Liseli Parfümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben bir defa Bülent Parfümeri’ye gitmiştim. Cebimde para vardı. Dedim deneyeyim bir parfüm alayım. Bülent Parfümeri Adana Atatürk Caddesinde bellibaşlıyerdeydi. Bülent diye bir abim vardı ondan duymuştum, isim benzerliği olmuş :)..
Gittim denedim parfümleri. İlk parfüm deneyişimdi belki ondsn acemiliğim vardı. 6-8 belki parfüm kullanmışımdır ama bu beni mest etti diyen parfüm olmadı. Amca bu çok güzel bunu seveceksin diyordu ama ben mahçup mahçup koklayıp beğenmiyordum :) :D.. Beğensem alacaktım ama yok..

Adam çok yüz asmadı ama gene bekleriz önemli olan hizmet demesini beklerdim :) :D.. yıl 1992, bu rakam civarı hep önemli olaylarla dolu kozmetik tarihimde :)..

Amerikan pazarında hep Roma erkek parfümü görürdğm ve hiç denemedim.. Denediğim de yeni 2017 bu senedir. Kısmen baharatlı bir koku sıcağımsı ama mest etmedi beni.. Bu kış tekrar deneyeceğim inşallah..

Ortaokul, lise yıllarımda rebul vardı saydam şişe mi ne sevmemiştim. FirstClass o yıllarsıcakta ve terli tenimde denemiş vesidiğimsi asidik koku oluşmuştu.. Allah sağlık verdin Ayşe Teyzem First Klass parfümü övmüş ama ben ilk deneemdebeğenmemiştim. Bu yıl denedim ve biberiyeli, biberiye yumuşatan kokulara sahip bir parfüm. Genelini doğal buldum..

Gençlik yıllarımda Brut çok kullanmadığım için pişmanım. Christian Dior Fahrenheit kullanmıştım lise yılları civarı.. Güzel parfümdü ama bir imza parfümüm değildi o yıllar :).. Okulda pek parfüm kullanmadım..

Askerde Arko Cool kullanan arkadaşlar vardır sanırım :)..

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Bir adidas parfüm vardı ona da kıyamazdım sadece özel zamanlarda bir iki fıs. Uzun yıllar kaldı o:). Parfüm lükstü kendi başıma bir parfüm alayım diyecek kadar param olmadı hic:). Üniversitede ilk yıllarda da İzmir İnciraltı Özdilek Avm icinde Tekin Amca vardı onun testerlarını çaltırmadan sıkıyordum. Ama üniversitede rutin parfüm Aromel Match for Him'di. Şimdi kokusunu bile hatırlamıyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
İşe başlayana kadar doldurma parfüm dışında parfüm kullanmadım:) asgari ücretli işçi bi babanın oglu olarak asgari ücretle zaten kıt kanaat gecekonduda anca doldurma oluyordu zaten.. sanırım lacoste du ama doldurma olarak kullandığım parfüm :D tam hatırlamıyorum ama bi de jagler ve caldion vardı tabi onlar da çok beğenerek kullanmıştım

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
90, larda özellikle bayramlarda fırst class veya amadeus alırdık anneler gününde ise belissima hediye ederdim anneme herkez gibi kıt kanaat geçen yıllardı o yıllar parfüm lükstü. Meslek lisesindeki yıllarımda bir gün çantamda götürdüğüm old spice kokusunu sınıfta sürdüğüm için türkçe hocası adımı parfümcüye çıkarıp beni utandırdığı ve ardından adını o zaman kadar hiç duymadığım parfüm olan Fahrenheit parfümü önerdiği yıllar. Bu yüzden Fahrenheit bende ifade ettiği önem bir başkadır. Şimdi binlerce litre parfümüm olsa o yıllara değişmem elbette.