İzlediğiniz Filmler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Contact izlemedim, izleyeyim. 2001'in müzikleri yeter:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Contact izledim ben.. Filmden çok beklentideydim. Felsefi yönü ağır basan film. İzlenebilir bence bir kayıp değil.. Bir üründen ilk defa yaparken iki tane yapma mantık ekonomisini anlatıyordu bir yerde. Sonsuzluk var mı yok muyu sorgulayan bir film.. Bu kadar anlatayım :)..
 
Son düzenleme:

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Star Wars - Tha Last Jedi.

Özellikle tırt 7. filmle kıyaslanırsa güzel. Aklıma yatmayan ve zorlama bulduğum kısımlar oldu, özellikle zorlama hissetirecek kadar filmdeki ters köşe sayısı bir hayli fazlaydı ama bazıları güzeldi. Çok abartmanın da yermenin de lüzumu yok kısacası. Gene de baya güzel sahneler vardı, onlar için değer.
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
ARİF V 216 | 145 SANİYE

ArifV216 - Fragman (Sinemalarda!)

Film güzel hoşuma gitti genel kimi hatları ile.. Çok kahkaha atan da olmadı sinemada ama çok güldüğüm oldu filmde kahkaha fazla olmasada. Çok gülümseten, güldüren bir film bence, gitmeye değer.. ''Geleneksel Türk filmi'' ve duygusal yerler için de tebrik ederim :).. İnsanlık önemli ki adamlık(adamlık daha üst mertebe diye eel aldım burada) da istemiyoruz toplumun çoğundan ama işte insanlık kaybolabiliyor maalesef kimilerinden..

İşin biraz felsefesini yaparsak bir robot bence ancak Yoktan yaratan Allah rabbim tarafından ruh üflenerek insan veya öyle bir varlık olabilir. Robotlar belki bir gün dünyayı elegeçirebilir ama insan yardımı ile olacak bence ve insan bence hep olmalı. Belki sadece robotlar dünyayı ele geçirecek ve kötü insanları ajan olarak kullancaklar.. İnsanlığın sonu olur.. Peki biz robotmuyuz yani konuştuğumuz kelime haznesi faaln belli bir şey ve akıllı bir robot ta bunu yapabilir.. İnsanı kutsal yapan zor şartlarda gösterdiği sabır ve yaptığı güzellikler, hayırlı, güzel işler.. Yoksa yok namaz kıl falan sadece tek başına olmuyor, olursa iyi tabi o ayrı bir konu ama tek başına değil demek istedim.. Zaten zekat ve namaz genelde beraber anılıyor Kuran'da rahmetli Yaşar Nuri Öztürk'ün de dediği gibi..

Allah rahmet eylesin, Zeki Müren izlemek de zevkliydi.. Zeki Müren'in etekli halini TRT'den izlemiştim ama süper minisi olduğunu filmde öğrendim. Zeki Müren'i canlandırdığı karakteri nyaptıkları bence daha iyi niyetli yapabilirdi ama filmde geneli iyi tabiki Zeki Müren'in.. Zeki Müren ile rahmetli Neşet Ertaş bir içki sofrasında oturmaktadırlar. Sanırım Zeki Müren özel konuşmak, şarkı için çağırmış ve masada başka kişiler vardır. Neşet Ertaş ''Zahidem'' şarkısını çalınca Zeki Müren çok efkarlanır ve ah ah der ve ah ah diyerek kafasını duvara vurmaya başlamış. Küt küt sesler geliyordu diyor Neşet Ertaş.. Bu konu televizyonda konuşulmuştu.. Youtube'dan bakayım bir ara inşallah.. Aşk işte herkese çektiriyor şu dünyada.. Acımışdım ki her aşıka acınır bence eğer doğru yolda gitmeye de devam ederse o aşıklar..

Filmi çok sevdim hele eski türk filmlere atıfı ile. Cem yılmazın don ve gazete ile ilgili kısımları hoşuma gitti en çok güldüğüm yerlerden.. filmi izlerseniz anlarsınız daha çok anlatmayayım :D.. Filmi kısaca anlatmaya çalıştım her şeyini anlatmadan.. Ha filmede radyasyona karşı ispirto sürmesi kısımı yoktu omu çok beklemiştim :D. Altta 145 sn fragmanında var o kısım bakabilirsiniz.. Bu arada yeni Türk Film Bayan yıldızımız hayırlı olsun, ''Seda Bakan'' filme çok yakışmış ve Filiz Akın, Hülya Koçyiğit havasında, Tebrikler, Maşallahlar diyoruz efendim :).. Bayan sarışın şarkıcımızı canlandıran da filme yakışmış ve yeni aktristlerimizden bence, ''Farah Zeynep Abdullah'' isimi de bu bayan aktristin..

