Kerosene walk the sea

mmtmtluu1903

TürkParfüm Üyesi
By Kerosene Walk the Sea

Maviye çalar gözlerin,
Yangın mavisine
Rüzgarda asi,
Körsem,
Senden gayrısına yoksam, .
Bozuksam,
Can benim, düş benim,
Ellere nesi?
Hadi gel,
Ay karanlık

Ahmed ARİF

Ahmed arifin şiirine yer verdim bu parfüme başlarken onun kadar mavi onun kadar güzel deniz temasında kullandıgım en güzel parfümlerden birisi oldu kendisi

Bir hikaye yazmak istedim bu parfüme, ve ismide maria, marinanın saçları uzundu dalgalı idi güneş hep ona dokunur çiçekler hep ona gülümserdi denizden çıkarken savururdu saçlarını leylak kokardı tuzla karışık güneş yüzüne parıldar öylece izlerdim, kokusunu esintiler getirirdi tertemiz bir teni vardı öylesine güzel kokardı ki sanki mavi deniz oydu. Kücük bir körfezde yaşardı ve heryer onun gibi kokardı.

John Pegg 2018 yılında tasarlamış bu parfümü , John youtube parfüm incelemeleri yaparken 2011 yılında indie olarak kurmuş kendi markasını

Parfüm Notaları
Deniz Tuzu, Ambergriss, Beyaz çiçekler, sedir ve misk

Parfüm ilk atomizerinde püskürdügünde çiçekler patlaması yaşanıyor leylak, manolya, zambak kokuları alıyorsunız deniz kıyısına yakışır gibi huzurlu buna destek olarak çiçekleri kirletmeyen, hayvansal bir misk ekleniyor harmanlama o kadar düzgün olmuş ki yumuşacık pamuk gibi koku olmuş belli bir müddet sonra bir meltem esintisi gibi gelen, parfümü ele geçiren deniz tuzu ana tema olarak gögsünü geriyor gerilere çekilen misk yerini tuz ve ambergrise bırakıyor. Bunların birlikteligi oldukça muazzam etki koymuş ortaya gerilerden bir tık çiçek etkisi var bir tık sedirin verdigi etki ile bozulmayan yapıda odunsuluk eklenmiş biraz size güneş kremini hatırlatabilir az biraz, her burun farklı algılıyor parfümü bitti dedigimiz yerde birden cıkıp geliveriyor. ambrergris ve tuz ana faktöründe kapanıyor.
Koku farklı kişilerde farklı yorumlanıyor. Yapaylık hissini hissetmedim oldukça doğal kokuyor. Farklı bir tonu var hiç denk gelmedim böyle bir parfüme, yazlık cok yumuşak tonda bir alternatif olabilir. Kadın ve erkek cinsiyet gerekmeksizin herkez kullanabilir
Kalıcılık 10 12 saat
Farkedebilirlik: ortalama, (esintili zamanlarda farklılık gösteriyor üst seviyelerde)
817907028480f882c2e507e1264be189.jpg
f6577022808bfde2e599dcbcf5869579.jpg

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Harika yazı maşallah, teşekkürler, şiirler de bir o kadar güzel :) . Yazılarınızın devamını bekleriz lütfen :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben de beyaz ve beyaz altın Ambergris tentürü var ve deniz kokuyor, sarı renkli tentürü. Bu parfümde buna da bakacağım inşallah. Dekantı gelecek ve galiba Ağustos ortasını veya daha yakın bir zamanda olabilir.

Abdul Samad Al Qurashi (ASAQ) sarı renkli Amberleri de (Ambergris) de bendeki Amber gibi diyebilirim. Ayrıca deneyip resim paylaşırım inşallah. Ben siyah renkli, tütsülü, erkeksi geyik Miski çeşidine benzer Amber (Ambergris, Balina amberi) seviyorum daha çok ama bunlar da ayrı bir zevk. Tekrar teşekkürler güzel şiirler ve yazınız için. Okumak zevkliydi maşallah :) .

mmtmtluu1903

TürkParfüm Üyesi
Teşekkür ederim baykal hocam ambergriss sevdigim notalardan merakla bekliyorım yorumunuzu

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi