İnsanlık Tarihinde Kara Bir Leke!

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Unutmadım, Unutturmayacağım!

upload_2018-2-26_14-34-6.png

Hocalı Katliamı (Azerice: Xocalı soyqırımı), Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayıdır.

"Memorial" İnsan Hakları Savunma Merkezi, İnsan Hakları İzleme Örgütü, The New York Times gazetesi ve Time dergisine göre katliam, Ermenistan'ın ve 366. Motorize Piyade Alayı'nın desteğindeki Ermeni güçleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Karabağ Savaşında Ermeni kuvvetlere komutanlık yapmış bugünkü Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Markar Melkonyan'ın aktardığına göre kardeşi Monte Melkonyan, katliamın Ermeni güçler tarafından yapılan bir intikam olduğunu açıklamıştır.

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Hocalı Katliamı'nı Dağlık Karabağ'ın işgalinden bu yana gerçekleşen en kapsamlı sivil katliamı olarak nitelendirmiştir.

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin resmî açıklamasına göre saldırıda 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere toplam 613 SOYDAŞIMIZ KANDAŞIMIZ hayatını kaybetmiştir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Eline sağlık Mehmet kardeşim :).. Bunu söyleyince de kimi barbar diyor.. Yok sağcılar satırlar basmışlar falan.. Sanki kötü PKK'lılar çiçekle geliyor.. Benim okulumda sağcı gençler bölücü solcu PKK'lı kızların afiş asmasını istemiyor bölümlerine.. Bunlar gidiyor ama bir sürü geliyorlar satırlarla falan.. Sağcı kardeşlerin sınıfı basıyorlar ve yaralama yapıyorlar..

Bu ülkede tüm ırklar, inanışlar hak ölçüsünde beraber yaşamalı ve şimdiye kadar yaşamış zaten.. Bence bir yahudi, dini müslüman da olsa çok önemli yerlere gelmemeli. Ben bu görüşteyim.. Bunun dışında Osmanlı kuranlar içinde çoğunluk Türkler değil miydi, EEEEEEEEEE barış içinde yaşamadı mı İngiliz ajanları dışında kişiler????Yaşadı tabi.. EEEEEEEEE sorun ne o zaman, ben söyleyeyim fitneler, aramıza sokulan nifak, fitneler.. Dış mihraplı bunlar. Peki amaç ne çünkü Sözde Büyük İsrail kurulmak isteniyor.. Rusya içinde Türki devletler var ve Türkiye güçlü olursa çok değişim olacak Dünya'da inşallah.. Unutmayın Bir Bursa Beyliğinden Kıtalar arası ve Dünyanın boyun eğdiği Osmanlı Devleti kuruldu.. Bundan korktukları gibi diğer olaylar var.

Bir de büyük bir İslam, Müslüman devletleri var Dünyada ve maalesef hurafeler içindeler ve uyuyorlar çoğu.. Birlik olduğunda oluşacak şeyleri düşünün.. Dünya çok değişir. ABD, Avrupa istediği gibi at koşturamaz, hammaddeleri alamaz istediği gibi ama hiç alamaz değil tabiki. Onlarında yaşam zevklerini alamsı lazım yani aam günümüzde biliyorsunuz hammaddeleri alıyorlar ve paralar kendi bankalarında, kendileri işletiyor ve müslüman dünya fakir çoğu. bunu demek istedim..

Ben önce Allah'ın ipine sarılıyorum. Türk değerine de hem Türk olduğum hem de Türkçülerin diğer toplumlara da hak ölçüsünde saygılı olduğu, ayrımcılık yapmadığı için seviyorum, tutuyorum ve geçmişte Türk İslam birlikteliği olduğu gibi gene Türklerin bunu sağlayacağını düşünüyorum. Lideri olabilir veya büyük destekçilerinden.. Bu alt yapı ve kültür bence var..

Türkiye'de Mesela Atatürk Zamanında kimi sözde şeyh ve topluluklara yapılan baskınlarda aslında onların İngiliz Ajanı olduklarından ve ülkeyi bölücü kötü niyetliler olmasından.. Ben youtube'da okudum ve ikna oldum.. Atatürk adını duyunca ve onu tanıyan Alevi var ve nesli anlatıyor.. Alevi kardeşim dede ağlıyormuş Atatürk isimini duyunca saygıdan, sevgiden, demin dediğim kişi.. Alevi derken yanlış anlaşılmasın. Ben Mumin/Müslüman Sunni, Mumin/Müslüman Alevi, Mumin/Müslüman Atatürkçü, Mumin/Müslüman Türkçü, Mumin/Musluman Bozdoğan derim zaten..

Adana'dayım ve kozmopolit bir yer.. Arap arkadaşlarım var ve forumumuzda da vardır. Bir arap arkadaşım var Türkçüden daha Türkçü, Türkiye sevdalısı.. Gönüllü Doğuya gidip komondo olan biri.. Zaten ben din kardeşliğinden de bir yakınlığım var ama müslüman olmasada farklı ırklara hak ölçüsünde saygımız var, hoşgörümüz var. Geçmiş böyleydi, inşallah geçmiş de böyle olacak..

Kimse kendi ırkını seçemiyor. Allah katında üstün olan takva sahibi olandır takva da ileri oalndır yani Allah'dan sakınan kişi.. Doğru yolda olan, haksızlık yapmayan kişiler de diyebiliriz..

Neyse uzatmayayım. Aklına soru takılanlar özelden de yazabilir arkadaşlar.. Türkiye üzerinde İngilizler falan oyunları bilmiyorsanız okuyun bence.. Tarihten ders almak lazım arkadaşlar. Tarihte bunlar yazıyor..

Selametler :)..

Son düzenleme: