Jour d'Hermes Hermès for women - 2013 + Jour d'Hermes Absolu Hermès for women - 2014 (0 puan)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
dsc_0033-jpg.2690

Jour d'Hermes Hermès for women - 2013 + Jour d'Hermes Absolu Hermès for women - 2014

Sıfır puan verdim -10 ile +10 arasında. Hatta bu eğer paraları verdikten sonra zevkime uymadığı için eksi de verilebilir :D .

Absolu daha oturaklı bence ama iki parfümü de anlayamdım ben. Acaba şeftali çiçeği böyle kokuyorda ben mi anlayamadım dedim. Hermes'e yakışmamış olabilir bu parfüm veya benim zevkim değil. Nasıl parfüm derseniz ne ferah ne beyaz çiçekli, çiçekli bir parfüm. Mat bir koku diyebilirim, absolu daha matlıktan netliğe çıkıyor ama o da mat. Sadece mat demek yetmez, mattan biraz daha mat. Anlayamadım bu parfümü. Doğal bile olsa ki bence değil yani ben sevmedim. Bu parfümü birinden alsam derimki acaba sahte mi veya bozulmuş mu derim. Öyle bir parfüm.

Absolu ilerileri daha doğal bari EDP'den. Güçleri yeterli bulmadım bu arada. Greyfurt daha belli Absolu de ilerilerde de ama hani diğer koku notaları bayağı da örtmüş. Tekrar bir şans verebilirim bu iki parfüme.