Misk ve Amber Özünü Çıkarmak

NarKo

TürkParfüm Üyesi
Benim notalama tarzım oldukça farklı yazı uzun ama ilginizi çekebilir sıkılmazsınız inşaa Allah. Notalar belitrildi.

7 NOTALI 3 KATMANLI HARMANLI ÖZEL PARFÜM TASARIMI
Tümdetayları ile birlikte yazıldı. Sadece size yapmak kaldı.
Koku, gizemli bir dünyadır ki kokuyu bilmeyen kokuyu koklayamaz. Kokuyu her insan belki koklar ama önemli olan kokuyu “KOKLAMAK” genelde insanların çoğu kokuyu burunları ile koklar. Koku ruh ile kalp ile daha doğrusu manevi burun ile koklanmalıdır.
Koku öyle bir derin okyanustur ki girenlerin çoğu kaybolur bir kısmı çok azı istifade edebilir. Düşünsenize ülkemizde kaç tane parümör var? bir yada iki yada yok! bilmiyorum araştırmadım.
Koku; doğuştan gelen yetenek Allah’ın (c.c.) verdiği özel bir ikramdır. Kokuyu değil kokuyu koklamak gerek. Yani şunu demek istiyorum. Kokunun kokusunu yapabilirim diyen var mı? kokunun kokusunu koklayan var mı? Garip gelebilir her şeyin kokusu var kokunun da bir kokusu var ki bunu anlatmak mümkün değil.
Neyse şimdi kısaca notaları açıklıyorum.
Üst nota: lavanta, Kutsal reyhan, çikolata, tarcın, tütün, kapiçino ve kavun

ejder
ejder
Kalp nota: biberiye, mercan yasemini, Sarı Michelia Champaca çiçeği, Isparta Gülü yağı, vanilya, gardenya, Sümbülteber çiçeği…
537711404_tn50_0-1-300x300.jpg

Dip Nota: Tibet miski, Meksika Amberi, Paçuli, Ejder Kanı, Deniz kabuğu Miski, Sandal, Kamboçya Oud..

ud
Hindistan Ud’u
Her katmanda 7 nota var. kelime sayısı: 36 karakter sayısı: 297 { toplamda 21 nota ile bu parfümü harmanlayacağız. }
Karanlık bir şişe içine öncelikle misk ve amberi ekleyin karıştırın. serin bir yere koyun 2 gün boyunca beklesin ve günde 3 kere çalkalayın. sandal, paçuli ve oud üstüne ekleyin 5 gün serin yerde bekletin ara sıra çalkalayın. ejder kanı ve deniz kabuğu miskini de ekleyin 7 gün daha bekletin. toplamda toplamda 17 gün beklemiş olacak. {sayısal hesabı ile 2+3+5+7+17= 34 eder. 3*4 ise 12 eder ve dip notamızı % 12 oranında esans ekleyeceğiz. Bunun için şunu yapınız. misk 2 damla, amber 3 damla, sandal yağından 5 damla, paçuli 3 damla, oud 2 damla. deniz kabuğu miskinden ise 7 damla ekleyin. ejder kanı yağından ise 4 damla ekleyin.
sayılasal veriler: 21 damla dip notaya eklendi tüm esanların sayısıdır. 21 tersi 12 yani 21+12=33 [2+1=3 / 1+2=3 ]3*3=9 /3+3=6 96 kafanız çok karışacak biliyorum ancak tarzım bu. 9 u ters çevir 6 altıyı ters çevir 9 ve 9+6=15 /// 1+5=6 #####6*9=54 ///5+4=9 sayılara odaklanın bunlar tesadüfen denk gelemez.
Buraya kadar toplam sayı: 928 9*2*8=144 eder. 1+4+4=9 eder. 11 adet 9 ve 7 adet 6 var. 11*9= 99 eder. 9+9=18 /1+8=9 <<< >>>> 9*9=81 /8+1=9 ve dikkat ediniz 18+81=99 eder. 9+9 =18 9*9=81 18ve81 rakamlarından sadece 8 leri alarak ve 1 leri de hesaplarsak 11+88=99 eder.
11*88=77 eder (başa döndük) 7*7=49 //4*9=36 {3+6=9} 3*6=18////1+8=9 (kokunun adı 9 olacak)
Kalp notamızı: %33 oranında yapacağız. Gül çok baskın bir notadır. Bu yüzden iyi ayar yapmak gerekir. Tıpkı bir müzik notalamak gibi hatta müzikeşliğinde yapın. aman ha gül yağını ne az ne çok kararında olsun. birdamla fazla gül yağı tümünü gül kokutabilir. bu yüzden. aşağıdaki kurala uyun.
8 damla gül yağı. Champaca çiçeği 12 damla. biberiye 3 damla, mercan yasemini 2 damla, gardenya, 1 damla, vanilya 4 damla, Sümbülteber çiçeği yağından ise 3 damla… toplamda 33 damla eklendi. 9 gün bekletin.
Sayılarla hesap: toplamda 9 adet sayı ve rakam vardır.
Tüm sayıların çarpımı 2052864 eder. 2+5+2+8+6+4=27 eder. 2+7=9 eder.
Dip:nota %12 kalp nota: 33 toplamı ise 45 ederse 4+5=9 ediyor.
Son olarak üst nota: %55 oranında nota eklenecek.
lavanta 7 damla, Kutsal reyhan 12 damla, çikolata 19 damla, tarcın 4 damla, tütün 3 damla, kapiçino 2 damla ve kavun 3 damla.
Tüm sayıların çarpımı: 114912 {1+1+4+9+1+2= 18 eder.
Ve sonuç olarak 1+8 = 9 ederse……?!!!!! bu parfümün adı 9 olur.

