Le Jasmin - Miller Harris - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2013 - (Yazlık)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
miller-harris-perfumer_s-library-le-jasmin-eau-de-parfum-spray-100ml desenli şişe.jpg

miller-harris-perfumer_s-library-le-jasmin-eau-de-parfum-spray-100ml-with-box desenli.jpg
Le Jasmin Miller Harris for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2013 - Yazlık parfüm ve 4 mevsim

Yazlık koku. Aslında Yasemin yaz akşamları çok güzel giden bir koku ve dozajlama da dikkat edilirse. Zaten yaz akşama yakın Yasemin çiçeği güzel kokar, bayık bayık.. Ama tabi bu yazın bol bol kullanılacağı anlamına gelmez.. Yazın yetişen bitkiler genelde kışın, kışın olan bitkiler yazın güzel oluyor mesela.. Tabi Yasemin bence de asıl kışlık bir koku notası.. Bu parfüm yazlık olmasına rağmen isiminde Yasemin geçmesi bence stratejik bir pazarlama hatası hem de bence büyük bir stratejik hata.. Yasemin buramlı hissedilmiyor arka planda kokuyu yumuşatmış diğer kokularla.. Tekrar tekrar deneyeceğim bu parfümü ama hani yıl sürer tam denemek ama ben yazayım dedim eksiklikleri ile ve parfümseverler de yararlansın diye de hayırlısıyla.. Yoksa bütün parfümleri mükemmel denemek pek mümkün değil zaten.. Sizin de yazdığım parfümlerlee ilgili görüşlerinizi alalım lütfen arkadaşlar var ise :) ..

Parfüm doyurdu doyurdu Limona ama ilk baştaki gibi daha çok gitse süper olurdu bu parfüm.. İlk başlar için Bol bol Limon konmuş ve bir limon kolonyası gibi de kokmuyor bence o kadar ama sonra benziyor Limon kolonyasına.. Diğer kokular limonu kısmen yumuşatmış.. Bence Parfümör işini biliyor eğer taklit etmediyse, takip etmekte yarar var düşüncesindeyim ama kim yapmış bulamadım.. Yazlık parfüm ama baktım ilk başta leke bırakıyor dedim beyaz giyside hem de bayağı sarımsı renk ama sonra sarı renkli koyuluğun kimi uçuyor. Sanırım Yellow 5 maddesi kullanıldı mı demiştim ve maalesef kullanılmış ama sarılığın kimi kayboluyor kısmen.. Sanırım turunçgillerin yoğunluğundan olmuş sarılığın kimi.. PArfümün yumuşak olmasında Portakal Çiçeği de kısmen etki yapmış olabilir o da biraz keskinimsidir ama Limon kadar keskin değildir.

40 dakikada tende azaldı kokusu ilk baştaki gibi değil ama performansı benim hoşuma gitti.. 3 saatte de parfüm kıyafette de azaldı ama saatlerce koku var hala. İyi bir performans bence.. Denemelere devam edersem düzenlerim mesajı arkadaşlar :) ..

Netten alıntı içerik ve yazı : '' Miller Harris tarafından Le Jasmin ,kadınlar ve erkekler için bir Chypre Çiçek kokusu. Le Jasmin 2013 yılında piyasaya sürüldü. Üst notalarda limon, bergamot, mandalina, biberiye ve lavanta; orta notalar yasemin, portakal çiçeği ve ylang-ylang; baz notalar sedir, meşe ve misk.

Parfüm değerlendirmesi: 3.12 üzerinden 5 ile 19 oy.

Le Jasmin Miller Harris for women and men fragrantica com içerik tablo üye oy oran sılaj ö...jpg
Le Jasmin Miller Harris for women and men fragrantica com içerik tablo üye oy oran koku nota...jpg

35 Limon ( Lemon ) , 18 Bergamut ( Bergamot ) , 13 Yasemin ( Jasmine ) , 11 Portokal çiçeği ( Orange Blossom ) , 7 Meşeyosunu ( Oakmoss ) , 7 Mandalina ( Mandarin orange ) , 5 Lavanta ( Lavander ) , 4 Ylang-Ylang , 3 Misk ( Musk ) , 3 Biberiye ( Rosemary ) , 2 Sedir ( Cedar ) .
''

Şişenin biri desenli farkı anlamadım içerik olarak fark olabilir bilmiyorum.. Fragrantica.com 'da da sevmeyenler çok ama sanırsam yasemin parfümü diye deneyip, alıp beeğenmeyenler bence. yoksa parfüm güzel bence eğer Limon seviyorsanız..

Sarı leke resimini de verelim, 24 saat sonra çektim.. :
DSC_1337.JPG
DSC_1336.JPG

İyi, güzel, hoş günler, parfümler, kokular, günler arkadaşlar sonsuza kadar inşallah :) .. Selametle :) ..

Son düzenleme: