Jean Paul Gaultier - Le Male Essence de Parfum - for men - 2016

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
jean_paul_gaultier-classique-essence_de_parfum_parfumcenter2_1_1 afiş commercial poster.jpg

Yukarıda Resmi vidosu var Jean Paul Gaultier Le male Essence de Parfum'ün.. Bence içerik açıklaması ile güzel bir video olmuş.. Tek tek koku notaları üzerinde durulmuş ve doğal kullandım der gibi, ki ben de parfüm de sentetikliğe rastlamadım..
Jean Paul Gaultier - Le Male Essence de Parfum - for men - 2016

Parfüme Antonio Puig eli iyi değmiş.. Gerçi Antonio Puig benim sevdiğim parfümlerden Agua Brava'yı tam eskisi gibi sürmese de gene de güzel. Quorum da zirvelerden. Harika bir deri meşe yosunu Quorum ve @rasta82 hocamın sayesinde tanışmıştım, teşekkürler :)..

Deri demişken bu parfümde de deri baş rollerde denmiş ki başlarında o kadar da ön planda olmasa da ben deri konusunda zayıfım. Yani ten ile parfümdeki deriyi de ayırt edemeyebiliyorum kimi zaman. Bu parfümde derinin doğal kullanıldığını, ama renginin ise parfüm boyalardan olduğunu düşünüyorum. Lavanta yağı saydamsı yapıdadır, mavi-mor değildir.. Parfümde kakule kısmını sevdim fakat daha yoğun olmalıydı bence. Parfüm içerikleri güzel ama bence zayıflık söz konusu yani isime göre hele..

Antonio Puig 'i övmüşken, Jean Paul Gaultier Le male'i doğal vanilyalı olumlu reformule yapmasını beklediğimizi de söyleyelim. Hiç hoşuma gitmedi güncel versiyon, alınmaz kesinlikle, çok bariz belli sentetik vanilya olduğu üstelik, rahatsız edici Le Male'de. Bu arada Ultra Male gibi olumlu işler de var ama onu yarın bir daha deneyip tekrar burada editleyebilirim bu kısımı.. Le Male flankerları yani yanları mı diyelim, 38 adet saydım.. Çok ünlü olmuş bir parfüm ve bence iyi yapsalar iyi olur yoksa bindikleri dalı kesecekler Nasrettin Hocamız misali :)..

Ertesi gün ve diğer gün özellikle, kıyafetiniz erkeksi ve tatlılıkla kokacakdır.. Bu erkeksi koku deriden kaynaklanıyor olmalı.. Aynı etki invictus'da da olabilir.. Aslında kesin alınmaz demiyorum. Almadan önce performansını kendiniz açısından denemekte fayda var. Kışın performanslı olacaktır parfüm..
Le Male Essence de Parfum üye oy içerik tablo oran fragrantica com f k.jpg

138 Deri (Leather), 117 Lavanta (Lavender), 108 Kakule (Cardamom), 55 Tarçın (Cinnamon), 52 Vanilya (Vanilla), 51 Costus, 39 Adaçayı (Clary sage), 39 Kumarin (Cumarin), 28 Pepper (Biber), 22 Misk (musk), 20 , 17 Bergamut (Bergamot).

Artık bazı şeyler eskisi gibi değili hatırlatıyor parfüm şişesi şekli. Bu durum şu ki eskiden erkeklerin kaslı olması o kadar önemli değildi genel olarak, ama artık kaslı, baklava kaslı göbeğe sahip olmak çok önemli oldu kimileri için. Feministler ve kadınların hep güzel görünmesi gerektiğine katılmayanlar, acıyanlar, bu işe kimi yönlerden sevindi. Artık erkeklerde kendilerine bakım yapmak zorundaydılar, kilo almamak zorundaydılar. Oysa eskiden öyle miydi ya genel olarak?.. Göbek gögüsü geçmesin yeter idi. Peki bu moda geçici mi? Kimi güreşçiler çok kuvvetli kaslı rakiplerini yenebiliyor ve çok baklava kaslı değiller, işte bu bana moral oluyor :cool::p:D:):).. Gene de hani hafif baklava kaslarım olsun isterdim göbeğimde, çok belirgin de olmasına gerek yok bence, çünkü fazla yuvarlak yuvarlak kaslar bana itici geliyor Erkek biraz köşeli de olmalı tabi zevk meselesi, herkesin tipi farklı farklı.. Ondan hoşlananlar, yakışıklı bulanları da olacaktır, herkes de bir güzellik vardır..

Hatalarımız affola, iyi kokular, iyi günler arkadaşlar :) :cool::)..