İyi filmler saygılar, selametle :)..
Arif V 216 poster film komedi cem yılmaz ozan güven robot.jpg
 
Son düzenleme:

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
images


Bugün Timbuktu ile sinemada Painted Bird izledik. Küçük bir çocuğun zorunlu ve karanlık yolculuğu üzerinden ve gözünden; toplum ve insanın sapkınlıklarının ifşasıydı. Şu an Cinemaximum sinemalarında güzel bir kampanya var. 10 tl bilet + mısır kola da ücretsiz. Painted Bird gibi gerçek sinema olarak tabir edebileceğim eserleri Cinemaximum gibi sinemalarda pek göremeyiz aslında. Tarkovski, Bergman gibi yönetmenlerin şiirsel anlatısını sevenlere kampanya ve film uçup gitmeden ziyaret etmelerini şiddetle öneririm. Süresi neredeyse üç saate vuran bu yönetim harikası filmde dialog neredeyse yok denecek kadar az. Uzun planlarla birlikte izleyicinin kafasındaki çarkları da tıkır tıkır çalıştırıyor böylelikle. Her sahnesi harika bir fotoğraf karesi niteliğinde olan bu film sadece sinematografisi için bile üç saat sıkılmadan seyredilebilir. Basitçe oluşturulmuş imge ve metaforlar (çocuğun buğday tarlasındaki görüntüsü - kafesteki kuşlar, boyalı kuşun sürü tarafından hırpalanarak hayatına son verilmesi gibi) göze parmak olmasa da her türlü izleyici tarafından rahatlıkla görülebilir nitelikte. Senenin tartışmasız en iyi işlerinden biri ki; Venedik gibi önemli bir festivalden de En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü ile döndü. Özellikle de dediğim gibi Sinematografisi ile akıllarda kalacak bir film. Geçen sene Roma ne ise bu sene için de Painted Bird o diyebilirim.
 

tamerlale

TürkParfüm Üyesi
Ah Mary Vah Mary. .Orjinal isimi ile There's Something About Mary, :).. Süper film. Bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. Romantizim, Macera, Komedi, Hayat dersleri :).. Güldürürken düşündüren bir full hd film izle türkçe film izle korku filmleri izle komedi filmleri izle senaryosu var. İzleyin bence. Ben Stiller ile bu filmde karşılaşmış tanışmıştım. yok film setinde değil yani filmi izlerken :D, o da olur inşallah olmasa da filmler ile tanışırız artık gene :)..
Filmdeki en komik sahnelerden biri saç espirisi idi. Ben anlatmayayım, siz izleyin arkadaşlar :) :D.. Tekrar tekrar izlenecek filmlerden bunu da diyeyim..
Cast away tek geçerim :D
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Cast away tek geçerim :D
Ooo merak ettim. Ah Mary Vah Mari filmini çok sevmiştim, bakacağım inşallahCast Away filmine

Aslında film pek izlemiyorum. Netflix e de üyeyim de çok aylar aylarca hiç bakmadığım oluyor. Bir de telefona pek bakmıyorum.. Aslında çok sık aralıklarla bakıyorum da gündüz saatleri falan film izleyecek vakit bulamıyorum. Gece de müzik dinliyorum kulaklıktan falan

Zaman bulursam South Park çizgi filmini seyrederim ki çok seviyorum. Çizgi filmler gerçekci değil hissi veriyor da bir normal film gibi doğal hissi vermiyor ama çok güzel espiriler.

Oradaki şişman çocuk benim içimdeki gizli, baskıladığımız canavar haha 😂. Ne kadar rahat küfür ediyor, sataşıyor ama hakkını vereyim çok da duygusal

Okulda bir kız bana bak Baykal hiç küfür ediyor mu siz de örnek alın dedi. Küfürlü konuşuyorlardı kız rahatsız oldu haklı olarak. Küfür, çok edildiğinden gençken pek alışmıştım dikkatimi çok çekmiyordu kulağımın. Evet kötülükleri etrafdaki filtrelemek gerek iç huzur için ve beyine bu kötü söz, bu bina yıkık harabe gibi sinyallaro tamdmen değil ama çok göndermek lazım. Hz.Muhammef peygamber yıkık bir harabeye bile çok bakmayın..demiş ki mantığı bu,
 
Son düzenleme:
Üst