Lotus ( Nelumbo nucifera)

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Parfüm endüstrinde büyük havuzlarda ve durgun sularda yetiştirilen bu çiçek Genellikle orta notalarda kullanılır ... Karanlık gizemli, Suçul, ağır derin, hafif baharatımsı tarçını anımsatan tatlı çiçeksi kremsi nüaslara sahiptir...
20171029_843928806.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfüm endüstrinde büyük havuzlarda ve durgun sularda yetiştirilen bu çiçek Genellikle orta notalarda kullanılır ... Karanlık gizemli, Suçul, ağır derin, hafif baharatımsı tarçını anımsatan tatlı çiçeksi kremsi nüaslara sahiptir... Ekli dosyayı görüntüle 424

inanılmaz güzel kokuyor bendeki Pink lotus. İnşallah yarın resim koyarım. Pempemsi rengi var yağının. Beni bu da ve kokusu da çok şaşırttı. Dedim acaba sentetik elde edildiğinden mi pempe renk koyuyorlar veya yağa mı boya koymuşlar diyee. Koku kesinlikle doğal.

İlk başta yaseminsi kısmen koktu ama feminen değil o kadar ve gül koktu. Çok şaşırdım gerçekten. Sonra Sedir ve Sandal yağı koktu. Acaba annem yolda kekik diye Bonzai sentetik uyuşturucu buldu da bilmeden yemeğimize, salatamıza mı attı diyorum haha :D :D . türkiye de bu olay olmuştu biliyorsunuz.. MAalesef ölüm olmuştu galiba..

Nilüfer yağını sonuçta sevdim. Gardenia tarzı gibi koktu sonra sandal odunu ve sedir tatlılığı. İlginç bir burun ve beyin algım var sanırım. Tekrar deneeyceğim. Yıllardır evde geen vardı, denemediğime pişmanım :) .

Bu arada pahalı koku notalarından, enfes, tek başına kompleks bir parfüm gibi..

https://www.mysticmomentsuk.com/products/lotus-pink-absolute-oil?variant=39203360910 660-794 sterlin civarı 100 ml'i ki vergilerle değişiyor ama sanırım Türkiye'ye vergisiz.. 5 ml 10 ml'den daha ucuz anlamadım, 38 sterlin civarı. Ayrıca beyaz nilüfer yağı da var White Lotus.. White Lotus Absolute oil 100 ml 533-639 sterlin , 5 ml aynı fiyat..
Lotus Pink - Absolute Oil

@Premiumperfume Mutlu hocamdan almıştım ben, teşekkürler :) ..

Alacağım, alabileceğim parfüm kokusu notalarından, sevdim. Allah'ın bir kudreti sanırım kimi bitki kokularının birbirlerine benzemesi farklı türler olmasına rağmen.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Evet aslında saf doğal lotus çiçeği Başlı başına PARFÜM! Beyaz lotus Pembe lotus bir hayli popüler ancak üretimide meşakkatli

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evet aslında saf doğal lotus çiçeği Başlı başına PARFÜM! Beyaz lotus Pembe lotus bir hayli popüler ancak üretimide meşakkatli

Farkları ne hocam Beyaz nilüfer ile pempe nilüfer kokularının? MAsraf görünüyor ileride bana galiba haha :D .. Koku notaları da oldukça fazla, az gibi düşünülüyor ama derin bir dal, seçenek görünüyor :D . Parfüm hobisi evet masraflı bir hobi, Allah kolaylaştırsın hayırlısıyla inşallah diyelim :) .