Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum - Christian Dior - for women / kadınlar için - 2009 - (+10)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum Christian Dior Morlai Sesay manken afiş.jpg

Morlai Sesay reklam yüzü Edp versiyonunun altta da EDT versiyonu Reklam afişi var arkadaşlar ..
Christian-Dior-Diorissimo 2009 manken afiş güneş gözlüklü.jpg
Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo edt şişe.jpg

bir hemen üstteki Eau de Toilette, altta Eau de Parfum modeli var ve daha koyu renk ve daha uzun ömürlü..
Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum Christian Dior tester Sephora 2.jpg
Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum Christian Dior tester Sephora.jpg
Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum - Christian Dior - for women / kadınlar için - 2009

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette - Christian Dior - for women / kadınlar için - 2009

Edp -10 ile +10 arasında kategorisine göre bence 10 numara parfüm.. Genel zevkime göre ise +7 veya +8 verebileceğim bir parfüm. Koklamaktan hoşlanacağınız bir parfüm .. EDT ise sılajdan ötürü +7 ile +8 arasında puan vereyim.. Sılaj çok önemli aslında parfüm çok güzel koksada .. Bu parfümde doğal zambak kullanılmış ve İnci Çiçeği sentetik kullanılmış olabilir çünkü : '' Arkadaşlar bu arada parfümlerin yüzde 95'inde sentetik kullanılan bir koku notası İnci Çiçeği ( Lily of the Valley, Muguet) ve ml 50 dolardan aşağı yok şu an. Çok az verim olduğu için absolite veya ultrasonic distile vardır bu koku notasında. Dünyanın en zor elde edilen çiçek yağı imiş. @Premiumperfume hocam bilir maşallah :) . Konusunda da yazarız inşallah.. ''

Oldukça hoşuma gitti ilerileri. Aslında kış kokusu ve kışın çok güzel kokacaktır başlarıda. Başları karanlık çiçeksi bence. İnci çiçeği ingilizcede isimindeki lily yani zambak boş yere konmamış, zambağın kısmen karanlığı ama temzi koku, safhane.. Beyaz çiçekler severler denesin derim, hoşlarına gidecek bence çoğunun belki ama otsu kokuları sevmiyorsanız dikkat edin. Biraz otsuluk var ilerde de ama çiçek kokularında olabilir .. Yasemin çok önplana geçmiyor inci çiçeğinin, arkadan dedstekliyor parfümü.. ''Otsu çiçeksi'' ağır bir parfüm tüm beyaz çiçeğimsilik yanına rağmen ki beyaz çiçekler de bu ağırlık vardır..

EDT versiyonu Daha önceki denenmemde otsu sapıyla Nergiz kokusuna da benzetmiştim parfümü. Yazın tende 2 saat sonra tene yakın olmuştu .. Edp daha yoğun ve Ylang-ylang yerine Misk kullanılmış. İnci Çiçeği ise gene en yoğun koku notası ikisinde de .. Yasemin'de ortak nota ..

EDP'de 36 saat meyveli çiçeksi zambakvari koku var hafiften ama gene de çok zayıf değil. Güzel parfüm bence bu kategoride..

Daha önceki yorumumdan ama EDT versiyonu için:

Öncelikle Minty ve Elle61 hanımefendilerin yazılarından alıntı da yapacağım bu parfümde. Kendilerinide aynı da olsa yorumlarını bekleriz..

Les Creations de Monsieur Dior yazıyor aslında parfümün ismi ama şişesinde ''Diorissimo'' ve altta ''Eau de Toilette'' yazmakta.. Les Creations de Monsieur Dior, sözlükten baktığıma göre Beyefendi ( Mösyö ) Dior'un tasarımları demek. Fransızca bilen arkadaşlardan yardım bekleriz
clear.png
..

Bu arada 1955 Edmond Roudnitska parfümörünün Christian Dior ile buluşma yılı , anlaşma yılı ve 1956 'da ilk versiyon Diorissimo EDT çıkıyor..

Önce iki usta hanımın bu parfümler hakkında düşüncelerini vereyim.

@elle61 :
'' Daha önceki parfüm alış verişlerimin birkaçında resmen yapışma yapıştım Diorrisimo'ya. Her seferinde parfümeri görevlileri ''Aman Elle Hanım, o parfüm yaşınıza uygun değil bir 45 yaşına gelmeden kullanamazsınız onu'' dediler. O yüzden, müthiş bir inci çiçeği işlenişi olan bu parfümden her seferinde vazgeçmek zorunda kaldım. Diorrisimo'yu çok çok beğeniyorum. Bu üç parfümden en sevdiğim o.
Diorella'yı epeydir denemedim ama güzel olduğunu hatırlıyorum.
Forever And Ever güzel bir gül işlenişi. Ancak fazla genç kız işi.
Not verecek olursam:
Diorrisimo 10/10
Diorella 8/10(hatırladığım kadarı ile)
Forever and Ever:8/10 ''

Minty hanımefendi :
'' Sevgili Hanımeli,

Diorissimo muthis bir müge kokusu, cocukken annemin imza parfümüydü, babam yurt dısından gelen birilerine ismarlar getirtirdi, onu sürdügü zaman evin icini buram buram Diorissimo kokusu kaplar, (müge ile karısık limonlu notalar) ve kiyafetleri hep Diorissimo kokardı.

