Manifesto - Yves Saint Laurent - for women - 2012 - (+10 puan Vanilya+TonkaFasülyesi+Üzüm+Çiçeksi)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0109.JPG
DSC_0108.JPG
DSC_0106.JPG
DSC_0105.JPG

Harika bir parfüm. Evet daha iyilerini kokladım fakat oldukça hoş ama sevmediğim taraf başlardaki kısmen metalik hissiyat. Bu metalik hissiyat yüzünden -10 ile +10 puan arasında +9 puan verecektim ama aşağıdaki açıklamam ile +10 puan veriyorum. Bu metalik Hissiyat Nargisco Rodrigues in pempe, siyah şişeli parfümleri tarzında. İsimlerini sonra yazarım inşallah :)

Parfümü kokladığımda bunda Konyak yağı var dedim hemen. Melankolik tatlı ? üzüm ? kokusu ki üzüm açıklanan içerikte var. Bu yağ koyu göl yeşili renkte bir yağ ve herkesin midesi kaldırmıyor bu kokuyu. Sirkemsi bir kokuyu anımsatıyor, tatlı ? melankolik bir koku Yeşil Konyak yağı. Üzüm ? fıçılarının dibindeki çamurumsu yapının distile edilmesi ile elde ediliyor, forumumuzda konusu var.

Vanilya ve Tonka fasulyesi beraber tatlılığa destek veren kokulardan. Sümbülümsü bir koku da var ve bu Yeşil konyak yağı ile beraber diğer kokuların da birleşimi ile oluşmuş veya açıklanmayan Sümbül çiçeği kullanılmış olabilir. Tarçın da tatlılığa destek verenlerden ve metalik hissiyat Tarçın kaynaklı olabilir. +10 puan da verilebilir yani bu parfüme direkt :)

Vanilya doğal ama daha çok Çiçeksilik sümbülümsü, leylağımsı ve Yeşil konyak yağı kokuyor parfüm. Bir bayana çok yakıştırdım ama çiçek ? seven bir erkek için de çok feminen olmayan bir parfüm ama çiçek çok sevmiyorsanız feminen tarafı var parfümün. Zambak yasemin de açıklanan içeriklerden.

Bu parfümü çok önceden denemiş, resim çekmiştim. Bulursam bu resimleri de yayınlarım inşallah :) .

Bu mesajı düzenleyeceğim kısmen inşallah şimdi yayınlıyorum.

İyi, hayırlı kokular, parfümler, günler arkadaşlar :)