Herkesin, Bir çoğunluğun Sevdiği, Sizin Sevmediğiniz Parfümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ya acaba ben de mi sorun var dedirtir bu olay :).. Kimi arkadaş benim burnumda mı sorun var demiş :) :D..

Bond No.9 New York Amber bu sınıfta ama bazen ben de seviyorum fakat o sentetikliği her zaman sorun bana. Tabi doğal Amber Ağacı Reçinesi var bence içinde.. Bir de gene içeriği değişerek reformule oldu deniyor fakat bu bayağı köklü olmuş deniyor. Bildiğim ikinci reformule. Aslında reform bayağı köklü değişikler için kullanılır..

Tizana Terenzi Ursa.. Aslında ben de severim de bu kadar begenilence beklentim yüksek olmuştu ama sevenleri anlıyorum, hak veriyorum.. Bu ud kokusu ilginç, gizemli.. Yalın da güzel.. 12 yıl gibi yıllanmış udlar daha incemsi ve daha kuru bir ud bence.. Ursa'da böyle ud var. Başlardaki kimyon zekice çünkü uda benzer yanları var, içerikte açıklanmasa da.. Gerçi parfümlerde her zaman kimyon sevmiyorum..

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Forum için genelleme yapacak olursam ben de bond amber diyebilirim. Bondlarda tam benim tarzım olan koku Scent of peace dir.
Coromandel, ambre russe, jubilation gibi kapalı ortamda boğan kokular benlik değil. Ama forumda övgüyü çok alıyorlar. Ursa da aynı şekilde. Kilian Sth yi severim Sth extremeye bayılırım. Ama ursayı hayatta kullanamam.
Dışarda herkesin sevdiği bir espirisi olmayan kokular da one million, eros, invictus daha benzeri bir sürüsü

Haydar

TürkParfüm Üyesi
Forum için genelleme yapacak olursam ben de bond amber diyebilirim. Bondlarda tam benim tarzım olan koku Scent of peace dir.
Coromandel, ambre russe, jubilation gibi kapalı ortamda boğan kokular benlik değil. Ama forumda övgüyü çok alıyorlar. Ursa da aynı şekilde. Kilian Sth yi severim Sth extremeye bayılırım. Ama ursayı hayatta kullanamam.
Dışarda herkesin sevdiği bir espirisi olmayan kokular da one million, eros, invictus daha benzeri bir sürüsü
hocam bende str severim acaba extreme nin farkı ne merak ettim

Pink Floyd

TürkParfüm Üyesi
Costume national homme, bu kokuyu ilk denediğimde beynimden vurulmuşa dönmüştüm çok kötü bir etki yaratmıştı bende, hatta bi kere daha test edeyim belki kokuyla ilgi fikrim değişir diye ama tam tersine daha da soğudum, anlayacağınız bu kokuda ne varsa acayip şekilde baş ağrısı yapıyor bende ilk defa böyle bişeyle karşılaşmıştım bu acı tecrübeden sonra bi daha da denemedim zaten..:(

harunozkan89

Üye
TürkParfüm Üyesi
Costume national homme ve Laudano Nero

begenen cok duyuyorum bunları ama ben nefret etme noktasındayım