Menekşe (Viola odorata)

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Su buharıda oluşan yüksek ısıdan dolayı buhar distilesi neredeyse imkansız olan bu nota gündüzün modern Solvent (absolute) distilesi ile bir hayli kıt oranlarda hasadı mümkün olmuştur . Kozmetik sektöründe genellikle sentetik formları kullanılır. doğal menekşe parfüm sektöründe bir hayli yüksek fiyatlı nadir lüx notaların başında gelir . Berrak Işıltılı çiçeksi hafif yeşil, tatlı, yumuşak Kadifemsi, kremsi nüasları vardır .
images (1).jpeg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evet parfümörlerin koklamaya eriştikleri -ki başka isteyenler de zor da olsa ulaşabiliyor olabilirler- Menekşe yağını denedim. Beklentilerimi karşılamadı. Denediğim Çiçek eterik yağı.. Fakat şunu takdir edeyim, tende uzun ömürlüydü çok bağırmasa da. Denemelere devam edeceğim.. Çok beklenti arayanlar bir düşünsün almak için. Denemek benim için önemliydi böyle bir kokuyu :)..

Birde sabit yağlı ve tohumdan elde edildiği iddia edilen ve kiminin de sentetik olduğunu iddia etiği çok kokulu ama sabit yağ olan Menekşe yağını denedim. Kökden de elde ediliyyor olabilir veya sentetik de olabilir. Saydamsı bir rengi vardır.. Bu konu da bilgi bulursam ekleeyceğim inşallah arkadaşlar..

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Evet parfümörlerin koklamaya eriştikleri -ki başka isteyenler de zor da olsa ulaşabiliyor olabilirler- Menekşe yağını denedim. Beklentilerimi karşılamadı. Denediğim Çiçek eterik yağı.. Fakat şunu takdir edeyim, tende uzun ömürlüydü çok bağırmasa da. Denemelere devam edeceğim.. Çok beklenti arayanlar bir düşünsün almak için. Denemek benim için önemliydi böyle bir kokuyu :)..

Birde sabit yağlı ve tohumdan elde edildiği iddia edilen ve kiminin de sentetik olduğunu iddia etiği çok kokulu ama sabit yağ olan Menekşe yağını denedim. Kökden de elde ediliyyor olabilir veya sentetik de olabilir. Saydamsı bir rengi vardır.. Bu konu da bilgi bulursam ekleeyceğim inşallah arkadaşlar..
İris ve Menekşe yapısı gereği yoğun kokulu çiçekler arasında değil. Yani bir gül bir sümbülteber veya ylang ylang ile mukayese edilemez sentetik menekşelerde elbette misli misli bu nota güçlendirilmiş ve çok daha iyi sillage ve kalıcılık ile sabitlenmiştir doğal menekşeyi firmaların kullanmamasının bir nedeni de bu olduğunu anlamak çok da zor değil. Doğal Menekşenin de her nota gibi bazı eksi ve artıları var :)