Incident Diplomatique Jovoy Paris for women and men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Jovoy-Incident-DiplomatiqueCaFeurebon.jpg

DSC_0180.JPG

Incident Diplomatique Jovoy Paris for women and men

Sandal odunu artı Aromatik Vetiver kokuyor parfüm. İki çeşit Vetiver kullanılmış altta yazıyor. Aroamtic Vetiver Ferah kokulu, hiç kasvetli aldehite benzemez. Biliyoruzki böyle kullanıldığı çok oluyor ve eski tarihe dayanıyor bu kullanım, forumda bahsetmiştik, Chanel Tarihi parfümlere kadar gidiyor.. PArfümde Portakal ve Paçuli az etki ediyor parfüme ama varlar evet. Silhat(Paçuli) o karanlık miskli hali ile yok, kurumsu, kısmen keskinsi havası ile var. Sanırım üst kalite distile kullanılmış ama ben koyu renkli miskli paçuliyi daha çok seviyorum. Küçük hindistancevizi çok lavanta kokusu vermeden sıcaklık çok da katmadan eşlik ediyor..

Sandal odunu çok seven bir parfümseverim ve parfüm aromatik koku ile bilmiyorum nasıl bir hava kazanmış. Aslında sevdim ama aromatik koku ile sandal odununu şahsen farklı zamanlarda tercih ederim. Sandal odunu bana daha çok kışlık koku gibi geliyor bu açıdan böyle düşündüm. Bir Chanel Egoiste'de, Bir Costume National Homem da daha çok seviyorum Sandal odunu. Portakal ve Paçuli sanki tende ilerilerde daha çok belli oldu gibi. Sonuçta böyle bir parfüm, denemeye değer ama çok şeyde kaybetmiyorsunuz denememişseniz diyeyim. Denedikçe belki daha çok beğenirim. Demin kokladım mest oldum fikrim değişiyor sanırım zaten kötü değildi fikrim. Sandal odunu seviyorum ben ve bu parfümde bol bol var görünüyopr çok iyi.. :) .

Tenimde çok bağırmadı ama kötü de değil ve sılajı genelde iyi görülmüş. Private Label daha çok kasvetli Vetiver deniyor ama henüz denemedim. deneyen arkadaşlardan yorum alalım lütfen. Bu parfüm için onun seyreltiği denmiş eğer öyle ise kasvetli değil bu parfüm.

Netten açıklama : '''''''''''''''

“Fırçalıyoruz, sonuçları hiç düşünmeden riske atıyoruz… Olay Diplomatiği , her gözenekimizden arzu çıkardığı zaman cesur, sahip olunan ve tamamen kaçınılmaz olan süper provokasyon payına sahip olduğunu açıkça gösteriyor. koku, konvansiyonu reddediyor ve bilerek kendiliğinden geçiyor. Tıpkı karşı koyamayacak kadar güçlü bir itici dürtüye neden olabileceğimiz gibi, bir fırça tidal bir duygusallık dalgasına dönüşene kadar, kırılma noktasına gerginlik gösterme dürtülerini ilan ediyor. ” - markadan bir not.

Jovoy Paris'ten gelen Olay Diplomatiği , kadınlar ve erkekler için odunsu baharatlı bir koku. Bu yeni bir koku. Olay Diplomatiği 2017'de başlatıldı. Üst nota mandalina; orta notalar haiti vetiver, java vetiver yağı ve hindistan cevizidir; temel notlar paçuli ve sandal ağacıdır.

Parfüm derecesi: 4.41 üzerinden 5 oy ile 108 oy.

"We brush by it, we risk it, without ever thinking about the consequences... Incident Diplomatique clearly possesses its share of superb provocation – bold, owned, and entirely inevitable when desire exudes from our every pore. As unexpected as it is audacious, the fragrance refuses convention and knowingly parades itself. Just as we might give into a staggering impulse too strong to resist, it declares its urges, teasing tension to the breaking point, until one brush turns into a tidal wave of sensuality." - a note from the brand.

Incident Diplomatique by Jovoy Paris is a Woody Spicy fragrance for women and men. This is a new fragrance. Incident Diplomatique was launched in 2017. Top note is mandarin orange; middle notes are haitian vetiver, java vetiver oil and nutmeg; base notes are patchouli and sandalwood.

Perfume rating: 4.41 out of 5 with 108 votes.
''''''''''''''''''''''
DSC_0188.JPG

İyi kokular, parfümler :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
@RİYAFES Sefayir hocam Private Label iel benzerliği konusunda senden yorum alabiliriz lütfen :) . Private Label sanırım daha kasvetli aam henüz denemedim. Bu parfümde kasvet yok, aroamtik sandal artı paçuli.. PL'nin seyreltiği diyen de var.

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
@RİYAFES Sefayir hocam Private Label iel benzerliği konusunda senden yorum alabiliriz lütfen :) . Private Label sanırım daha kasvetli aam henüz denemedim. Bu parfümde kasvet yok, aroamtik sandal artı paçuli.. PL'nin seyreltiği diyen de var.
Baykal Hocam merhaba aynı dna sahipler ID, PL epey bir seyreltilmiş hali benki o kadar ağır koku kullanan insanım PL 2 fıs bile kullansam direk baş ağrısı yapıyor, ID 6-7 fıs çok rahat kullanıyorum. Baş ağrısı yapmasa önceliğim kesinlikle PL olur...