alıntı: Es7

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Benim notalama tarzım oldukça farklı yazı uzun ama ilginizi çekebilir sıkılmazsınız inşaa Allah. Notalar belitrildi.

7 NOTALI 3 KATMANLI HARMANLI ÖZEL PARFÜM TASARIMI
Tümdetayları ile birlikte yazıldı. Sadece size yapmak kaldı.
Koku, gizemli bir dünyadır ki kokuyu bilmeyen kokuyu koklayamaz. Kokuyu her insan belki koklar ama önemli olan kokuyu “KOKLAMAK” genelde insanların çoğu kokuyu burunları ile koklar. Koku ruh ile kalp ile daha doğrusu manevi burun ile koklanmalıdır.
Koku öyle bir derin okyanustur ki girenlerin çoğu kaybolur bir kısmı çok azı istifade edebilir. Düşünsenize ülkemizde kaç tane parümör var? bir yada iki yada yok! bilmiyorum araştırmadım.
Koku; doğuştan gelen yetenek Allah’ın (c.c.) verdiği özel bir ikramdır. Kokuyu değil kokuyu koklamak gerek. Yani şunu demek istiyorum. Kokunun kokusunu yapabilirim diyen var mı? kokunun kokusunu koklayan var mı? Garip gelebilir her şeyin kokusu var kokunun da bir kokusu var ki bunu anlatmak mümkün değil.
Neyse şimdi kısaca notaları açıklıyorum.
Üst nota: lavanta, Kutsal reyhan, çikolata, tarcın, tütün, kapiçino ve kavun

ejder
ejder
Kalp nota: biberiye, mercan yasemini, Sarı Michelia Champaca çiçeği, Isparta Gülü yağı, vanilya, gardenya, Sümbülteber çiçeği…
537711404_tn50_0-1-300x300.jpg

Dip Nota: Tibet miski, Meksika Amberi, Paçuli, Ejder Kanı, Deniz kabuğu Miski, Sandal, Kamboçya Oud..