Yıllar sonra ona eski gunleri hatırlatmak icin bir kucuk sise Diorissimo aldım, sonuc tabii ki hayal kırıklıgı oldu :-(

Diorella ise, bence Chanel Cristalle'in Dior versiyonu. Hatta Dior bu kokuyu 1970'te piyasaya surmus, Chanel 1974'te.. Mese yosunu (oakmoss) ile karısık, yesil notalar, citrus, ve cicekler. Diorella Cristalle'e gore biraz daha yumusak ve feminen.
Ancak oakmoss yasaklandıktan sonra koku ne sekle burunmustur ve kalıcılık ne olmustur bilmiyorum.
Ama benim genel olarak biraz soguk ve keskin buldugum bir koku.

Seceneklerinin icinde benim icin vintage Diorissimo ve Forever and Ever one cıkıyor.
Forever and Ever da aslında 2007'de piyasaya cıkan ve o donemde siselerce kulandıgım ciddi guclu bir kokuydu. Yeni hali "Les Creations de Monsieur" seklinde pazarlanmaya baslandıktan sonra oldukca zayıfladı koku. Ancak yine de hala satılıyor oldugundan dolayı mutluyum.

Her ne kadar eski versiyonuna gore zayıflamıs olsa da, bugunku versiyonunu bile ne zaman kullansam, herkes parfumun adını sorar, not edenler oldu hatta cok, nefis bir gul / yasemin ve frezya kompoziyonu, cok naif, cok romantik, piyasadaki en basarılı floral kokulardan biri bence.
Ben geri planda kokuyu yumusatan hafif bir vanilya da alıyorum (eski versiyonunda da vardı)

Florallerden hoslandıgın icin bunu da begenecegini dusunuyorum, kor alıs icin de uygundur.. ''

Bu arada Müge çiçeği ve İnci çiçeği aynı çiçekler..

Benim yazımı vereyim efendim. Bu arada üstte yazılarda vintage versiyonlarda değinilmiş. Benim denediğim 2009 üretimli ama batch yenidir.

İlginç bir parfüm. Bu parfümün sılajı yüksek sayılır başlangıcı ama iki saat sonra tene yakınlaştı yaz ayında.

Parfümün koku özelliği edp versiyonundan farklı olarak, Edt yani bunda ylang ylang var. İnciçiçeği ve yasemin ortak.

Ben nergiz aklıma geldi parfümü kokladığımda ve otsu koku da var. Hani nergiz sapı gibi, ben bu kokuyu genelde algılıyorum çiçeksi parfümlerde.. Sentetiklik bence yok, hissedemedim. Bu açıdan da ayrı güzel..

Ylang ylang'ında o bayıltıcı, narkotik etkili kokusunu çok hissedemedim..

Çok başarılı olmuş dedim ilk kokladığımda. Sonra 2 saatte tende sılajı düşünce hayal kırıklığı oldu ama yaz parfümü olduğu da unutulmamalı. Eğer benim gibi yoğun parfümlerden genelde hoşlanıyorsanız, EDP versiyonunu deneyin derim. Kıyafette ömrü daha uzun olabilecektir, çoğu parfümde olduğu gibi.. 6.saatte bir koku var gene tende ama o ikinci saatteki bağırıştan da eser yok hani.. Kıyafette daha başarılı olacaktır dediğim gibi..

Fragrantica com içerik ve bilgiler ve Parfümör bilgisi :

Dior'un evi yıllardır parfümlerin dünyasındaki ilk yerlerden birini haklı bir şekilde elinde tutuyor. Dior'un koleksiyonu 2009 yılında piyasaya sürülen Les Creations de Monsieur Dior, vintage baskıları gözden geçiriyor. Koleksiyonda 5 parfüm bulunmaktadır - dünya çapında birçok kadın tarafından tercih edilen 5 klasik koku.

Diorella, Dioressence, Diorissimo, Eau Fraiche Forever ve Ever, zaman ve yeni trendlere direnen zamanın ötesine geçen Dior koleksiyonu olarak sunulan Les Creations de Monsieur Dior koleksiyonunun beş kokusunu yaratıyor.

Dikkatinizi çeken şey, bu yıl üç farklı güçte gelen efsanevi Diorissimo'nun üçlü aksanıdır: 50 ve 100 ml Eau de Toilette, 50 ml Eau de Parfum ve 15 ml Extrait de Parfum.
Vadi vurgulanmış zambak ile bir çiçek buket Edmond Roudnitska tarafından oluşturulan 1955 romantik Diorissimo süslemektedir. Üst notalar tatlı, egzotik ylang-ylang, vadinin zambakı ile zenginleştirilmiş bir kalbi içerirken, bir baz tüm kompozisyonun temel notası olarak yasemin özelliklerini taşımaktadır.

