Maskülen Parfümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Üstteki ikinci video, ''Ferrarin olsa kapıda bırakacaksın, ama kokun hep seninle'' sözünü kastediyor bence, araba erkekeğe dönüşümü.. :D..

Bu arada Antaeus 'u tercih ettim resim olarak.. Caron Yatagan'da bu parfümler arasında önemli yeri var ama ben daha doğal buluyorun Chanel Antaeusu veya daha yoğun mu demem lazımdı acaba?...

Erkeksi koku oranı yüksek parfüm ve kokular.. KAnaatinizi yazabilirsiniz, Burada adı geçmesi önemli değil, sizin yorumlarınız, düşünceleriniz önemli tekrar da olsa arkadaşlar, hocalar :)..

Maskulen ''Erkeksi'' demek.. Fransızca bir kelime.. Fransızca erkek ''Masculin'' demek. İngilizce ''Muscle'' kelime ile benzerliği dikkat çekicidir çünkü ''Muscle'' , ''Kas'' demektir. Kasda erkeklerle ilgili bir kavramdır.

Feministler kızmasın, kimi açılardan da onlar üstündür.. Birde kız arkadaşın evli ise saatin gece 12 sinde mesaj atabilin mi , hayır.. O zaman kimse eşittir demesin :D.. Bakın dedim, kimi yönden erkek, kimi yönden kadın üstündür :)..

Misk (musk) Uniseks de.. Hz.Muhammed ''...miskten evla koku yoktur'' mealinde hadis i şerifi ve başka sözler de var.

AMBER ( Gri Amber, Balina Amberi, Ambergris ) Aslında miski ve Ambergrisi sanırım Araplarda bayanlar da kullanıyor ve dünyada da.. Tercih meselesi ama genelde erkekler seçiyor düşüncesindeyim.. Miskin dumanlısı diyebiliriz kısaca.. Bayanlar gelenekselden safranı daha çok tercih ediyorlarmış diye biliyorum ve ud hem erkek hem kadınların seçimlerinden :)..

Meşeyosunu bence bir maskulen.. Fakat bayan da olsam kullanırdım ki bence rahat kullanılabilir.

Karanfil baharatı gibi baharatlarda erkeksi geliyor..

Odun notaları, Vetiver : Sandal odunu gibi kimi odun kokuları müstesna, çoğu erkeksi..Ud'u da bayanlar kullanıyormuş dediğim gibi. Vetiver aslında karamelize hafif odunsu koku tam odun gibi kokmuyor. Vetiver kokularına sanırım başka odun notaları ekleniyor..

Karabiber Sizce de bu nota erkeksi değil mi? Tabi parfümatörün(Parfümyapar) yeteneğe bakar..

LVMH - GUERLAIN Guerlain
Derby
1985for men

L'Oreal - Guy Loreche Guy Laroche
Drakkar Noir
1982for men

Antoino Puig Puig Antonio Puig
Quorum
1981for men Antonio Puig - Quorum for men

Agua Brava
1968for men Quorum kadar erkeksi değil..

Chanel Chanel
CHANEL - Parfümevi - Modaevi
Antaeus
1981for men Chanel-Antaeus

Pour Monsieur
Pour Monsieur Güncel versiyonunu kullandım. Daha doğal meşeyosunlu ama hafifi Rive Gauche vintage e benzettim daha fresh turunçgiller var aam zayıf geldi bana. Geen şu yaz kokusu hafif olma geyiği, saçmalığı. Yahu yazlık nota kullanda kuvvetli olsun be arkadaşım, hocam :)..
1955for men

L'Oreal - Ralph Lauren Ralph Lauren
Polo
1978for men

Parent company: LVMH - Christian Dior

dior-amblem-k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-parf%C3%BCmevi-modaevi-jpg.2741

Bir bayan parfümü ama başlangıcı falan erkeksi, örnek olsun diye vereyim dedim :
''
Dolce Vita
1994for women Christian Dior - Dolce Vita for women bayan ''

Eau Sauvage Parfum
2012for men Tatlı bir maskulen, erkeksi parfüm..
Christian Dior - EAU SAUVAGE PARFUM - for men - 2012

Fahrenheit
1988for men

Fahrenheit Absolute Vintage Dior Fahrenheit gibi kuvvetli güzel..
2009for men

La Collection Couturier Parfumeur Vetiver
2010for men

Azzaro - Clarins Fragrance Group
AZZARO POUR HOMME
Azzaro pour Homme
1978for men Azzaro pour Homme Azzaro for men erkek

L'Oreal - Yves Saint Laurent
Kouros Yves Saint Laurent- Kouros yves saint laurent-kouros
1981for men. Kimi erkek parfümü olarak görebilir ama ben bayan üzerinde yadırgamıyorum.. Civet miski geleneksel olarak bayan saç dökülmesinde kullanılıyor..

BRUT Özellikle madalyon şişe iyi ve son zamanlarda plastik şişede çıkan Brut 'lerinde çok iyi olduğunu hatta BRUT33 gibi olduğu söyleniyor..
Beauty San S.p.A. - CoSTUME NATIONAL

Costume National Homme
2009for men CoSTUME NATIONAL - Costume National Homme for men erkek Karanfil notası onu maskulen yapıyor..

Maison Francis Kurkdjian
Oud Mood Collection
Oud Cashmere Mood
2013for women and men Yasin Hoca'ya göre, bu parfümü kullanacak bayan tanımıyormuş :D.. İşte o sözü : '' Üstadım MFK Oud Cashmere Mood, kesinlikle hiçbir bayan deneyemez. Gerçi çoğu erkek de deneyemez ya o ada ayrı konu :) ''

Shiseido - Serge Lutens
Muscs Koublai Khan
1998for women and men

Art & Fragrance - Lalique
Encre Noire Collection
Encre Noire
2006for men Yanık odunsu vetiver kokusu algıladım ben bu parfümde.. İsden mürekkep yapılırmış ya, şimdilik o kadar mürekkep olabilir.. Denemelere devam, yeni versiyon yeni elime geçti sayılır..

Encre Noir demişken Vertus XXIV CARAT GOLD, Chanel Sycomore 'de bu kasvetli ağır odunsu kokuya dahil.. Ben kusacak gibi oluyorum bazen bayağı yaklaşıyorum koku kuvvetli ise..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Reyiz Carat'ı bir kalemde harcamışsın be :)

Yo sadece ben sevmiyorum anlamında.. Sevene sayğımız var reyiz başkan :).. Kuvvetli yapmışlar bak, o açıdan güzel.. Daha çok kusturur haha :D..