ud
Hindistan Ud’u
Her katmanda 7 nota var. kelime sayısı: 36 karakter sayısı: 297 { toplamda 21 nota ile bu parfümü harmanlayacağız. }
Karanlık bir şişe içine öncelikle misk ve amberi ekleyin karıştırın. serin bir yere koyun 2 gün boyunca beklesin ve günde 3 kere çalkalayın. sandal, paçuli ve oud üstüne ekleyin 5 gün serin yerde bekletin ara sıra çalkalayın. ejder kanı ve deniz kabuğu miskini de ekleyin 7 gün daha bekletin. toplamda toplamda 17 gün beklemiş olacak. {sayısal hesabı ile 2+3+5+7+17= 34 eder. 3*4 ise 12 eder ve dip notamızı % 12 oranında esans ekleyeceğiz. Bunun için şunu yapınız. misk 2 damla, amber 3 damla, sandal yağından 5 damla, paçuli 3 damla, oud 2 damla. deniz kabuğu miskinden ise 7 damla ekleyin. ejder kanı yağından ise 4 damla ekleyin.
sayılasal veriler: 21 damla dip notaya eklendi tüm esanların sayısıdır. 21 tersi 12 yani 21+12=33 [2+1=3 / 1+2=3 ]3*3=9 /3+3=6 96 kafanız çok karışacak biliyorum ancak tarzım bu. 9 u ters çevir 6 altıyı ters çevir 9 ve 9+6=15 /// 1+5=6 #####6*9=54 ///5+4=9 sayılara odaklanın bunlar tesadüfen denk gelemez.
Buraya kadar toplam sayı: 928 9*2*8=144 eder. 1+4+4=9 eder. 11 adet 9 ve 7 adet 6 var. 11*9= 99 eder. 9+9=18 /1+8=9 <<< >>>> 9*9=81 /8+1=9 ve dikkat ediniz 18+81=99 eder. 9+9 =18 9*9=81 18ve81 rakamlarından sadece 8 leri alarak ve 1 leri de hesaplarsak 11+88=99 eder.
11*88=77 eder (başa döndük) 7*7=49 //4*9=36 {3+6=9} 3*6=18////1+8=9 (kokunun adı 9 olacak)
Kalp notamızı: %33 oranında yapacağız. Gül çok baskın bir notadır. Bu yüzden iyi ayar yapmak gerekir. Tıpkı bir müzik notalamak gibi hatta müzikeşliğinde yapın. aman ha gül yağını ne az ne çok kararında olsun. birdamla fazla gül yağı tümünü gül kokutabilir. bu yüzden. aşağıdaki kurala uyun.
8 damla gül yağı. Champaca çiçeği 12 damla. biberiye 3 damla, mercan yasemini 2 damla, gardenya, 1 damla, vanilya 4 damla, Sümbülteber çiçeği yağından ise 3 damla… toplamda 33 damla eklendi. 9 gün bekletin.
Sayılarla hesap: toplamda 9 adet sayı ve rakam vardır.
Tüm sayıların çarpımı 2052864 eder. 2+5+2+8+6+4=27 eder. 2+7=9 eder.
Dip:nota %12 kalp nota: 33 toplamı ise 45 ederse 4+5=9 ediyor.
Son olarak üst nota: %55 oranında nota eklenecek.
lavanta 7 damla, Kutsal reyhan 12 damla, çikolata 19 damla, tarcın 4 damla, tütün 3 damla, kapiçino 2 damla ve kavun 3 damla.
Tüm sayıların çarpımı: 114912 {1+1+4+9+1+2= 18 eder.
Ve sonuç olarak 1+8 = 9 ederse……?!!!!! bu parfümün adı 9 olur.

alıntı: Es7

Çok teşekkürler hocam. Ayrıca videodaki bilgili bilgileri verriseniz koku notaları konusunda falan gene müteşekkür oluruz. Siteye baktım ve daha bakacağım inşallah. Altta bilgilerinizi verdim ve bu yazımı düzenledim. Bulgar gülü 3 te bir fiyatta değildir bence, bu da çok pahalı gül yağlarından. Ayrıca siz de daha sonra yazdınız dolapta gül yağı kristalleşmesi içindeki yağdan veya diğer konmaması gereken katkı maddelerinden olabilir.. Gül kalıcılığını ise ayrıca araştırayım ama şu var kimi Gül yağı alt nota iken kimi orta nota olabiliyor, bu çıkarılma tekniği veya ilk sağım, sonraki sağım ile de ilgili..

Buzdolapta gül yağı kristalize olur demişsiniz... Isparta gülü 3 kat pahalı imiş Bulgar gülüne göre ve Isparta gülü tende 30 dakiak içinde ten tarafından çok emilir denmiş videoda. Bulgar gülü ise çok daha kalıcı denmiş. Tabi Isparta gülü gene de güzel bir yağ denmiş. 4 tondan 1 litre gül yağı da ayrıca bilgi veriliyor video başında. Anladığım Isparta Türk gülü daha yumuşak, naif kokulu Bulgar gülüne göre videoda geçen.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ayrıca ebced ben de severim. İlk İsrailoğulları bu işle uğraşıyor diye biliyorum ama öncesini bilmiyorum var ise. Sitedeki diğer bilgilere bakacağım inşallah.

Kuran'da da sayı olayı çok geçiyor. 19 mucizesine inanıyorum Kuran'daki. Kimi Tevbe suresi bir hesaba uymuyor dense de o hesap olmasa da olur. Diğer matematiksel hesaplar inanılmaz bir şekilde Kuran-ı Kerim de 19 mucizesi olduğunu gösteriyor ki Kuran da da bu mucizeden bahsediliyor diye biliyorum. Kuran'da geçen sekar'ın aynı zamanda bilgisayar olduğu da bahsediliyor kimi alimce.

Ayrıca Kuran'da Ömer Çelakıl'ında ve başka bilim adamlarının da bulduğu ebced ile günümüz tarihleri çıkıyor Kuran, Allah mucizesi olarak Kuran'dan. Mesela Tren ve Araba gibi şeylerin mi ne Miladi ilk yapım yılı bunlarla ima eden Kuran ayetleri ebced hesabında çıkıyor. Aya çıkılan ilk tarih de ve daha çok var. Meraklıları netten bakabilir. İnşallah belki ben de yazarım, yazarız.

Dediğim gibi hocam rahat olun bilgilerinizi yazmanızı bekleriz. Efendi bir forum forumumuz Elhamdulillah, Maşallah :) . Tekrar teşekkürler :) .

NarKo

TürkParfüm Üyesi
Ayrıca ebced ben de severim. İlk İsrailoğulları bu işle uğraşıyor diye biliyorum ama öncesini bilmiyorum var ise. Sitedeki diğer bilgilere bakacağım inşallah.

Kuran'da da sayı olayı çok geçiyor. 19 mucizesine inanıyorum Kuran'daki. Kimi Tevbe suresi bir hesaba uymuyor dense de o hesap olmasa da olur. Diğer matematiksel hesaplar inanılmaz bir şekilde Kuran-ı Kerim de 19 mucizesi olduğunu gösteriyor ki Kuran da da bu mucizeden bahsediliyor diye biliyorum. Kuran'da geçen sekar'ın aynı zamanda bilgisayar olduğu da bahsediliyor kimi alimce.

Ayrıca Kuran'da Ömer Çelakıl'ında ve başka bilim adamlarının da bulduğu ebced ile günümüz tarihleri çıkıyor Kuran, Allah mucizesi olarak Kuran'dan. Mesela Tren ve Araba gibi şeylerin mi ne Miladi ilk yapım yılı bunlarla ima eden Kuran ayetleri ebced hesabında çıkıyor. Aya çıkılan ilk tarih de ve daha çok var. Meraklıları netten bakabilir. İnşallah belki ben de yazarım, yazarız.

Dediğim gibi hocam rahat olun bilgilerinizi yazmanızı bekleriz. Efendi bir forum forumumuz Elhamdulillah, Maşallah :) . Tekrar teşekkürler :) .

ben teşekkür ederim hocam est ne demek sizin bilgileriniz yanında benim birşeyleryazmam haddm değildir. benim numarolimbiraz farklı tam olarak ebced olmasa da ben ismini iboloji koydum evet 19 mucizesi ve her harfin bir sayısal değeri var dır mesela rahman ve rahiym olan ALLAH IN ADI İLE DEMEK İÇİN 19 HARF KULLANILMASI GERKİR Kİ ZATEN 19 HARFTEN OLUŞUR BUNU BİLİRSİNİZ TABİ Kİ.

NarKo

TürkParfüm Üyesi
Ancak hocam ben bulgar gülü ile ısparta gülü arasında kalan biriyim artık. Bulgar gülünün kalitelisi donmaz mesela. Her donan kristalleşen kaliteli anlamınada gelmez. bu videolar eski olduğu için düzeltmede yapmamgerekli. Bazı testlersonucudan bir damla gül yağı yarım ml fazla zeytin yağı karşımından gül yağı olduğunu fark ettim. bu sebeple piyasadaki her gülyağına güvenmiyorum. katkısız olduğunu yada olmadığınıda artık diyemem. donma olayınıda basit yöntemle test ettim. 2 damla gül yağı biraz su hemen serin ortamakoyunlunca anına dondu. gerisini siz düşünün. bana göre donmayan daha saf artık öyle düşünüyorum. ancak bu ısparta gülyağı her ne kadar bilindik fabrikanın olsa da içine su karışmadığına emin olamam.

NarKo

TürkParfüm Üyesi
Merhaba misk amber bu tür hammadellerin özünün çıkarılması ve en güzel şekilde tentür ile bildiklerimi sunmak istiyorum neden derseniz bilen kişi sayısı oldukça az. Ben kendi bildiğim sır olarak kalmasını istiyordum fakat bilgi paylaştıkça çoğalır çekindiğim nokta her insan bu işe kalkışırsa sahteçiliklerde ortaya çıkmasından korkuyorum. bu konuda beni aydınlatırsanız birçok kimsenin belki bilmediği bilgileri açıklamak isterim yada açıklamam gerekir mi? görüşlerinizi bekliyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Merhaba misk amber bu tür hammadellerin özünün çıkarılması ve en güzel şekilde tentür ile bildiklerimi sunmak istiyorum neden derseniz bilen kişi sayısı oldukça az. Ben kendi bildiğim sır olarak kalmasını istiyordum fakat bilgi paylaştıkça çoğalır çekindiğim nokta her insan bu işe kalkışırsa sahteçiliklerde ortaya çıkmasından korkuyorum. bu konuda beni aydınlatırsanız birçok kimsenin belki bilmediği bilgileri açıklamak isterim yada açıklamam gerekir mi? görüşlerinizi bekliyorum.
Açıklayın hocam inşallah, hayırlı olur inşallah. Sizin de kendinize göre bilgileriniz vardır Estegfurullah :) hocam :) .

