Karanfil Baharatı (Karanfil Tomurcuğu) ( Clove, Clove Bud Essential Oil) Yağı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Clove oil Clove bud oil picture Karanfil baharatı yağı resimi açık  kahverengi baykalbul ...JPG

Arkadaşlar resim net olmadı. En yakın zamanda inşalalh yeni resim eklerim.

Anason gibi de kokan artı lavantamsı ama o tok keskinliği ile bambaşka bir koku Karanfil baharatı yağı. Tomurcuk kısımından elde ediliyor. @Premiumperfume hocam senden de bekliyoruz yazılarını, teşekkür ederim yağ için :) . Başka yerlerden de bakıyorum :D ve evet öpülmek bu işin içinde maalesef, senden almak ise maşallah garantiliği kesin kokunun yani doğal ve katkısız ve üst kalite... Zaten bir sıkıntı olursa da arkasında duruyorsun malının, teşekkürler Mutlu hocam..

Tom Fordd Tobacco Vanille ile karşılaştırdım arkadaşlar ve Tom Ford Tobacco Vanille'de kullanılan Karanfil baharatı aynı ve doğal. Aklımda acaba sentetik karanfil mi kullandılar sorusu oluşmuştu Tom Ford TV için ama değil. TF TV efsane ama çok yüksek fiyatı ve Tom Ford bunu farketti ki son 2016 sürümden sonra Ylang-ylang gibi ve başka meyveli koku notaları ekledi. Piyasada çok klonu var ve ikinci el 150-200 tl civarı Tom Frank bunlardan biri. Zaten beni takip edenler bilirler içeriğinin çok ucuz olduğunu söylemiştim önceki modellerinin. 2019 batch hakkında şu an bilgim yok TF TV için ama aynı meyvelilik de vardır gene. Tom Ford bu işi biliyor ama ucuz ve yoğun parfümler bekliyoruz :) :cool:;):)

Parfüm sektörü hızla ilerliyor ve artık saf doğal yağ bulmak zorlaşıyor arkadaşlar. Fiyatlar da artıyor. Limon, Portakal yağı en ucuz yalardandı 20 ml 2-3-5 tl'ye Turunçgil yağı alıyordum ama şimdi çok zor, imkansız hatta neredeyse. Ha çiftçi, üretici çıldırır ucuzlukta ona bir şey diyemem haha :D .. Creed Aventus iel bu olay iyice hızlandı yani Turunçgil parfümlerinin fiyatını artması artık takip edemiyoruz neredeyse çıkan Creed Aventus Klonlarını :) ..

Karanfil baharatı öncelerden dişe vurulan iğnenin ağrısını geçirmek için kullanılırdı ama o kalın vücuda yapılan iğne acısını gene de o kadar geçirmezdi.Dişerimiz inşallah sağlıklı olur. Alalh muhtaç etmesin umarım da şimdiki dişçi iğneleri çok çok az acıtıyor hem ince oldukları için de. KAranfil diş etini çekiyormuş gibi, kurutuyormuş gibi yakar sıkılınca eskiden. Şimdi kullanılıyor mu bilmiyorum.

Bir ara belki bir hastalık veya çeşitli nedenden üretim azzlığından sanırım çok arttı KAranfil baharatı tomurcuğu fiyatları, altın gibi olduydu. Şimdi dinmiştir fiyatlar dünyada.

Karanfil baharatı (Karanfil tomurcuğu) yağı, tomurcuğunu ağzınıza aldığınızdaki gibi kokuyor aslında geneli, pek fark yok.

İyi kokular arkadaşlar :) .