Çiçek korosu, leylak, zambak, amarilis, boronya, biberiye içeren bir yardımcı olarak görülür; tazelik, bergamot ve yeşil notalarla başlarken sandal ağacı ve misk, bütün kompozisyonu çok şehvetli hale getirir.

Bu, güzel ve açık çiçek notalarıyla mükemmel bir uyum içinde yeşil ve taze öğelerin romantik bir karışımını bir araya getirme niyetiyle tatlı ve yoğun kokuların eğilimine karşı bir isyan olarak yaratıldı.

Bu koleksiyon, kokuyu üç açıdan sunar: EDT, EDP ve parfüm özütü. Üç basım, Dior'un klasiğinin tüm hayranlarını heyecanlandıracak.

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo EDP daha yoğun ve zengin, kompozisyonun taşıyıcı olarak yasemin ile vurgulanmış. Üst notalar vadi efsanevi zambakını (EDT baskısının taşıyıcısı) içeriyor, Mısır ezmesi mutlak bir kalbi içeriyor. Baz notaları ise sofistike beyaz muskayı kapsamaktadır. Yaratan Francois Demachy'dir .

Parfüm değerlendirmesi: 4.15 üzerinden 5 ile 178 oy.

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum Christian Dior kokular tablo.jpg

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Parfum Christian Dior kokular tablo 2.jpg

215 Müge çiçeği, İnci çiçeği ( Lily of the valley ) 110 Yasemin ( Jasmine ) , 56 Misk (Musk) ..

''''''''''''''''''''''

EDT versiyonu için içerik açıklaması ve tablo ve Parfümör : ''
Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette - Christian Dior - for women / kadınlar için - 2009

Dior'un evi yıllardır parfümlerin dünyasındaki ilk yerlerden birini haklı bir şekilde elinde tutuyor. Dior'un koleksiyonu 2009 yılında piyasaya sürülen Les Creations de Monsieur Dior, vintage baskıları gözden geçiriyor. Koleksiyonda 5 parfüm bulunmaktadır - dünya çapında birçok kadın tarafından tercih edilen 5 klasik koku.

Diorella, Dioressence, Diorissimo, Eau Fraiche Forever ve Ever, zaman ve yeni trendlere direnen zamanın ötesine geçen Dior koleksiyonu olarak sunulan Les Creations de Monsieur Dior koleksiyonunun beş kokusunu yaratıyor.

Dikkatinizi çeken şey, bu yıl üç farklı güçte gelen efsanevi Diorissimo'nun üçlü aksanıdır: 50 ve 100 ml Eau de Toilette, 50 ml Eau de Parfum ve 15 ml Extrait de Parfum.

Vadi vurgulanmış zambak ile bir çiçek buket Edmond Roudnitska tarafından oluşturulan 1955 romantik Diorissimo süslemektedir. Üst notalar tatlı, egzotik ylang-ylang, vadinin zambakı ile zenginleştirilmiş bir kalbi içerirken, bir baz tüm kompozisyonun temel notası olarak yasemin özelliklerini taşımaktadır.

Çiçek korosu, leylak, zambak, amarilis, boronya, biberiye içeren bir yardımcı olarak görülür; tazelik, bergamot ve yeşil notalarla başlarken sandal ağacı ve misk, bütün kompozisyonu çok şehvetli hale getirir.

Bu, güzel ve açık çiçek notalarıyla mükemmel bir uyum içinde yeşil ve taze öğelerin romantik bir karışımını bir araya getirme niyetiyle tatlı ve yoğun kokuların eğilimine karşı bir isyan olarak yaratıldı.

Bu koleksiyon, kokuyu üç açıdan sunar: EDT, EDP ve parfüm özütü. Üç basım, Dior'un klasiğinin tüm hayranlarını heyecanlandıracak.

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette , parfüm özütü ile aynı bileşime sahiptir, ancak daha havadar ve daha az yoğunluğa sahiptir. Koku 50 ve 100ml EDT olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 4.10 üzerinden 5 ile 204 oy.

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette Christian Dior kokular tablo.jpg

Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette Christian Dior kokular tablo 2.jpg

262 Müge çiçeği, İnci çiçeği ( Lily of the valley ) 130 Yasemin ( Jasmine ) , 85 Ylang ylang ( Çiçeklerin çiçeği ) ( Ylang ylang )..
'''''''''''''''''''''''''''''

İyi, güzel, hoş parfümler, kokular arkadaşlar, Selametle :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar bu arada parfümlerin yüzde 95'inde sentetik kullanılan bir koku notası İnci Çiçeği ( Lily of the Valley, Muguet) ve ml 50 dolardan aşağı yok şu an. Çok az verim olduğu için absolite veya ultrasonic distile vardır bu koku notasında. Dünyanın en zor elde edilen çiçek yağı imiş. @Premiumperfume hocam bilir maşallah :) . Konusunda da yazarız inşallah..