Benim bildiğim Eskiler Geyik Miski granülünü en çok Sandal odunu yağında tentür yaparlarmış.

Bunun dışında bazı bilgiler öğrendim ama doğruluğunu bilmiyorum. Mesela Geyik miski granülünü kavurma yöntemi tavada ama sabit yağ ile mi onu hatırlamıyorum. Bir de granülden eterik yağ çıkarılıyor mu bunu bilmiyorum ama forum donanımda misk konusuna yazan birinden trol yemiş olabilirim hocam. kendisini gezgin, dindar bir misk satıcısı olarak tanıttı. bu parağraftaki bilgileeri verdi. misk yağı ve Amber yağı aldım aam sentetik olduğu çok belliydi. Sizee özelden isim verebilirim. Sonra beni engelledi msn den.

Sandal odunu yağını ise Agaarscentsbazaar dan bizzat konuşup almıştım. Bana Tibet miski de göndermişti. Oldukça koyu kıvamda oldukça erkeksi, tütsülü ve simsiyah idi. Katran gibi koyu idi neredeyse. Bir ara samimiydik ama ben muhabbeti kestim. Aslında yeni dönemlerimdi ve msikleri sahte sandım ama oldukça doğallarmış sonra anladım. Ben msik sürünce millet bayılacak sanıyorm zevkten bu yüzden sahte sandım ama Misk yağı zor bir koku ve Türkiye'de maalesef koku kültürü unutulmuş. EE Atatürk'ğmğz ve Kurtuluş dönemi gibi zor dönemlerden fakirlikten mecburen geçmişiz ama çok şükür inşalalh Koku kültürü tekrar oturuyor gibi. Yani demek istediğim fakirlik olunca misk yağı lüks olmuş olabilir ve diğer kokular ve bu yüzden koku kültürü ikinci planda olmuş olabilir ama Osmanlı zamanında ne kadar bir koku kültürü var misk yağı gibi kuvvetli kokulara onu tam bilmiyorum. Bilgilerinizi lütfen, Allah rızası için esitgemeyin. Kuran'da oku diyor ve yazacağınız bilgiler inşallah size sevap olarak dönecek :) :) . Bu forumu gücüm yettiğince hep aktif tutacağım inşallah.

Efendi, nce ruhlu naif bir insan hissettim sizde Elhamdulillah, Maşallah. ÖZelde nde forum ile ilgili sorular, sorunlar olursa çekinmeyin yazın lütfen. Yazılarınızı bekliyoruz efendim :) , iyi günler :) .

NarKo

TürkParfüm Üyesi
sizi ben hocam takip ediyorum bilginiz oldukça çok bunu biliyorum. ancak Misk kara misk tibet miski kapkara olur ve hayvansal kokar kapağını açar açmaz 200 küsür çeşit kokuyu tamamen bastırır.. o kadarkeskin herkes anlamaz. Dükkandan çok kaçan oluyor. Ancak misk kokusu hayvansal olarak ilk etapda sonra asıl kokusunun rahiyasını bulmak mümkün. misk hayvanaldır ve hayvansal kokar. asla başka türlü kokmaz. belki benimönerilirim çoğunu sizde bilebilirsiniz fakat misk sandal odunu ile olabilirsede % 80 oranı sandal olacak.. zaten şuda var ki hiç birşey % 100 değil fakat tibet miski çokfarklı direk ceylanın kanının şırınga ile çekildiği kanısındayım. ben sadecekese tentürü formülünü açıklamayı düşünüyorum.

örnek olarak misk 2sene derler ben 14günde misk elde ettim. o kısma zamanla geleceğim. donanımhaberde kişinin asıl adının 2. harfi A mı? son harfi mi o ise amber sentetik. kayagülünden aynısını yaparım. misk içn bişey diyemem. bir damla tibet miski senelerce kokar. sürmenize dahi gerek kalmaz. ve çokda uyguna bulunur.. ama az bulunur. Neyse hocam kişiler önemli değil amaözelden ismini veirseniz sevinirim bende tanıyor isem bilgi veririm.

