L'Homme - Yves Saint Laurent - for men - 2006 (Zayıf, kısmen yapay)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
yves-saint-laurent-lhomme-edt-100-ml-erkek-pa-10004353-208649-s1.jpg

L'Homme - Yves Saint Laurent - for men /erkekler için - 2006

Başlangıcı ve kısmen ilerisi bir harika ama yapay kokular kokuyor maalesef ve ben böyle parfümlerden uzak duruyorum.. Ha yapay, sentetik olduğu halde sevdiğim kokular var ama böyle parfümlere sanat adı altında, marka adı altında çok paralar vermek bana enayilik, saçmalık geliyor çünkü sentetik, yapay ürünler çok miktarlarda da üretildiğinden daha ucuz oluyor, hem de orjinal doğalına göre çok çok çok daha ucuz..

Parfümü ilk kokladığımda mest oldum, kokladıkça kokluyorum ama gücü yeterli gelmiyordu bana.. 3 saat ömrü ilk çıkan parfümler için ve daha sonra reformule oldu mu bilmiyorum aam son denediği 3 saat gitmeyecek gibi geldi bana.. Arkadaşlardan, hocalardan bekleriz yorumlar lütfen :) .. Yani ilk zamanlarda öyle çok sılaj beklemeyin ki L'Homme flankerlarının genel bir sorunu doğal içerik taşıyanlarının.. Limon o kadar baskın değil parfümde..

Sanırım burnuma gelen koku Zencefil ve açıklanmayan Kakule olabilir.. Tatlılık da var ama yapay sandal odunu ile falan karışmış.. Aslında karışım olunca ne doğal ne sentetik kimileri karışabiliyor.. Tonka fasulyesi çok alttan tatlılığa destek veriyor olmalı ve belirgin değil o kadar.. Zayıf parfümleri yani çok çok zayıf parfümleri çözmek zor oluyor çünkü ne ne kokuyor belli belirsiz olabiliyor.. Net olmak iyidir gerektiği zaman ve bu parfüm o kadar net değil..

Hatta bir ara yapaylıktan dolayı bu parfüm sucul mu dedim.. Tekrar denemelerim olacak umarım arkadaşlar, eklerim.. Altta reklam videosu var ve videoda fazla sarı renk gösterilmiş parfüm sıvısı ki öyle değil parfüm koku gücü olarak..

L'Homme Parfum Intense Yves Saint Laurent for men - 2013 Zaten doğal olmayan bir parfüm.. Sentetik amber (Ambroxan, Ambroksan) içeren bir parfüm ve çok lezzetli gelmedi bana ki Sentetik amber de aslında ayrı güzeldir ve Paco Rabbane One Million sevilmesinin nedenlerindendir tatlı Sentetik amber.. Karabiber var sonra.. Elimi çok kokladım ama öyle zevk veren bir parfüm olmadı, pek bir şeye benzetemedim.. Tekrar deneyeceğim parfümlerden inşallah çünkü son zamanalrda pek çok saf doğal koku notası denedim ve bu tecrübeyle bakmak istiyorum Elhamdulillah :D ..

Allta sevdiğim flankerlardan bahsedeyim L'Homme serisinin..

L'Homme Sport Yves Saint Laurent for men , bu parfümde hayat var.. Limonsu kokan Verbena ve Bergamot harika ama ben bergamot o kadar algılayamadım, yani daha çok Limonsu tarz kokuyor parfüm.. Bergamot acılığı sanki Greyfurt acılığı gibi hissediliyor ve çok da acı turunçgilli parfüm değil, güzel oturmuş koku notaları sevdim ki parfümörü ''Aldehit Bergamot'' kullandığını mı ne söylüyor videoda.. Ömürü de L'Homme 'a göre çok çok iyi.. Amber ağacından bahsediliyor, keskin bir kokudur ve parfüm de keskin ama geneli limonsu koku.. Konusunu bu parfümden sonra yazacağım inşallah arkadaşlar :) .. Çok sevdim diyeyim.. Ömrü ilk çıktığı yıllarda kimincee sevilmemiş hele 2016'da ama benim denediğim L'Homme'dan 5-6 kat daha iyi performansdaydı..

Aşağıda parfümörlerinin konuşması var Fransızca ve İngilizce altyazılı L'Homme Sport'un.. ''Sexy Clean'' yani ''Temiz seksi'' denmiş parfüme :D ..

