Karikatür ve Fıkralar

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
akışına bıraktım adam kendini akan dereye bırakmış su akıyor üstünden.jpg

Akışına bırakmak :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
gulme-krizine-sokan-en-komik-karikaturler-46 kara göründü tesadüf söylemiyor önce.jpg

Her bakışımda gülüyorum, sonsuzluk :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
samiabimeksikabiberi.jpg
sami meksika biberi karikatürü.jpg

-Bir keşime bile etmeden terk etti gitti sami. Ama en acısı ne biliyor musun?
-Meksika biberi...

Haha :D.. Aşk acısını yabana atmıyorum, ''en yiğidi bile devirir'' demiş Hz.Muhammed ama yaşayınca da bir daha yaşamaz sanırım insan öyle derin aşk.. Eğer o kadar bağlanırsa bence ahmaktır. Ha aşk, vefa gene duyabilir sevdiğine ama hakettiği ölçüde olmalı bence ve ekndine zarar vermemeli. Sonuçta karşıdaki güzel olmasa hoşlanmıyacaktınız veya öyle güzel görüp kendinize uygun görüp hoşlandınız.. Onun fiziğini veren de Allah.. Hani şair demiş ya şu güzelliğin on para etmez, şu bendeki aşk olmasa.. O misal..

Aşık Veysel'in şiirini verelim :

Güzelliğin on par’etmez
Bu bendeki aşk olmasa
Eğlenecek yer bulaman
Gönlümdeki köşk olmasa

Tabirin sığmaz kaleme
Derdin dermandır yareme
İsmin yazılmaz aleme
Aşıklarda meşk olmasa

Kim okurdu kim yazardı
Bu düğümü kim çözerdi
Koyun kurt ile gezerdi
Fikir başka başk’olmasa

Güzel yüzün görülmezdi
Bu aşk bende dirilmezdi
Güle kıymet verilmezdi
Aşıkla maşuk olmasa

Senden aldım bu feryadı
Bu imiş dünyanın tadı
Anılmazdı Veysel adı
O sana aşık olmasa

Aşkından dolayı sevdiklerinizi boşlamayın.. Sonuçta bir el kızı.. Yıllarca tanıdığınız anneniz, kardeşiniz yeri gelir eşiniz için bir allah'ın yarattığı kul güzele bunları heba etmeyin ve hayatınız da.. Sonuçta el de güzel mi yok ki olmasa da bu işin ahireti var :D :)..

Yeri gelmişken derler ya evleneceğin bayan yazılı falan derler ya. Benim anladığım Kuran'dan kader anlayışında Alalh ihtimalleri biliyor yani belli bir zaman önce kader yazılıyor fakat sen yaşarken davranışlarınla o kaderlerden seçenekleri seçmiş oluyorsun. Yoksa Allah boş konuşmaz ve bize evlenin diye söz söylemezdi mesela. Eğer her olay yazılsa biz evde oturup beklerdik ve kısmet gelirdi. Ha Allah'ın illa yazdığı olacak dediği olaylar olabilir ve kimi olaylar illa olacaktır onları dedik zaten :).. Güzel kaderler inşallah arkadaşlar :)..

Sevdiklerinizle güzel anlar sonsuza kadar inşallah arkadaşlar :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Halk şiirlerinde çokça geçen  turna, ceylan, bülbül karikatür doğal denge.jpg

Aman şiddete dikkat :)..

Adam uçan turnaya ''Gitme turna gitme'' diyor ki şarkıdan, şiirlerden bahsedilmiş, gene bülbüle ''ötme bülbül ötme...'' diyor, sonra ''Gezme ceylan gezme..'' türküsü oalyı, ceylana sesleniyor. Ve Sonra ayı çıkıyor ve tokat atıyor adama, ''LAn yeter! Ekolojik dengeyi bozacaksın, rahat bırak hayvanları!!!'' diyor.. :D..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
necati karikatür oscar oskar ve bim poşetine koyuyor.jpg

Klasikleşmiş meşhur bir karikatür.. Baktıkça tekrar tekrar gülümsüyorum, gülüyorum :D :) :D..

And Oscar Goes to... Necati..

Ve Necati bim poşeti getirmiştir ve '' Elimde mi götüreydim?'' demektedir :D..
Necati Bim poşeti Oscae Oskar ödül töreni karikatürü elim de mi götüreydim.jpg

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Aykut Kocaman Soğukkanlılığı Cool davranış Caps Kepsi karikatür ve Fatih Terim hareketleri.jpg

Tam benim tarzım Cool, Soğukkanlı Aykut Kocaman Hoca ama ben bile bu kadar soğuk durmazdım sanırım. Son İstanbul Spor Kuübü maçında gol atıldığında Hafif gülümsedi falan o kadar Aykut Kocaman D.. Adam aşmış :D.. Seviyorum bu adamı :).. Yukarıda da Fatih Terim hocanın sıcakkanlılığı, hareketliliğine örnekler verilmiş :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
kalbim ona ait tişörtü kariaktürü yanlış kişeye denke gelmesi olayı sorunsalı .jpg

-Hande lütfen şu tarafa geç ya.. Yanlış yerden yürüyorsun gene, görmüyor musun tişörtü.
+Kaç kere söyledim sana ya giyme şunu artık, hiç hoşuma gitmiyor. Geriliyoruz hep.
-Aha.. Adama denk geldi. Hızlanalım ya..