Hakkımda düşünceleriniz için teşekkür ederim sizlerde öylesiniz hocam. genel olarak bilinen misk özü çıkarmak için sandal odunu. jajo vb. yağlar kullanılır evet bunlar gerekli. sandal odunu yerine jajo iyidir.. fakat işleme aşamaları yanlış. siz bana özelden bilginizi yazın genelde internet üzerinde genel bilgiler var. örnek olarak % belli oranbelirlenir etenol ile veya bir jağ ile bekletlir ama 2 sene 4 sene vaktimiz zamanımız var mı ki :) ALLAH BİLİR.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
ABİ PİYASADA GERÇEK AMBER NE HAM OLANI VAR NE NATÜRELİ. AMBERİ KİM KAYBETMİŞ Kİ :)
Gramı 20 dolardı 30 doalrı da aştı galiba şu an o da ham :D . Biri bana ham Ambergris satacaktı email attılar. Keşke alsaydım. Sonra MEsin kaçakçılık yakalamış bunları. Bana attığı amber videosundaki Amber (Ambergris, Balina Amberi ) vardı. Dışı küflü gibi koyu yeşilimsi, saiyah içi peynir gibi, Sarı. Resim koyarım inşallah netten bakayım. Amber bulunuyor aslında ama yasak.

https://www.ambergris.co.nz/buy-ambergris 35 doalr olmuş burada 16 doalr da kargo. Daha önce 20 dolar civarı idi. Giderek artıyor. Her çeşit amber var bu satıcıda. altın beyaz karışımı da almıştım bu satıcıdan. Altın madeni gibi çok ilginç görüntüsü. Sırf altın gibi görünenler de var.

Bir de İrlanda tarafından bir satıcı ile karşılaştım. Perry Williams mi ne, tam adını yazarım inşallah bakınca. İnstagram da hesabı var. Baltık Amberi, satıyor genelde beyaz.

@Premiumperfume de Amber satıyor üstelik kokulu, hayvansal diyeyim. İrtibata geçebilirsin. Özel yöntemle Güney Kore'de eterik yağı çıkarılan Ambergris yağı da aldım Mutlu hocadan yani bu kişi. Ayrıca Yemen ve Meksika tentür Ambergrisi de var.

Agarscentsbaazar dan aldığım çift kalite süpeer Ambergris i unutamıyorum. Miskli tütsülü tatlı bir koku idi, harika Elhamdulilah. Tekrar alacağım inşallah gümrükten geçer :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
sizi ben hocam takip ediyorum bilginiz oldukça çok bunu biliyorum. ancak Misk kara misk tibet miski kapkara olur ve hayvansal kokar kapağını açar açmaz 200 küsür çeşit kokuyu tamamen bastırır.. o kadarkeskin herkes anlamaz. Dükkandan çok kaçan oluyor. Ancak misk kokusu hayvansal olarak ilk etapda sonra asıl kokusunun rahiyasını bulmak mümkün. misk hayvanaldır ve hayvansal kokar. asla başka türlü kokmaz. belki benimönerilirim çoğunu sizde bilebilirsiniz fakat misk sandal odunu ile olabilirsede % 80 oranı sandal olacak.. zaten şuda var ki hiç birşey % 100 değil fakat tibet miski çokfarklı direk ceylanın kanının şırınga ile çekildiği kanısındayım. ben sadecekese tentürü formülünü açıklamayı düşünüyorum.

örnek olarak misk 2sene derler ben 14günde misk elde ettim. o kısma zamanla geleceğim. donanımhaberde kişinin asıl adının 2. harfi A mı? son harfi mi o ise amber sentetik. kayagülünden aynısını yaparım. misk içn bişey diyemem. bir damla tibet miski senelerce kokar. sürmenize dahi gerek kalmaz. ve çokda uyguna bulunur.. ama az bulunur. Neyse hocam kişiler önemli değil amaözelden ismini veirseniz sevinirim bende tanıyor isem bilgi veririm.

Hakkımda düşünceleriniz için teşekkür ederim sizlerde öylesiniz hocam. genel olarak bilinen misk özü çıkarmak için sandal odunu. jajo vb. yağlar kullanılır evet bunlar gerekli. sandal odunu yerine jajo iyidir.. fakat işleme aşamaları yanlış. siz bana özelden bilginizi yazın genelde internet üzerinde genel bilgiler var. örnek olarak % belli oranbelirlenir etenol ile veya bir jağ ile bekletlir ama 2 sene 4 sene vaktimiz zamanımız var mı ki :) ALLAH BİLİR.

Özelden mesaj attım kardeşim.

Aynen Tibet miski hayvansal idi aynı zamanda aynen dediğim gibi, dediğin gibi çok koyu siyah. Bu arada kandan alınır derken misk kesesinden mi alınıyor demek istediniz?

Bu arada ilikden de ve kemikten de misk yağı yapılıyor. İlikte naldım Asaq (Abdul Samad Al Qrashi) 'den oldukça hayvansal, beyaz, koyu. Aynı normal hayvan kemiği iliği gibi kokuyor ama daah kuvvetli sanırsam ama benzer işte koyun, inek, boğa iliği gibi. Kusturabilir :D . Kemik miski ise denemedim henüz.

Moğol miski de seviyorum, tibet miskini anımsatıyor. Sibirya miski ise feminen, kadınsı çiçeksi. Tatlı o da diğer miskler gibi.

Ver ver hocam inşallah bilgilerini inşallah :D .Teeşekkürler :)

NarKo

TürkParfüm Üyesi
evet hocam önerdiğiniz abiyi tanıtım abimdir dostuz her zamançok ticaretimizoldu kendisi ile. sizdeki ambergisham olanlar sanırım gerçek yani o yakalanan mutlakagerçektir. elinizde varsa dediğiniz gibi tentürü yaparız. sibirya evet feminem ancak misk öyle kokmaz abi. hayvansal bir karakter çiçeksi kokmaz. ancak kaliteli bir işleeme tabi.moğol daha iyi ancak ben oud dan başkakoku tanımamyani sevmem diyebilirim. asla ve asla işlenmediği sürece kimyasal reaksiyona girmediği sürece msk o kadar güzel kokmaz.

NarKo

TürkParfüm Üyesi
asıl misk ceylanın göbek kanıdır. en iyisi odur hocam. oda saf denilecekderecededir. % 80 üstü diyebiliriz.. duruma göre kimyasal açıdan bakarsak % 100 bir şey yok. su dahi % 100 değil bulunduğumuz ortam karbondioksit oksijen, vs. arifetarif gerekmez.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
asıl misk ceylanın göbek kanıdır. en iyisi odur hocam. oda saf denilecekderecededir. % 80 üstü diyebiliriz.. duruma göre kimyasal açıdan bakarsak % 100 bir şey yok. su dahi % 100 değil bulunduğumuz ortam karbondioksit oksijen, vs. arifetarif gerekmez.
Maşallah, Elhamdulillah güzel bilgiler hocam.

O zaman miskin kesesinin alınmasına gerek yok. KEse için öldürülüyor mu? KEsesi alınıca ölüyor mu?

Bana sorarsanız kesesi için öldürülse bile bu hayvan nesli için iyi bir şey çünkü çok kıymetli olduğu iin koruma altına da alınıyor veTibet, Çin de ise bilmiyorum üretim ve besi çiftlikleri var mı Geyik miskinin. Çin miski çok pahalı satılıyor kimi yerde. Altın gibi...

Göbek kanından misk alınıyorsa geyik miskinin demek alınıp öldürülmeden geri bırakılıyor geyik miski. Evet altında ve sürtündüğü yerden miskin kazındığını biliyordum. İnşallah insanoğlu neslini kurutmaz. Kuran'dda da miskte nbahsettiği için neslinin devam edebileceğini düşünüyorum, Allah bilir. :D :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben de kurumsu granüllü Misk geyiği kesesi var. Ama kuvvetli kokulu değil. Aslında bir yerden gene alacaktım ara verdim o dönem. Çok kokulu 1000 pound dedi bu aldığım kişi ama buna da kokulu diye satıyorddu ki 1000 pound veremem zaten. Malezyadan tenis ve pinpon büyüklüğünde satanı buldum ve çok uygun fiyata idi. Biri kargoluyordu ama çok güvendiğim bir iakrgo şirketinin uluslararası veya ulusal mı ne kurallardan dolayı kargolayamadığını söyledi.

Bendekinin resimini yarın çekeyi matayım inşallah ve Ham amberlerin de inşallah. Amberlerin çoğu kesin doğal bence, sahte değil. Geyik kesesi ise belki açılmadan içinden kokusu, yağı tentür edilmiş olabilir bilmiyorum. Bilgin varsa beklerim lütfen inşallah :D .

Bu arada tavada tentür sabit yağda yapılıyordur ve hızlı bir işlem koku elde etmede misk yağı için.

Bildiğim bir yöntem ise sıcak su içinde eterik yağda miskve amber tentürünü bekletmek. ısı 100 derece olmaamlı bence çünkü patlaam olabilir kapalı kapta sanırsam. Kalorifer veya daha sıcak bir ortam üzerinde bekletmek eterik yağ tentürünü hızlandırıyor diye biliyorum. 100 derecede isekapalı kapta patlama olabilir belki..

NarKo

TürkParfüm Üyesi
hocam kese konusunda bilgim yok daha dğrusu benim hayvan hakkında bilgim yok ben kimya yönünden bilgim var yani kesesini bildiğim kadarıyla hayvan belli br zaman sonra atmk zorunda ama genelde öldürüyorlar..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
hocam kese konusunda bilgim yok daha dğrusu benim hayvan hakkında bilgim yok ben kimya yönünden bilgim var yani kesesini bildiğim kadarıyla hayvan belli br zaman sonra atmk zorunda ama genelde öldürüyorlar..
@Premiumperfume Mutlu kardeşim lütfen bilgilerin için bekleniyorsunuz haha :D .

NarKo

TürkParfüm Üyesi
hocam evet geyik dağlarda onlarca kolay kolay bitmez tabiki koruma altında olması iyi ancak bu işin içinde yahudi parmağıkesin vardır. sentetiklelştirmek amaçları

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
hocam evet geyik dağlarda onlarca kolay kolay bitmez tabiki koruma altında olması iyi ancak bu işin içinde yahudi parmağıkesin vardır. sentetiklelştirmek amaçları

Yahudilerin ne açıdan parmağı vardır? Sentetikleştirmek derken? Bence yoktur da küresel sermaye açısından başka planlar olabilir ama çok düşünmedim. Bu arada Kuran'da İsrailoğullarına vaatten bahseder, bu konuda bilgin var mı? Bu vaat nedir Kuran-ı Kerim'de geçen. Ama Allah onlara da diyorki sakın zalim olmayın. Türkler olarak Kuran'a, İslam'a sarılmalıyız yoksa Allah'ın vaat ettiği topraklar ise Fırat ve nil arasında, bu topraklar gidebilir.

Yahudilerin, İsrailoğullarında iyisinden bahseder az maz da olsa der Kuran'da, bu tarz ayet vardır.. Ben İsrailoğullarının çok dindar oldukları için zamanında Allah tarafından diğer toplumlara üstün tutulduğunu düşünüyorum ama başka sebepler de olabilir veya ek olarak. Allah bilir. Ama çok peygamber öldürmüşler kendi nesillerinden gelen. Son peygamber, Allah rasulu kendi ırklarından gelmediği için biat etmemişler, Kuran'da bu yazar.(Hz.Muhammet'in türk kanı taşıdığını söyleyen çok kuvvetli şeyler de vardır Hadis falan, Allah bilir). Çok aşırı ırkçılık dinden çıkarıyor maalesef ama dozunda ırkçılık iyidir ve yardım önce akrabalardan başlıyor Kuran'da anladığım ve bu da ulusçuluk, dozunda ırkçılık demek bence. Ben Mehdiyet şu açıdan inanmıyorum Mehdi işte Hz.Muhammet yani geldi. İsrailiyat kaynakları islama sızdığı için maalesef buna bizden de müslüman olarak maalesef inanan var. Mehdiler gelebilir, Allah kurtarıcılar gönderebilir mesela Atatürk ama kimileriniin bahsettiği gibi Mehdi olayına inanmıyorum. Sen katılmayabilirsin, bu benim ve pek çok müslümanın da görüşü ama Mehdiye inan da var müslümanlardan maalesef. Araştırırsan çok Yahudi, İsrailiyat ve Hristiyan falan inançlarının İslama girdirilmeye çalışıldığını görürsün. Mesela Allah rasulu Hz.Muhammet miraçdan dönüşte kaç defa Hz.Musa tarafından geri döndürülemesi birilerinin kasıtlı yapıldığını düşündürüyor ki uydurma hadis i şerif de çok. Yaşar Nuri Öztürk de uydurma olduğunu söylemişti, çok doğrusu var bu hocanın Elhamdulillah, Allah rahmet eylesin inşallah. Çıplak uyarıcı olduğunu düşünüyorum Kuran'da geçen, Yaşar Nurii Öztürk'ün (100 yılda bir mi ne geliyor) ki kendisi de bunu demişti kendisi için. Saygı duyarım inanmayabilirsin ama araştırmanı isterim inşallah. Neyse konuyu uzatmayayım daha :D . Yazmak istersen yaz sen bilirsin :) :D . Bu arada İllüminati şeytan örgütünden bahsediliyor küresel kimi sermayenin de taptığı ki lanet edilen Tağut (Şeytani düzen) 'e giriyor bence, Kuran'da Tağut (Şeytani düzen) 'e lanet vardır, Allah lanet eder ve edin mi ne der, şimdi tam hatırlayamadım, Allah beni affetsin inşallah, Allah bilir.

Ifra'nın bu kokuları yasakalamasını nasıl buluyorsun? Düşüncelerin nedir?

ha bu arada Allah katında en üstün olan inanmış müminlerdir : Gevşemeyin, tasalanmayın (üzülmeyin) eğer inanmışsanız galip gelecek olanlar sizlersiniz gibi bir ayet vardır. Evet Yahudi ve Hristiyanlara falan vaat falan vardır ama bize de şart koşmuştur bu ayette üstünlük için. Allah hayırlar vesin inşallah :) .

Son düzenleme: