L'Eau d'Hiver - Frederic Malle - for women and men (Vanilya)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
dsc_0412-jpg.2477
L'Eau d'Hiver Frederic Malle for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2003

Harika bir Vanilya yorumu.. Az oranda Sandal odunu var gibi.. Çok leziz ki Yumuşak, tatlı, sütlü, Hindistancevizi vari bir kokudur Vanilya çiçeği yağı.. Mest oldum.. Açıklanan ve oylanan içerik evet alttan var ama çok belli belirsiz ve hele ilk başlar hep Vanilya.. Ertesi gün de kokan kokulardan.. Vanilya Dries Van Noten par Frederic Malle parfümünden daha yalın. Oldukça kuvvetli sayılır vanilya ama şu var Vanilya yağı yani çiçeğinin yağı aslında ucuzdur ama giderek çok pahalanıyor yağı çünkü bu gizemli, sütsü hoş tatlı kokunun yağının doğal kullanıldığı parfümler genelde Top 10-Top 20'de oldukça çok yer alıyor. Tam bir uniseks koku ve Turunçgillerden, Baharatlara kadar çok geniş bir beraber kullanılma oranı var diğer koku notları, kokuları ile. Odunsu kokmayan Hindistancevizi ve ferah ile karışık çok güzel bir tatlılıktır Vanilya (Vanilya çiçeği), çok kişiyi mest eder..

Aşağıda link verdim ama dediğim gibi resmi açıklanan içerikle öyle alakası yok parfümün.
L'Eau d'Hiver
2003for women and men

Netten açıklanan içerik ve ünlü parfümörü : ''

L'Eau d'Hiver is a fragrant sketch of winter, created by Jean-Claude Ellena. White heliotrope which besides soft floral, possesses a mild citrusy note, interlaces with notes of water, with balmy powder of iris and a drop of honey. The fragrance was created in 2003.

Read The Winter is Over. What Did It Smell Like?

Perfume rating: 4.31 out of 5 with 942 votes.

L'Eau d'Hiver , Jean-Claude Ellena tarafından yaratılan kış kokulu bir krokidir . Yumuşak çiçeğin yanı sıra yumuşak bir narenciye notasına sahip olan beyaz heliotrop, su notaları ile birlikte, irisin iri balmumu tozu ve bir damla bal ile birleşir. Koku 2003 yılında yaratılmıştır.

Kış sona erdi. Neye benziyordu?

Parfüm değerlendirmesi: 4.31 üzerinden 5 ile 942 oy.
''
Buna benzer parfümden aşağıda biraz bahsettim geen bu markanın ve forumumuzdan linkini de vereyim : Dries Van Noten par Frederic Malle - Frederic Malle - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2013

Dries Van Noten par Frederic Malle Frederic Malle for women and men 2013'de bu tarz bir Vanilya - Sandal odunu parfümü ama Sandalodunu daha ön planda ve odunsu kokular da var ve kısmen sıcaksı bir parfüm Dries Van Noten par Frederic Malle ..

dsc_0410-jpg.2478

Yukarıda Beymen'de kendim tarafından çekilen ve denediğim bu parfümler var arkadaşlar.. İyice denedim hem peçete, hem el.. Dries'i birden fazla denedim :) ..