L'Homme Ultime - Yves Saint Laurent - for men - 2016

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
yves-saint-laurent-lhomme-ultime commercial poster manken araba.jpg
yves-saint-laurent-lhomme-ultimecommercial poster.jpg

L'Homme Ultime Yves Saint Laurent for men/erkek için - 2016

L’HOMME Yves Saint Laurent – 2'40’’ Director’s Cut

Gülü aha bu gül diye rahat algılayamadım. Parfüm geneli sucul bir parfüm planlanmış. İlerileri kakule tarzı tatlı baharatlar kokuyor bu kısımı sevdim. Kakule vicks vari yani mentol okaliptusumlu tatlı bir kokudur, yağını elde etmeye çalıştıklarımdan :).. Turunçgil bol kullanılmış. Kakule ve köşesiz diğer tatlı baharatlar tatlılığı ilerilerde var. Sedir tatlılığı çok hissedemedim ama var. Aslında yoğun kokulu değil sanırım yazlık olarak düşünüldüğünden aynı hataya düşülmüş diye düşünürken parfümün yoğun ve sılajlı olduğunu fark ettim.. Yani daha iyi olabilirdi sılaj ama idare edebilir kimileri için.. Dediğim gibi turunçgili yoğun koysan da yazın bence rahatsız etmez hem yazın kötü koku oluşumu ihtimali daha çok olduğundan tam tersi yoğun parfüm kullanılmalı. Creed Aventus bu olayı iyi çözmüş devamında klonlarından Afnan Supremacy Silver :), hem ucuz hem aynı hatta kimi batchleri isli karanlığımsılı, isli imiş Creed aventus gibi. 8-9 saat tende kokuyor. Suculluğu sentetik ile doğallıka arasında gidip geliyor..

Ertesi gün 24 saat sonra bile tende izleri var parfümün. Mr.Burberry ile benzerliğinden bahsediliyor.. Zencefil diğer kokularla harman çok kendini tek başına göstermiyor. Olduğunu bile anlamayan çıkabilir..

Fragrantica.com içerik yazısı : ''
Yves Saint Laurent , 2006 Şubat'ından itibaren L'Homme orijinal kokusunun bir başka versiyonunu Şubat 2016'da sunacağını açıklamıştı. Ev, L'Homme koleksiyonundaki bu yeni güçlü parfümün Eau de Parfum konsantrasyonuna sahip olduğunu ve L'HOMME ULTIME olarak adlandırıldığını duyurdu . L'Homme Ultime cesaret, zerafet ve manyetizmayı yansıtan ikonik parfümün notaları aracılığıyla sunulan modern bir insanın özü olarak tanımlanır.

Aynı anda güçlü, vahşi ve narin olan L'Homme, 2016 için özgürlük ve kontrol arasındaki kontrastı temsil ettiği iddia ediliyor. Kadınları baştan çıkaran ve diğer insanlara ilham veren bir adam taşır. Parfüm aromatik, odunsu ve yoğun. En üstteki greyfurtun narenciye patlaması zencefil ve kakule ile doldurulur. Kalp, eril bir yorumda gül içerir; doğal görsellik, bilge ve sardunyanın kokularıyla zenginleştirilmiştir. Tabandaki sedir ve vetiver, kompozisyona son odunsu imza verir.

L'HOMME ULTIME 60 ve 100 ml Eau de Parfum olarak satışa sunulacak. L'Homme Ultime , Anne Flipo , Dominique Ropion ve Juliette Karagueuzoglo tarafından yaratılmıştır .

Parfüm değerlendirmesi: 4.03 üzerinden 5 ile 513 oy. ''

L'Homme Ultime
2016for men

İyi okumalar, kokular, günler arkadaşlar, selametle :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kalemine sağlık Baykal hocam :) bir ara almak isteyip fiyatını fazla bulup almadığım parfümlerden biri.Koku olarak fena bulmadığım bir parfüm.

Teşekkür ederim Erbey hocam :).. Sephorada 100 tl indirim var hocam haberin olsun, orda vardı. 300 küsür tl lere geliyor 310 tl mi ne şimdi tam fiyatı unuttum. !00 ml için 300 tl artık maalesef normal fiyatlar oldu ama başka kişiler var biliyorsun satan nokta parfüm, Modasahibi gibi, istersen onalra da sor :)..

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Teşekkür ederim Erbey hocam :).. Sephorada 100 tl indirim var hocam haberin olsun, orda vardı. 300 küsür tl lere geliyor 310 tl mi ne şimdi tam fiyatı unuttum. !00 ml için 300 tl artık maalesef normal fiyatlar oldu ama başka kişiler var biliyorsun satan nokta parfüm, Modasahibi gibi, istersen onalra da sor :)..
Teşekkür ederim Baykal hocam :) Şu an 2018 bahar-yaz kreasyonunda çıkabilecek yeni kokulara odakladım :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ysl L'homme ultime bu kez deendi msevemedim çok.. suculluk var gibi çok belli etmeden ve soğuk şekerimsi koku var çok bayık olmadan, inceden ince .. Turunçgil bu denememde çok vurucu çıkmadı ki severim vurucu, kuvvetli.. sentetiklik hoşuma gitmedi bu denememde..