Migren, Başağrısı, Mide bulantısı, Alerji gibi Rahatsızlık veren Parfümler ve Kokular

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sentetik kokuları sevmiyorum genelde..

Chanel Syncomore, Vertus Carat Gold xxvi , Lalique Encre Noir tarzı kolular, kasvetli odun parfümleri midemi bulandırıyor.. O kasveti ne ile sağlıyorlar merak ediyorum. Bir ara bakayım inşallah :)..

Bond No.9 New York Amber bu sınıfa girebilir kimi açılardan..

Son düzenleme:

Meursault

TürkParfüm Üyesi
L'Artisan Traversee du Bosphoree; Kullandığım en tatlı koku. Baş ağrısından duramadım. Bir daha tövbe

Bentley Intense; koku karakteri güzel. Yapay notalarla boozy parfüm yapmak daha kolay sanırım.

Nasomatto Baraonda; çok övüldü, sevildi. Fakat ben de performansı zayıf oldu ve baş ağrısına neden oldu. Parasını haketmiyor bence.

Une Nuit e Bali Suma Oriental; kendileri sayesinde Tonka Fasülyesinden soğudum. Bence Tonkayı epey yapay kullanmışlar.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bond amberi ilk denediğimde sağlam bi mide bulanması yaşamıştım. Tabi bilemiyorum sabah kahvaltı yapmadan çıkmıştım erken saatte belki kokunun ağırlığı etki etti ama şuan seviyorum arada kullandığım bi şişe var elimde. Uzun soluklu kullanımda kendinden soğutabilir fakat kendini arada özleten bi yapısı var

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Robert Piguet Bandit tatlılığıyla bulantı yaptı bende.
Jo malone Pomegranete noir baş ağrısı yaptı ilk denemede. Sonra da çok fazla cesaret etmedim zaten.
Bir de Bvlgari aqua vardı öğrenciyken hergün başım ağrırdı sıkınca ama hergün de kullanırdım:)

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bond amber, back to black, gucci rush ve tüm zara parfümleri bende baş ağrısı yapıyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bond amber, back to black, gucci rush ve tüm zara parfümleri bende baş ağrısı yapıyor.

Rasta hocam sende sentetikliğe alerji var anlaşıldı :). Bunların hepsinde kısmen veya hepsi sentetiklik var. Gucci Rush hele aman aman, sentetik şeker... Zara parfümlerinin kimi iyi ama kimi sentetik evet veya karışım..