İtibar-ı idea hacı mis,i

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Konuya ilişkin Söylenecek çok şey var aslında !! alkol ihtiva eden parfümler hayatımıza girdiğinden bu yana ağır eleştiriler ve hak ettiği değeri göremediğine inandığım bir konu.. Unutmalım ki gündüzde kullanılan bu kokular aslında arap yarımadasının yani parfümün doğduğu toprakların bir varyasyonu olarak ülkemizde bir zamanlar rağbet gördü bunun anlamı arapların oldukça yoğun, güçlü, oryantal baharat ve ağaç özlerinin kullanılması onların koku karakteri beğenisi yaşam tarzı ve gelenekleri ile ilişkili.. artık günümüzde kötü ağır kokulu parfümlere hacı mis,i yaftası ile tanımlanmaktadır sentetik notalarda hacı mis,i tabir edilen alkolsüz parfüm sektörüne olumsuz ve kalitesiz bir vurgu yapınca hacı mis,i konusu iyice itici hale getirdiği aşikar. Ancak güzel şeyler yokmu elbette var çok başarılı bulduğum üst sınıf alkolsüz parfümlerde var elbette ..nasıl günümüzde sentetik kullanılmayan modern parfüm yok ise!! Alkolsüz parfüm alanındada sentetik hakim! 10 liraya oudh bile var deyim yerindeyse ne kadar köfte o kadar ekmek elbette arz talep meselesi.. Arap ülkelerine gidip gezenler bilir mukhalat diye bir parfüm var bazı mağazalarda %100 doğalını dahi bulabilirsiniz çok iyi harmanlanmış dengeli yumuşak tatlı Putramsı bir koku inanıyorum ki hacı mis,i konusunda olumsuz düşünceleri olan kişileri bir kez daha düşündüreceğine inanıyorum ve daha bu konuda bir çok örnek verebilirim. Bundan sonra ki eğitimli öğrenimli nesil özellikle alkolsüz parfümlere (hacı mis,i) bir katkısı olursa hak ettiği değeri yeniden kazanacağına inanıyorum . Doğallık, kalite, iyi bir çalışma sanırım bu parfüm sekmentinde önyargıları törpülemeye yeterli olacaktır yani bir anlamda eskiye dönüş diyebiliriz