Journey Man Amouage for men - 2014

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0400.JPG

vanilyamsı tatlılık ile başladı artı bibersi acı koku. Tütsü ve acı kıyafette daha çok belli. Tende 1 saat sonra iyice vanilya ortaya çıktı. Dersinizki Neroli ve Tonka mı bu vanilya hissiyatı veriyor derseniz aslında riske girip hayır diyorum. Riske giriyorum çünkü kimi bana katılmayacak :) ama ben hissettiğimi söylemek durumundayım. Bende doğal vanilya yağı da var hem çieçğinin hemde çubuğunun yani Bourbon Vanilya. Neroli altında tutulmaya çalışılmış vanilya ama yapısı gereği üste çıktığı anlar oluyor ki çok çok belli değil. Bu yüzden herkes algılayamamış olabilir. Acı sichuan bibery kıyafette daha belli dediğim gibi.
Sypiol odunsuluğu da belli çok sırıtmadan. kıyafette 2-5.saatlerde daha bir belli oluyor vanilya sonra ortadan kalkıyor daha doğrusu parfümün gücü de azalıyor ama belli güçte gidiyor parfüm. 6-7 saat ömrü iyi ve ertesi gün de kokabilirsiniz ama. Vanilyamsı tatlılık acı koku ile beraber ilerde de var. Neroliyi acı kokuyla mahvetmişler bence ama hani parfümör gene acımış ve Amouage Fate Man gibi basmamış tütsü ve acıyı. Fate mandeki tatlılığa da bitiyorum, çok güzel. Vanilyamsı koku başka kaynaklı olabilir hakkımı gizli tutuyorum :D ... Neroli ve Tatlı açıklanmayan bir koku notası bunu yapmış olabilir ama Tonka fasulyesinin bunu yaptığını düşünmüyorum, o biraz karanlıktır, yanıktır kısmen.

İyi kokular, parfümler, günler arkadaşlar :)

Son düzenleme:

CNYT

TürkParfüm Üyesi
Yeni sürümleri bir çok Amouage parfümlerinde olduğu gibi performans açısından yerlerde sürünüyor... Beni çok şaşırttı 2017 sonrası (bu tarihten önce çıkan parfümleri için geçerli) olanları. Orta doğu havasından çıkıp biraz daha Avrupa ve Amerika piyasasına yönelik günün trendlerine uyup daha çok kişinin ilgisini çekmek istemeleri amaç para kazanmak... Portrayal ve Overture henüz denemedim. Bakalım en iyi tütsü kullandığı iddia edilen bu parfüm evi yeni parfümörü ile ne işler yapacak? Çokta fazla beklenti içinde değilim umarım bomba gibi bir parfümle hatta parfümlerle gelirler...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yeni sürümleri bir çok Amouage parfümlerinde olduğu gibi performans açısından yerlerde sürünüyor... Beni çok şaşırttı 2017 sonrası (bu tarihten önce çıkan parfümleri için geçerli) olanları. Orta doğu havasından çıkıp biraz daha Avrupa ve Amerika piyasasına yönelik günün trendlerine uyup daha çok kişinin ilgisini çekmek istemeleri amaç para kazanmak... Portrayal ve Overture henüz denemedim. Bakalım en iyi tütsü kullandığı iddia edilen bu parfüm evi yeni parfümörü ile ne işler yapacak? Çokta fazla beklenti içinde değilim umarım bomba gibi bir parfümle hatta parfümlerle gelirler...

İnşallah performansı güçlü, gücü güçlü ve güzel parfümler olur Cüneyt hocam :) . Yazıların için sana da teşekkürler, hep bekleriz tabiki gene :) .

Performans çok önemli bir olay ama evet kimi parfüm naif olmak zorunda olabilir ama belli bir kuvveetin de olması lazım ve eğer ucuz hammadde kullanılmışsa ve fiyat da yüksekse bari 200-500 ml lik versiyonlar çıkarılması lazım derim. Performans olayına dönecek olursam öyle güzel parfümler var ki ama zayıf sılajda, zayıf güçte oldukları için satılmıyor pek, alternatiflerine bakılıyor. Üzerine sıkıldığında parfümün kokmaması olmaz bence, o zaman neden sıkıyoruz ki? Zaten amaç güzel kokmak ve o koku gün içinde burnumuza gelip bizi mest etmesini istememiz..

Amouage güçlü parfüm konusunda bir imajdı ve bu kadar ünlü ve çok satmasında bu imaj bir etkendi hem de büyük bir etmen bence. Tabiki çok güzel kokulu parfümler yaratıldı parfümörleri tarafından ama yukarıda da yazdığım mantık gibi zayıf olsalardı bu kadar ünlü olmazlardı bence.