Market İndirimleri

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Selam arkadaşlar.. Burada ilginizi çeken, başka arkadaşların ilgisini çekeceğini düşündüğü gıdaları, market fiyatlarını yazabilirsiniz.. Umarım ilerde kilitlenmez konu :) ..

İlk konuyu ben yazayım. ''Jacobs Monarch Gold'' 200 gram teneke kutu hediyeli 27 küsür tl Groseri marketlerde..

Aynı ürün ''Jacobs Monarch Gold'' 100 gramlık cam şişede A101 marketlerde sanırım yarına kadar 10.90 tl. 14 küsür TL'den düşmüştür.

Nasıl bir ürün derseniz ben ilk tanıştığımda 1997 yılı civarı idi belki daha ileri. Kahve bu demiştim, oldukça güzel tatlı, aromalı, kokulu idi.. Bir süredir ara vermiştim ve listemdeydi, bugün kavuşmuş oldum Elhamdulillah :) .. Şu an gerçek kahve kokusunu buramlı sayılır alıyorsunuz. Bence güzel bir deneyim..

Neskafe(Nescafe) ilk çıktığı yılları hatırlarım. Misafirlikte verildimi o dönem Entel sayılıyordun ki Entel kavramı henüz böyle bilinmediği yıllar.. 1983-84 yılları falan belki biraz daha ileri. Ben ''Nescafe Classic''(Klasik)'i sevmiyorum bana kaba geliyor tadı. Pütürlü kahve gibi tadı.. Bu arada biliyorsunuz ''Nescafe Gold'' değişime gitti ve olumlu reformule olduğu idda ediliyor kendilerince.. Deneyince yazarız inşalalh. Ayrı bir konu da açılabilir, artık kim açarsa :) ..

''Jacobs Monarch Gold'' çözünebilir kahve biraz yanık tadlı. Ki genelde kahvelerde olan bir şey zaten ama kimi az yanık oluyor. Ben çok yanık kahve sevmiyorum, Türk Kahvesi dahil. Bu konu için ayrı başlık açalım isterseniz arkadaşlar konu uzadıkça uzuyor :) ..

A101 kendi ürünü Gold Çözünebilir Kahve'de işinizi görecektir. O da köpüklü. Köpük aslında genelde istenmeyen bir şeydir gıdada ama kahvede seviyorum. Ben kahveyi soğuk da içerim ve şu an iki kahveden A101 Gold kahvesi, ''Jacobs Monarch Gold'' gibi kokmuyor buramlı. İlk kaba detarjan gibi köpüğü atarım bu arada ben. ''Jacobs Monarch Gold'' Çözünebilir kahve de o kadar köpük oluşmadı mı demiştim ki oluşur.. Yani köpük dediğim yağımsı gibi bir tabaka aslında, rengi farklı. Bir de 1-2 ml lik deterjanımsı köpük olur ilk başta, işte onu biraz sonra atarım ben çünkü içinde henüz tüm kahve çözülmemiş olabiliyor..

Bu arada A101 Çözünebilir kahve poşette 200 gram fiyatı daha ekonomik arkadaşlar. Ama şunu da diyelim kimi gıda bilim adamları çözünebilir kahveyi tavsiye etmiyor. Ben hafif kavurduğum yeşil kahve den de çay yaptığım olmuştur. Bunun için ayrı başlık açılacak inşallah :) .. Resim eklenebilir.. Bir kahvenin 40 yıl hatırı olurmuş inşalalh sohbetlerimizin sonsuza kadar muhabbeti olur :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Carrefour marketlerde tüm tablet çikolatalarda ve kimi sakız mı ne ve şekerlerde 3 al 2 öde kampanyası var arkadaşlar 25.yıl hatırına. Kaçırmayın derim. Milka 80 gram Beyaz Çikolata Tablet aldım ben 4.95 tl mi ne adeti arkadaşlar, beyler, hanımlar :) ..

14 küsür tl yede tek kök büyük, saksıda orkide çiçeği düşmüş 24 küsür tl'lerden.. Her market için geçerli olmayabilir saksıda orkide çiçeği indirimi, bilmiyorum..

Carrefour marketlerde takip ederseniz kimi zaman sırasıyla Lav ve Paşabahçe cam ürünlerde 1 al bir de bedeva kampanyası var. 1 alana 1 adet bedeva yani. Ama Lav smile(gülümsemek) bardaklarda geçerli değildi en son indirim. Çok seviyorum o bir sürü gülücük, smile olan bardakları, su bardaklarını. Viski bardağı veya daha büyüğü şeklinde olanlar. Kulplu falan başka çeşitler olabilir kavanoz falan. Lav'da Paşabahçe ürünü diye biliyorum..

Son düzenleme: