Homme - Xerjoff - for men - 2007 - (Knize Knize Ten'in daha zayıf Klonu - Amber, Meşeyonu, Lavanta..)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Homme Xerjoff for men 100 ml kutu şişe resimi ad09dce7c126f7775466fb0f186581e20ecbcb6d..jpg
Homme Xerjoff for men 100 ml şişe resimi o.47333.jpg
Homme Xerjoff for men baykal baykalbul orjinal sample şişe ve kutusu resimi 2.jpg
Homme Xerjoff for men baykal baykalbul orjinal sample şişe ve kutusu resimi 3.jpg
Homme Xerjoff for men baykal baykalbul orjinal sample şişe ve kutusu resimi 4.jpg
Homme Xerjoff for men baykal baykalbul orjinal sample şişe ve kutusu resimi.jpg
Homme Xerjoff for men krstal x serisi şişe o.28405.jpg

Xerjoff Qru 17 yazıyor gibi şişe üzerinde. 1771 de yazıyor. Sanırım 17 ve/veya X serisi ile ilgili bir şey bu üstteki kristal şişe..
Xerjoff Homme for men sanatsal resim 50 ml şişe resimi sanatsal arkada odunsu zemin xerjoff-Ho...jpg
Xerjoff Homme for men sanatsal resim 50 ml şişe resimi sanatsal arkada odunsu zemin xerjoff-Ho...jpg
Homme - Xerjoff - for men - 2007 - (Knize Knize Ten'in Klonu - Amber, Meşeyonu, Lavanta..)

Altta yazdığımı tekrar yazayım, yapıştırayım ama bir şeyler daha yazayım :) . Parfüm Knize Knize Ten'e benziyor ama gücü onun gibi değil ama gene de 10 saatte şu an güç hissediliyor. Knize Ten'i şahsen ben tercih ederim çok ucuz fiyatına göre. Bu parfüm yani Xerjoff Homme 100 ml 600 Euro fiyatıyla çok astronomik. Knize Ten daha büyük ml'i Flacon dalan çok çok çok daha ucuza geliyor ve zaten yok satıyor Knize Ten ve yani sürümden de kazanıyor.. @Mehmet kardeşim, hocam splitini yapmıştı sağolsun :) . Knize Ten'e göre daha yumuşatılmış, yani bu açıdan daha kullanılabilir ama Knize Ten'i de az sılarak aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Bu arada Knize Ten'in de AfterShave modeli var. Açıklanan resmi içerik eksik bu arada gene. Evet taklit parfüm olduğu için yanlış içerik açıklanmış genel olarak.

Xerjoff Homme for men . Kremsi parfümlerden mi hoşlanıyorsunzu o zaman size göre bir parfüm. Resimleri çektim orjinal Sample'dan ve bugün-yarın yüklerim inşallah konusunda.. Başka parfümleri de çektim, çekiyorum inşallah yükleyeceğim. Bu parfüm Knize Knize Ten'in hafifi, altta bahsettim...

Meşeyosunu resmi olarak açıklanmamış ama bence var. Lavanta ilk başta var, sonra kuvvetleniyor ve sonra tam keskinliği azalarak devam ediyor. Aslında herhangi bir koku notasını sivriltmemeye çalışmış parfümör ama Lavanta zaten sivri bir koku notasıdır, baskınlığı ile, keskin baskınlığı ile, kuvveti ile baskındır yani bir dönem hissediliyor her ne kadar parfümör uğraşsa da sivrilmemesi için. Gene cömert hediyeleri için @Mehmet kardeşime, hocama da teşekkürler tekrar. Kaçıncı baskı oldu yahu :D .

Tatlılık var parfümde ve baharatların yanı sıra Ylang-ylang kaynaklı da ve artı Amber. Chanel Pour Monsieur tarzı ama o kadar limonsu değil ve New York Intense Nicolai Parfumeur Createur for women and men tarzı gene turunçgili limonsu değil de daha farklı turunçgiller ve daha arka planda Turunçgiller Xerjoff Homme'da. Ve dediğim gibi en önemli özelliği Amber oluyor ilerilerde.

İnsan gene diyor ki yahu lavanta ve meşeyosunu artı Ylang ylang ve baharatların ucuz olanları bu kadar para etmez bu parfüm diyor ama işte bu kremsiliği, bu güzelliği de tutturmak ve işin sanat kısımı var ve Amber ama Knize Knize Ten çok daha ucuz. Ben gene de tercih etmemeye çalışıyorum parfüm alırken böyle malzemeden çok pahalı satılan parfümleri. Fakat bu parfüm bir bayanı çok etkileyeceğini düşünüyorum. Eski berber kolonyası havası olsada oldukça modern bir yanı, değişik bir havası da var.

Amber (Ambergris, Gri Amber, Balina amberi) kullanılmış da olabilir bu parfüm de. Ki zaten sonradan baktığımda (Allah inandırsın :D inşallah ) Knize Knize Ten'e benzetildiğini gördüm Fragrantica.com'da ki haklılar oldukça ama ondan daha zayıf. Knize Knize Ten ünlü parfüm yorumcusu Luca Turin'in en sevdiği 5 yıldız verdiği parfümlerden ve Amber kokusu olarak nitelendirmiş. Aynı zamanda Knize Knize Ten for men, Taugher 'in sahibinin en çok sevdiği parfümlerden, ve kullanıyor.

Bu parfüme bu kadar para vereceğime daha uygun fiyatlı Knize Knize Ten alırım :) .

Mehmet' Alıntı:
Xerjoff Homme

Knize ten in törpülenmiş hali. Kesinlikle çok daha iyisi ancak arada bu kadar fark varken knize ten tabi ki tercih edilir.

Ekli dosyayı görüntüle 2691
Evet bence de Mehmet kardeşim :) .

Homme Perfume Extract Xerjoff for men şişe kutu saten kumaş resimi Extract versiyon 1430412604...jpg

Homme Perfume Extract Xerjoff for men şişe resimi Extract versiyon 375x500.52161.jpg
Homme Perfume Extract Xerjoff for men versiyonu iki resim var üstte. Biri kutulu ve sarı parlak saten kumaş. Çok şık görünüyor. İçerik aynı görünüyor düz modeli ile Homme Perfume Extract modelinin.

Hayırlı, iyi, hoş, güzel parfümler, kokular dileriz, selametle :) .