Kargo Şirketleri ve Parfüm kargolarken püf noktaları

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kargo verirken dekant şişeleri görünmesin arkadaşalr çünkü bu şekilde sıvı kargosu yasak. Kozmetik deyin sorarlarsa parfüm deyin. aha da detay sorarsa yo akmaz hep göneriyoruz hep alıyorum sizden deyin bu tür kargolar. Ptt kargoda tamamen yasak olabilir sıvı, şu an bilmiyorum . Aslında devamlı kargo gönderenelr için değişik paketler olabiliyor kargo şirketlerinde ve şu akdar gönderimi garanti ederim falanlı maalesef ve değişik paketler olabiliyor. Bu konuda fikirleriniz varsa alabiliriz lütfen :) .

Parfüm kargolarken ben buzdolabı poşetine koyuyorum dekantları ve sıkıca bağlıyorum. Bazen iki poşet ve sonra gruplaşmalı ayrıca poşete bağlayabiliyorum. Poşete aksa bile poşet içinde kalabilir koku bu da önemli bir olay. Tabiki akmayan şişeler çok önemli. Poşet içine peçete koymuyorum ama konulması iyi olur mu bilmiyorum. Çok akarsa parfüm bari poşetten başka şişeye aktarabilir kişi diye kağıt koymuyorum şu sıralar. Yazının silinmemesi için özel kalem önemli aslında. ve kağıdı bantla sarmak da ek çözüm olabilir. Bu etiket olayı ilginç. Beyaz etiketler çıkabiliyordu tam yapışkanı iyi değil bende ücret yazılan etiketlerden aldım rulo şeklinde sarılı ama rulo açılınca her tarafa etiketler yapışabiliyor durduğu yerde, çekmecede :eek::oops::eek::D ama çok da değil. Bu yüzden sarılı muhafaza edin ve bir kutuya koymak iyi fikir veya iyice açılmayan birşeye sarmak. Değişik renklerde olabiliyor bu ücret etiketleri. Resim eklerim inşallah, takipte kalın.. Dekant şişesi parfümle temas etmişse etiketi kuruyunca veya önceden bantlayabilirsiniz. Asetat kalemi ile yazmamak lazım çünkü alkol ile çok çabuk siliniyor diğer normal kalemlere göre.. En son gazete ile sarabiliyorum eğer çok balonlu poşet yok ise. Bu arada balonlu poşet halı altına konulduğunda güzel bir yalıtım maddesi olabiliyor, fakir öğrenci evi muhabbetleri :) :D ..

En son ya plastik kutu ya da karton kutuya konulmak oluyor.

Aslında parfümelr idik koyup kutuya ve kargoda yön işareti konması(bu yönde tutun) iyi bir fikir ama bu pek olmadı bende.

Bir de şişe tam dolu değilse akma sorunu olabiliyor. Sanırım yolda yükseklik değişimleri sonucu basınç olayı ile bu olay oluyor.

İyi parfümler, kokular, kargolar, forumlar arkadaşlar :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Maalesef zam gelmiş 2019 1 Nisan falan itibari ile.. Bursa civarı Yurtiçi kargo eeve teslim Mobil Kampanya yüzde 20 indirim ile 22.5 tl civarı arkadaşlar. Bir önceki zam ile 16 küsür tl'ye gidiyordu şube teslim ki o da çoktu gene.

Sürat kargo sigortasız, telefon ihbarsız falan şube teslim Bursa civarı ise 24.5 tl civarı maalesef. Milletvekilliğine mi başvursak :eek::oops::D maaşı için de ki tabiki devlete, vatana hizmet öncelik olmalı :) . Neyse siyasete girmeden bu kadarla yetineyim :D ..