La Nuit de l'Homme Yves Saint Laurent for men, La Nuit de L'Homme Le Parfum Yves Saint Laurent for men de ayrı güzel parfümler.. Son deneyimlerime göre tekrar yorumlaycağım bu iki parfümü inşallah.. Tatlı, çok baymayan parfümler ve LE PArfum olmayan modeli kimince daha kuvvetli olan parfüm ki ben de katılıyorum.. LA Nuit de l'Homme lavanta ve kakule de barındırıyor ama o kadar Lavanta rahatsız etmiyor eden varsa.. Diğeri de bezner aslında yani La Nuit d L'Homme Le Parfum.. Genel beğeni parfümleri eh ve rahatsız etmeyen kokular yani genel saygıya da açık..

Aşağıda reklam videosu var. Miladi 2000 yılı sonrası oldukça çok reklamı yapılan bir parfüm ve belki bu reklama bağlı sebepden satışları yüksek kendince.. Aslında toplum olarak sosyal medyanın, medyanın bize sunduğu şeyleri çok alıyoruz.. Mesela Allah rahmet eylesin dilerim Neşet Ertaş baba çok güzel türküleri olan biri ve pop kültürü şarkıalrdan daha güzel hareketli, neşeli türküsü, Türküleri var ama bence hakettiği değeri bulamadı satış ve kazanç olarak .. Tamam saygı duyanı çok ama medya bize istediği kişileri populer yapıyor maalesef.. Sosyal medya aslında bunun dışında oldukça kısmen çünkü orda daah farklı kurallar var.. Aklınıza ünlü bir Türkücümüz, pop şarkıcımız gelip onu dinleyebiliyor ve kayıt edip mesela YouTube.Com'da ordan tekrar tekrar izleyebiliyoruz hesabımızdan ve böylece medya tekelinden kurtulmuş oluyoruz.. Tabi gene YouTube.Com'da da reklam ve kimi tekellerin kendi istediği şarkıcılar çok gösterilebiliyor ama dediğim gibi bu delinebiliyor Sosyal medyada..

Hele de yeni ünlüler çıkabiliyor. Gereksiz fenomenleri kastetmiyorum ve maalesef bunlar da var.. Mesela müzik sektöründee yeni yetenekler sosyal medyadan ünlü olabiliyor ama YouTube.Com bunu oldukça zorlaştırdı, gösterim Algoritması, Logaritması falan olarak.. Yani yeni kişilere genelde meşhur veya istediği veya reklamaları gösteriyor müzik ile ilgiliz size ve siz o şarkıyı çok dinlemişseniz gösterebiliyor.. Siz özellikle Amatör Cover, Cover falan yazmanız lazım. Bunalrı da öğretmiş olalım efendim eğer yeni duymuşsanız :) .. Bazı sosyal medyalar ise daha kolay meşhur olmak. Bir tane vardı çok ünlü kişi çıktı ama sonra bu sosyla medya kalkacaktı ki kalkmış olabilir. İnstagram'da gösterim olarak fena değil aslında..

Maalesef sosyal medyayı da kimileri tekeline almak istiyor ve yeni kurallar konuşuluyor arkadaşalar Avrupa dahil. İnşallah demokratik hak çizgisindeki bu sosyal medya özgürlüğü kalkmaz..

Netten açıklama ve parfümör : '''''''''

''L'Homme by Yves Saint Laurent , erkekler için bir Woody Floral Musk kokusudur. L'Homme 2006 yılında başlatıldı. L'Homme , Anne Flipo , Pierre Wargnye veDominique Ropion tarafından kuruldu . Üst notalar zencefil, bergamot ve limondur; orta notalar baharat, beyaz biber, fesleğen ve menekşe yaprağıdır; temel notlar tonka fasulyesi, tahiti vetiver ve sedir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.36 üzerinden 5 ile 5041 oy. '''''

Luca Turin’in amca parfüm kitabında bu parfüme (odunsu turunçgil olarak) yani YSL L'Homme /EDT) 'ye 5 üzerinden iki yıldız vermiş.. Luca Turin oldukça meşhur oldu ve genelde yorumları sevilen biri.. İlerde daha yakından incelemeyi umuyorum Luca Turin'i.

İyi, güzel günler, parfümler, kokular arkadaşlar, hocalar, Selametle :) .

Son düzenleme: