArfümötler böyle yapıyor.. Bence kabesamanı mesela Sedir ile güzel uyum sağlaaybilir.. Enfes karamelli, fireşlik de barındıran canlı sedir..
Eski kafa berber kokuları tadı var biraz kokuda baykal hocam. Özellikle yabancıların sevdiği kolonya tadında turunçgil parfümü puanlama ondan yüksek fragda. tabi bizde kolonya kültüründen dolayı önyargılar oluyor. Ama ben kokusunu seviyorum. Basit bir bir koku temiz ve güzel kokmak için kullanılabilecek bir koku. Sporda ve duştan hemen sonra güzel gider

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
:)
Guerlain Lidge L'instant EDP Eau de Parfum 100 ml yeni şişe imageutils k 2.jpg

Guerlain Lidge L'instant EDP Eau de Parfum 100 ml

Cakcetin

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 765 Ekli dosyayı görüntüle 766 Ekli dosyayı görüntüle 767

Şansıma karşıma 3 silahşör çıktı hemen tetiğe bastım. Borneo yu yedekledim. Chene tekrardan yedeklendi.

Chene Serge Lutens for women and men, Borneo 1834 Serge Lutens for women and men, Muscs Koublai Khan Serge Lutens for women and men.

Hayırlı olsun, güle güle kullan abi. Gerçekten dediğin gibi üç silahşör bunlar Borneo benim için hep farklı olsada tetiğe basılacak cinsden üçüde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozay87

TürkParfüm Üyesi

ustad

TürkParfüm Üyesi
Hayırlı olsun, güle güle kullan abi. Gerçekten dediğin gibi üç silahşör bunlar Borneo benim için hep farklı olsada tetiğe basılacak cinsden üçüde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Daha fazla bulursam splite katarım bunları. Ama önce bir yedeklemek lazım.
Eve gidince stok durumuna bakayım. :) kaç tane oldu unuttum

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Senelerdir arıyordum sonunda bulup aldım çok mutlu oldum bugün. dior sana da yazıklar olsun böyle bir parfümü mahvettiğin için.

IMG_1103.JPG

Christian Dior Eau Sauvage Extreme for men Vintage..

harunozkan89

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 765 Ekli dosyayı görüntüle 766 Ekli dosyayı görüntüle 767

Şansıma karşıma 3 silahşör çıktı hemen tetiğe bastım. Borneo yu yedekledim. Chene tekrardan yedeklendi.

Chene Serge Lutens for women and men, Borneo 1834 Serge Lutens for women and men, Muscs Koublai Khan Serge Lutens for women and men.
süper görünüyolar, sizden aldıgım cheneyı çok keyıfle kullanıyorum, havalar daha da soguyunca muhtemelen daha da sevıcem