Adamın tişörtünde ''Kalbim ona ait'' yazıyor ve ok işareti ile belirtiliyor :D..

Gece gece güldürdü bu karikatür :D :) :D..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Arşimet'in bana kaldıraç verin dünyayı kaldırayım karikatürü odun mangal espirisi komik.jpg

Arşimet : Bana bir kaldıraç verin, size dünyayı yerinden oynatayım..
Mangal başındaki adam : Bana kuru tahta. çalı çırpı getirin size mangal yapayım..
Elinde büyük uzun odun olan adam : ( Mangala doğru giderekten) Bu daha cazip abi..

:D..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
montları açmışlar önce sen kapa erkek bayan sapık mı gerizekalı mı karikatürü Serkan Altuniğne.jpg

:D :D :).. Telefonu önce sen kapayı kaban açma sapıklığı ile karikatürüze etmiş Serkan Altuniğne.. :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
çocuğu olsun istemeyen kimi büyük liderler gibi apartman yöneticisi karikatür.jpg

Fazla havalara girmiş :D :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Karısına ps4 oyun konsolu alan erkek acaba kendine mi hediye aldı karikatürü erkekler oynarda.jpg

:D :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Kuşu kafesden serbest bırakıyor kuş KArııııı diye gözleri dönmüş uçuyor :D..

Kuşu kafesden serbest bırakıyor kuş KArııııı diye gözleri dönmüş uçuyor karikatürü.jpeg

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
teşekkürler süpermen karikatürü.jpg

:D.. Tişikkirlir Sipirmin :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
sivil polis geri polise sızıyor sonra geri çeteye sızıyor sürmenaj oldu karikatür.jpg

:D.. Ee herkes detayı kaldıramaz :) :D ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
kiymet-bilmek-karikaturu-ozer-aydogan_0.jpg

:) :D ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Kızla tanışma ayağıına aşure gçtür ama erkek arkadaşına da almaya gitmiş ava giden avlanır.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,047
4,325
113
Dünya dairemsi düz olmadığının delili dünya yuvarlak küre.png

Dünyanın düz olmadığının, portakal gibi, Devekuşu yumurtası(Bunlar Kuran-ı Kerim'de de yazıyor) gibi küremsi olduğunun delillerinden bir resim ..

Dünya düz diyenlere gelsin :p:D .. Gerçi bu seferde dünya düz ama hep aynı yönden döndüğünden yuvarlak kısımı aya çarpıyor diyebilirler ama öyle olsa anlardık sanırım çünkü güneşin görünümü değişirdi dönerken... Mesela Dünya uydusu Ay kendi ekseni dönüşü ile Dünya etrafındaki dönüşü aynıdır. Muazzam bir olay, denge. En dakik saatten daha dakik veya aynı.. Hep aynı yüzünü görüyoruz Ay'ın bu yüzden.. Bu arada Ay'ın arka yüzü bence ürkütücü.. Ön yüzü gülen biri gibi, Aydede denmesinin sebeplerinden biri de bu insanımsı, bir dede gibi gülen yüze sahip olduğunddan olmalı. Tabi Ay'a Aydede deme günah diyenler olurdu eskiden ama bence değildir hem Dağ'ın bile ruhu vardır Kuran'da ve belki kimi başka inançlarda da..

La herifler uzaya çıkmış :p:cool:, Dünyanın yuvarlaklığını görmüşler, canlı video çekimleri yapmışlar Uzay'dan. Sadece tek millette çıkmamış uzaya, farklı ülkeler çıkmış.. Nasıl bir tarikat var dünya düz ise illa yuvarlak diyor :p:p:p:D:D:D.. Gemi giderekn ufukta kayboluyor. Bu olay da dünyanın yuvarlaklığından dolayı. İlkokulda öğrenmiştik : ''Dünya yuvarlak olduğu için gemi giderken önce altı, sonra yelkeni kademe kademe görünüyor, kayboluyor gemi.. Bu da Dünyanın yuvarlaklığına delildir denir.'' Bir de bu ufukta ayvaş yavaş kaybolan geminin dumanlı, bacalı gemi modeli vardır o ilkokul kitaplarıdna :D .. Üstelik gemi ile dünyayı dolaşanlar var. Diğer gezegenler küremsi, bunu teleskoplarla da yüzmilyonlar görüyor.. Tüm insanlar da gözlemleyebilir.. Bu olay da Dünyanın da benzer bilim kurallarından dolayı onlar gibi olduğunu gösterebilir. Uçakla uçanlar da kısmen yuvarlaklığı iyice görüyorlar.. Bu neyin kafası :p:p:p:p ..

Böyle mesajlarla ilgili ayrı bir konu başlığı açılabilir, açabilirsiniz, bakalım..

Edit(Düzen): Haha :p Ek resim vereyim ama yukarıda demiştim böyle çıkan olabilir ama dünya gene yuvarlağımsıdır. Eğer dünya düz ve daire kesimi aya gölge olsa da biz geceyi yaşamamız için gene de dünyanın dönmesi ve ay üzerinde doğrusal çizgili gölge olması lazımdı eğer dünya iddia edildiği gibi dümdüz uzunca kısımı olsaydı. Bu arada dünyanın sekizgenküp falan olduğuna dair çalışmalar da vardır ve Türk İslam haritasımız da bunu kanıtladığı söylenir. Piri Reis idi galiba :)

FB_IMG_1524138688354.jpg

Son düzenleme: