L'Homme Sport - Yves Saint Laurent - for men - 2014 - (Limonsu, +9)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
L'Homme Sport Yves Saint Laurent for men 100ml şişe elde günışığı.jpg
L'Homme Sport Yves Saint Laurent for men commercial reklam afişi o.37447.jpg
L'Homme Sport Yves Saint Laurent for men 200ml şişe 30734144bf82596051d55602a4ea4a06.JPG
L'Homme Sport - Yves Saint Laurent - for men / erkekler için - 2014

Üstte 200 ml şişesi de var ve Turunçgil gibi ucuz(ama parfümlerde çok kullanıldığından, çok aranır olduğundan şu an fiyatlar yükseliyor ama pek çok Turunçgil bahçesi de var ve hepsinden eterik yağ üretimi şu an yapılmıyor.. İleride yapılabilir daha çok..) parfümlerde büyük şişeleri seviyorum ve tavsiye ederim fiyatı da uygunsa size :) ..

-10 ile +10 arasında +9 veriyorum ama 7 ile 10 arasında da gidip geliyorum.. Sılaj aslında güzel ama insan daha çok istiyor. Koku çok hoş bence, Limonsu ama limon kolanyası gibi de kokmuyor.. Sevdim parfümü.. Altta Videosunu izleyin.. Az açıklama yazdım videoda konuşulanlar ile.. Ayrıca reklam (Commercial) videosu var ama bence tam parfümü anlatmayan bir reklam olmuş. Su üzerinde giden bir motorsiklet genelde ve parfüm sucul değil kesinlikle ve bu açıdan daha güzel bir reklam videosu olabilirdi bence.. Parfüm pek konuşulmayan bir parfüm, ilgimi çekti bu da.. Sılaj yüzünden olabilir konuşulmaması ve daha sonra olumlu reformule(yeniden biçimlendirmek) olmuş olabilir veya güzelliğini açıklamamış olabili sevenleri, gizli hazine olarak kalsın diye :D . Bir dahaki denememde buna özellikle bakacağım inşallah .

2014 yılında çıkacağı açıklandığında ve sonrasında kimi parfüm severlerce ''Sport'' modası mı, ıyy, aman gibi ifadelere, söylemlere yol açmış parfüm :D:D .. Çünkü parfüm isiminde ''Sport'' kelimesi de kullanılarak, böyle bir moda yaratılmış ve pek çok parfüm çıkmış ve kimi sevilmemişti(genelde sılajdan dolayı sevilmedi).. Aslında daha öncede demiştim Turunçgil parfümleri alkolde zayıf olur çünkü çözülme oranları bellidir ve zaten zayıf olan Turunçgil çoğu notaları zayıf kokar bu tarz parfümlerde. Ama kimileri değişik teknikler bulmuş.. Mesela Alkole ek bir çözücü kullanıldığını düşünüyorum Creed turunçgil parfümlerinde, özellikle Creed Aventus for men'de.. Bu sayade daha yoğun parfüm olabiliyor Turunçgiller alkol içinde o seyreltik ek madde sayesinde..

L'Homme Sport Yves Saint Laurent for men ,yani konumuzdaki bu parfüm, bu parfümde hayat var.. Limonsu kokan Verbena ve Bergamot harika ama ben bergamot o kadar algılayamadım, yani daha çok Limonsu tarz kokuyor parfüm.. KEskinlik var Limone ek ki zaten Limon'da yoğunken keskindir. Limon kolanyası gibi değil o kadar.. Biberiye de mi kullanılmış dedirtti bana.. Bergamot acılığı sanki Greyfurt acılığı gibi hissediliyor ve çok da acı turunçgilli parfüm değil, güzel oturmuş koku notaları sevdim ki parfümörü ''Aldehit Bergamot''(Sentetik bergamot) kullandığını mı ne söylüyor videoda.. Ömürü de L'Homme 'a göre çok çok iyi.. Amber ağacından bahsediliyor, keskin bir kokudur ve parfüm de keskin ama geneli limonsu koku.. Çok sevdim diyeyim.. Ömrü benim denediğim L'Homme'dan 5-6 kat daha iyi performansdaydı..

Aşağıda parfümörlerinin konuşması var Fransızca ve İngilizce altyazılı L'Homme Sport'un.. ''Sexy Clean'' yani ''Temiz seksi'' denmiş parfüme :D .. Bu arada videoya link varsa veya o video gurubunu bulabilirseniz genelde girebiliyorsunuz, kıymetimizi bilin :) .. Şu fransızca diksiyon, lehçeye de bayılıyorum Elhamdulillah :D , Türkçe De de var öyle geniz kelimeleri, ''Kağan'', ''Leğen', ''Yiğen'', ''Kuzen'', ''Yeğen'', ''Yoğurt'' Türkçemizin kıymetini bilelim :D:p:cool:;):)..

L'Homme Sport YSL içerik koku notları tablo Fragrantica com sılaj ömür resim.jpg

L'Homme Sport YSL içerik koku notları tablo Fragrantica com resim.jpg
L'Homme Sport YSL içerik koku notları tablo Fragrantica com resim büyük.jpg

161 Verbena (Limonsu kokan bir bitki, bir tür Mine çiçeği türü, Verbena) , 150 Bergamut (Bergamot) , 114 Aldehit (Sentetik.. , Bergamot sentetik denmiş kullanımı, yukarıda videoda var) , 91 Kişniş (Coriander (Bir çeşit kimyon gibi) ) , 76 Sedir (Cedar ( Tatlı bir nota, harika) ) , 74 Amber ( Keskinimsi Amber ağacı (reçinesidir) kullanılmış açıklamada videoda ve Bond No9 Newyork Amber'deki baskın keskin koku gibi.) 74 Odunsu notalar (Woody Notes).

Netten açıklama, koku notaları tablosu üye oranalrına göre, parfümörler : ''''''''''''

YSL L 'Homme Sport “durdurulamaz” bir koku, patlayıcı enerji ve her zaman hareket halinde olan bir adamın öyküsünü sunuyor.Topta bir narenciye dalgası dalgasıyla taze ağaçların manyetik ve tutkulu karışımı olarak tanımlanıyor. Üssün içinde duyusal kehribar rengi izi, daha taze ve pırıl pırıl bir karaktere sahip orijinalin yankılarını oluşturur.
YSL L 'Homme Sport, sezonun trendi olan ve yeni baskıların iyimserlik, pozitif enerji ve narenciye dalgalarını yansıtan parlak yeşil renkteki şişede, selefleriyle aynı biçimde geliyor. L'Homme Sport 2014 yılında başlatıldı. L'Homme Sport , Anne Flipo ve Juliette Karagueuzoglou tarafından yaratıldı .

Parfüm değerlendirmesi: 3.58 üzerinden 5 ile 414 oy.
''''''''''''''''

Parfümörün birinin soyisimine dikkat lütfen, tekrar bakın eğer farkedemediyseniz :):) .

Bulamadıysanız soy isimindeki güzelliği, ilginçliği ben diyeyim.. Juliette Karagueuzoglou anlamı aslında Juliette Karagözoğlu olmalı.. ''Ö'' ve ''Ğ'' harfleri ''UEU'' ve ''-OU'' ile belirtilmiş yabancı dilde.. Aslında ''OU'', ''L'' den sonra kullanılmış orasını tam anlamadım.. Bu Azerbaycan Türkçesinde de olan bir şey meseela ''Ş'' harfi ''SH'' ile belirtilir ki diğer yabancı dillerde de bu olabiliyor, aynı olay ve başka şeyler..

Ben sevdim parfümü, alınabilir ama tekrar denemelerim olacak :) ..

L'Homme Sport Yves Saint Laurent for men ysl l'homme sport ads.jpg

İyi, güzel, hoş kokular, parfümler, günler arkadaşlar, hocalarımız, Selametle :) .

Son düzenleme: