Love by Kilian - By Kilian - for women / kadınlar için - 2007

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Love by Kilian By Kilian for women dont be shy yazılı resim o.52150.jpg

Parfümün sloganı ki şişede de yazmışlar ''Don't be Shy'' yani ''Çekingen olma''.. Evet Aşk'da gereksiz çekingen olmamalı karşı taraf da seviyorsa gidin sevdiğinizi söyleyin ve sevdiklerinizin kıymetini bilin :)..

Parfüm kimileri için efsane, süper, çok iyi.. Ben arada kaldım, çok saygı duyduğum yanları da var ve sentetik kısımları düşündürücü. Zaten kesinlikle sentetik zararlı kimyasal ürünler tene değmemeli, bünyeye alınmamalı derken bu ürün tende bir de yarım saatten sonra biraz mi,de bulandırıcı oldu kokusu bana.

Parfümdeki Neroli, Portakal çiçeği, Yasemin, Hanımeli kokularına acıdım, diğer sentetik şekerli kokularla beraber kullanıldığı için parfümde. İlerilerde daha belirgin oluyor kıyafette diğer çieçksi kokular. 24 Saat kıyafette idare edebilir bir performans var diyebilirim. 8 saat performans bence güzel kıyafette.. 32 saat sonra kokladım giysiyi çiçekler hala belli. Hanımeli, yasemin hissediliyor yakından özellikle. Parfüm sanki Sardunya çiçeğinin sentetik tatlı hali gibi de ek olarak diğer kokuların yanında..

Evet parfümü baştan anlatmaya devam edelim.. Açılış mükemmel ve devamı da kısmen güzel ve sentetik sevmeyenler için kötü de... Portakal çiçeği ve Neroli tamam da daha yarım saat oldu tende ve kıyafette çok hissedemedim vanilyayı. Karamel ve şeker sentetik olarak varlar büyük ihtimal. Marşmallov'dan ilham aldığını söylemiş Kilian. Ben mevlana şekerlerine de benzettim daha doğrusu Mevlana sentetik hacı yağı var, benzer yanları var tatlılık kısımının. İsteyenler hacı yağı satanlardan deneyebilir dediğim sentetik Mevlana yağını..

Laden reçinesi Amberimsi kokusu da parfümde ben varım diyor.. Laden ilerilerde de kokuyor, oldukça kalıcı tatlı bir koku.. Denedikçe burnuma gelen kokuları ekleyebilirim.. Midemi bulandıran eğer sentetik ise beyaz misk de olabilir, tenle reaksiyonu sonucu.. Ama her ne ise sentetik bir şey bence ve tenle reaksiyon sonucu o mide bulandırıcı koku. Dediğim gibi tende oluşuyor bu olay..

Love by Kilian By Kilian for women gramajlı koku notaları listesi ingilizce English.jpg

Evet biliyoruzki sentetik ve doğal koku notaları beraber kullanılmasına çok sık karşılaşıyoruz. Bu parfümde buna örneklerden dediğimiz gibi. Bu Love isimi Kilian'da çok moda oldu. Bu parfümü çok seven kişiler oldu ve Love(Aşk) ise Aşk anlamı ile çok güzel bir kelime de olunca By Kilin pek çok Love iisimi içinde olan parfüm çıkarmış. Allta verelim efendim..​

By Kilian Beyond Love By Kilian Criminal of Love By Kilian Dangerously in Love By Kilian Love and Tears By Kilian Love by Kilian By Kilian Prelude to Love

Beyond Love
2007for women

Love and Tears
2010for women and men

Love by Kilian
2007for women

Prelude to Love
2008for women and men

The Art of Love
Criminal of Love
2014for women and men

Dangerously in Love
2014for women and men

Killing Me Slowly
2014for women

Kisses Don't Lie
2014for women

Some Like It Hot
2015for women and men

Yarım saat sonra kıyafette vanilya da hissedilmeye başlıyor ama çok yalın değil ve hoşuma gitmedi bu ama güzel yanları devam parfümün.. Hoşuma gitmeyen hem diğer sentetik şeker kokularının vanilyayı iyice örtmesi hem de parfümün daha feminen, kadınsı olması. Zaten kadın parfümü olarak açıklanmış ama bence rahat erkek de kullanabilir tabi denenmesi gerek. Bu parfüm bence Neroli, Portakal çiçeği, Hanımeli kısımı ile parasını hakediyor hele de refil şişe daha ucuz, ucuzsa.. Tabi zevk meselesi herkes bu parfümü sevmeyebilir.. Gül bence doğal kullanılmamıştır, kullanılmışsa bu notalar arasında kaybolur bence, yazıl olmuş doğal gül yağı konmuşsa.

By Kilian'ın By Kilian Back to Black, By Kilian Straight to Heaven başarılı ve STH'nin extreme'si çıktı daha çok seven var. Black Phantom gibi, Apple Brandy gibi çok sevilen modelleri de çıkabiliyor. Incense Oud benim için bir hayal kırıklığı oldum By Kilian Apple Brandy ferah bir parfüm tatlıca ama ben çok beklentideydim o beklentimi bulamadım ha güzel mi güzel ve tekrar deneyeceğim inşallah :).. .....

Yasemin ve sentetik tatlı kokular karışmış görünüyor, kaynaşmış görünüyor.

Parfüm giyside 12 saat ve sonra giderek bence daha da güzelleşiyor.. Bu parfümü bence By Kilian sentetik şekersiz üretmeli.. Bence best sellerlar veya çok bilinenler, çok sevilenler arasına girme ihtimali yüksek olur. Daha çok kokladıkça koklanır bence :).. Parfüm kıyafette hoş, ileriler daha çok hoş..

Tenimde By Kilian Love çok sılajlı olmadı. Dediğim gibi yarım-1 saat sonra midem kalktı tenimdeki kokuya biraz falan..

ByKilian sitesinden parfüm açıklaması. Önce türkçe sonra orjinal İngilizcesi ile : '''''''
  • KOKU NOTLARI VE AÇIKLAMASI
    İlham: Canlandırıcı, unutulmaz, Sevgi, çekingen olma, ihale turuncu çiçeği mutlakıyla açılmanızı önerir.
    Parfümün hikayesi: Birinci aşkın masumiyeti kendisini sulu hanımeli ile tanır ve peluş, tatlı nar fıstığı şekeri tatlılığının eşliğinde, yeni aşkın özlem pangını tatmin edici bir şekilde okşamıştır. Sıcak bir kehribar taban, içeride ve dışarıda yakında başka bir ruhun var olma ihtimalini ima eden, heyecan verici bir şehvet duygusu verir.
    Anahtar notalar: portakal çiçeği mutlak, hanımeli, gül, marshmallow şekeri anlaşması, kehribar

PERFUMER
    Calice Becker​
  • AYRINTILAR
    Doldurulabilir sprey bir tılsımdır. Parlak ve mat siyah 50 ml flacon, Achille'nin kalkanıyla oyulmuş - saten bir yatağa geriledi. Koruyucu püsküllü, siyah lake ahşap kutu değerli mücevher parçalarını saklamak için iki katına çıkıyor. Gerçek lüks bir ömür boyu sürmelidir ve bu nedenle KILIAN parfümlü flaconların tamamı yeniden doldurulmak üzere tasarlanmıştır ve tüm kutular yeniden kullanılmaya hazırlanmıştır.​
  • TESLIMAT VE İADE
    150 dolardan fazla sipariş üzerine ücretsiz gönderim​
  • FRAGRANCE NOTES & DESCRIPTION
    Inspiration: Exhilarating, unforgettable, Love, don’t be shy implores you at the opening with tender orange blossom absolute.
    Fragrance story: First love’s innocence makes itself known with juicy honeysuckle and plush rose softly caressed by the sweetness of luscious marshmallow sugar accord, satisfying the craving pang of new love. A warm amber base lends a pulsing touch of sensuality, hinting the possibility of soon knowing another soul, inside and out.
    Key notes: orange blossom absolute, honeysuckle, rose, marshmallow sugar accord, amber

PERFUMER
    Calice Becker​
  • DETAILS
    This refillable spray is a talisman. A shiny and matte black 50ml flacon–engraved with the Achille’s shield –reclines on a bed of satin. The black lacquered wood box, with a protective tasseled key, doubles as a keep safe to store pieces of precious jewelry. True luxury should last a lifetime, and as such, all by KILIAN fragrance flacons are designed to be refilled and all boxes are made to be reused.​
  • DELIVERY & RETURNS
    Complimentary shipping on orders over $150 '''''''​

FRAGRANTICA.COM içerik ve tablo : ''''''

Love by Kilian By Kilian for women Fragrantica com içerik tablosu üye oy oran sılaj ömür.jpg
Love by Kilian By Kilian for women Fragrantica com içerik tablosu üye oy oran.jpg
Love by Kilian By Kilian for women Fragrantica com içerik tablosu üye oy oran 2.jpg

672 Vanilya (Vanilla), 639 Karamel (Caramel), 616 Şeker (Sugar), 408 Neroli (Neroli, Bir çeşit Portakal Çiçeği), 342 Portakal çiçeği (Orange Blossom), 263 Yasemin (Jasmine), 202 Gül (Rose), 186 Hanımeli (Honeysuckle), 183 Misk (Musk), 158 Süsen, Nevroz, İris (Iris), 126 Laden, Amberimsi LAden reçinesi ( Labdanum), 124 Pembe biber (Pink Pepper), 123 Bergamut (Bergamot), 122 Civet Miski (Civet Musk), 109 Kişniş(Coriander).
Parfüm -10 ile +10 arasında 6 ve 7 puanda benim için ama kimi zaman -1, -2 de olabilir, gidip gelli bir parfüm :)..

Güzel, İyi kokular, parfümler, günler arkadaşlar, selametle.. :)..

Son düzenleme: