Le Jardin de Monsieur Li - Hermès - for women and men - 2015 (Turunçgil, Maydonoz..)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Le Jardin de Monsieur Li Hermès for women and men Commercial Afiş d9b78a77063925ea88ccd512093a...jpg
Le Jardin de Monsieur Li Hermès Frangrantica Tablo med550_5645e329481697e0bb9d3da988cc3a10.jpg

Un Jardin Sur Le Nil Hermès for women and men Sephora baykalbul çekim 2.jpg
Un Jardin Sur Le Nil Hermès for women and men Sephora baykalbul çekim.jpg
Le Jardin de Monsieur Li Hermès for women and men

Un Jardin Sur Le Nil Hermès for women and men 'deki
incemsi Limonsu maydonozumsu koku bu parfüm de de var ama zayıf buldum ben LE Jardein de Monsieur Li'yi maalesef. Belki kullanılan Kumkat pahalı olduğundan olabilir. Kumkat küçük (Kumquat) bir Turunçgil meyvesi(Mandalina türü olduğu söyleniyor) ve kabuğu ile bütün olarak yenen bir meyve. İnce uzun bir turunçgil ve büyüklüğü ipek kozası büyüklüğü gibi. Limonsu-çamsı olarak nitelendiriliyor kokusu. MEşeyosunu burnum aradı ama doyasıya bulamadım ki parfüm de zaten geneli çok kuvvetli değil aam tende uzun süreli bir parfüm. Ve kimbilir gücü kimi için yeterli olabilcektir ki tekrar denemelerim olacak inşallah :) . Nane maydonumsu kokuya destek veriyor..

Zaten Jardi nsersi genel oalrak zayıflıkları ile biliniyor yani sılaj düşük. Un Jardin Sur Le Nil'de ise ben gücü sevmiştim. Kimi Nil'in teninde 2 saat gittiğini söylerken kimi 6 saat gittiğinden bahsediyor. Ten farkı sanırım.

Açıklanan diğer notalar Kumkat dışında Yasemin ve Nane. Yasemin çok baskın değil parfümde ve dediğim gibi bence açıklanmayan içerik var ve Nil'in alt yapısı kısmen var. İlerideki tatlılık Yasemin kaynaklı olabilir ama çok da değil dediğim gibi. Hani Vanilya tarzı bir tatlılık da oluşuyor gibi ilerilerde ama öyle şekerli bir koku değil.

Sephora'da resimleri çektim aam çekimler bulanık çıkmış. Tekrar net çekmeye çalışacağım arkadaşlar. Sephora resim çekilmesine izin veren yerlerden, kendilerine bu özgürlükten dolayı teşekkür ederim :) .

Frangrantica.com alıntı içerik ve PArfümör İngilizce, Türkçe : ''''''''

Le Jardin de Monsieur Li by Hermès is a Citrus Aromatic fragrance for women and men. Le Jardin de Monsieur Li was launched in 2015. The nose behind this fragrance is Jean-Claude Ellena. The fragrance features kumquat, jasmine and mint.

Le Jardin de Mösyö Li tarafından Hermès'in kadın ve erkekler için Citrus Aromatik koku. Le Jardin de Monsieur Li 2015 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Jean-Claude Ellena . Parfüm kumkuat, yasemin ve nane içerir.

Jardin
Most popular
perfume Le Jardin de Monsieur Li

Le Jardin de Monsieur Li
199 yorum
unisex2015

''''''''
Jean-Claude Ellena'nın imza kokularından, çok kulalndığı bir koku notası Turunçgiller. Güçlü olsalardı birer başyapıt olabilirlerdi çoğu parfüm aslında.

İyi, güzel, hoş, hayırlı kokular, parfümelr dileriz arkadaşlar, selametle :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Netten alıntı Parfüm Tanıtımı (İngilizcesini editleyeceğim, ekleyeceğim inşallah ) : Gerçek ve düşsel arasında, ıslak taşların,yasemin bitkisi ve kamkatın buluştuğu bir uyanış ve uyum bahçesi. “Limanların kokusunu, yasemin kokusunu, ıslak taşların kokusunu, erik ağaçlarının, kamkatların ve dev bambuların kokusunu hatırladım. Her şey oradaydı ve hatta göllerinde yüz yaşında olmayı acele etmeden bekleyen sazanlar.” Jean-Claude Ellena Le Jardin de Monsieur Li gerçek ile hayal arasındaki bir çin bahçesini anlatıyor. Gezinti ve düşüncenin kardeş oldukları, her adımın hayalgücünü serbest bıraktığı bir meditasyon yeri.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kıyafette de uzun ömürlü ten gibi. Yani iyi diyebilirim gücü ama benim zevkime uymayan bir parfüm Nil atası gibi. Limonsu maydonoz kokusu, Limon desen tam tadıan varamıyorsun, Maydonoz desen, neden maydanoz gibi kokayım ki :D , yemesini severim ama kokmak bilmiyorum :D ama tabi ayrı bir hayran kitlesi var bu parfümleriz. Zevk meselesi olayı, saygı duyuyoruz :) .