Misk ve Amber Özünü Çıkarmak

NarKo

TürkParfüm Üyesi
Hocamdediğiniz gibi kürsel sermaye evet. İslama Gur'an-a sarılmalıyız tabiki. birlik olmamız lazım. Dini konulara girmesek daha iyi aslında hocam derin konular bunlar cahilim. Ancak lanet 4 kişiye edilir. Deccal, İblis, Nemrut ve Firavun.. Bendeki amber sahte çıktı. sendeki amberi test ettin mi? yanında ise test edelim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocamdediğiniz gibi kürsel sermaye evet. İslama Gur'an-a sarılmalıyız tabiki. birlik olmamız lazım. Dini konulara girmesek daha iyi aslında hocam derin konular bunlar cahilim. Ancak lanet 4 kişiye edilir. Deccal, İblis, Nemrut ve Firavun.. Bendeki amber sahte çıktı. sendeki amberi test ettin mi? yanında ise test edelim.
hocam iki test biliyorum birisi kızgın metal (çelik, demir) iğne testi. bu testte beyaz kokulu duman çıkıyor ve Amber (Ambergris, Balina amberi) açık renkli ise siuahlaşıyor o kısım, metal iğnenin değdiği yer.

Diğer bildiğim test Çinlilerin bulduğu sıcak çay testi ama Çinliler mi bulmuş bilmiyorum tam da onlar uygularmış. Sıcak çayda Amber eriyormuş.

Sizin uyguladığınız testler nelerdir? Yapalım inşallah :D . Bu arada bir yerde misk ile Amber Kerem ile Aslı veya Ferhat il Şirin gibi benzetmeniz hoşuma gitti . İşte yazınız : ''

misk ve amber ikisi ayrı kokudur ancak misk ve amber ayrılmaz iklidir. ferhat ile şirin gibi, keram ile aslı gibi, Misk erkek ceylan amber ise balina dan elde edilir ancak gerçek amber bulmak o kadar zor ki sahteleri o kadar çokki bilmeyen gerçek amber sanar. amber ve misk çok güzel koku.. koklayan kendinden geçer.. aslında detaylı bilgiler için yazabilirsin.. Öyle 50 tl ye 200 liraya misk amber bulunmaz. ucuz değil bu yağlar. bilgi edinmek isteyene bilgi verilir. bu çok önce yazdığım yazıdır ancak bunun yenisi yazılacak. Misk ve amber konusunda farklı bilgiler ile tecrübeler elde edildi o sebeple.. Misk

''

NarKo

TürkParfüm Üyesi
test evet sizinkiler gibi hocam özel olarak kimyacımızada baktırabiliyoruz.Sizdeki amber sert mi yumuşak mı? evet kızgın metal ertirir siyah iz beyaz duman bırakır. teşekkür ederim beğeniniz içineski yazı hocam. her geçen gün koular hakkında fikrim değişiyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
test evet sizinkiler gibi hocam özel olarak kimyacımızada baktırabiliyoruz.Sizdeki amber sert mi yumuşak mı? evet kızgın metal ertirir siyah iz beyaz duman bırakır. teşekkür ederim beğeniniz içineski yazı hocam. her geçen gün koular hakkında fikrim değişiyor.

Ben de sert Amber daha çok. Yumuşak da var. @Premiumperfume hocamdan aldığım yumuşak mesela ama onda sert de var mı tam bilmiyorum şu an. Bir de kahverengi yumuşak Ambergrisim vardı.

Aynen bilgiler çok edinecek , Allah'ın bilimi, ilimi çok :)

NarKo

TürkParfüm Üyesi
yumusak amber işe yaramaz abi. sert ambe varsa amber hayvan öldürülmemiş ise alış verişimizolur.

NarKo

TürkParfüm Üyesi
bunlar kulaktan dolma bilgiler deildi. ama istifade eden etti zaten herkes bilgidiği gibi yapması en utygunu aslında hocam. ustalar ne diyorsa o dur. biz cahiliz.

Son düzenleme:

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
herkese çok selam arkadaşlar!

Öncelikle açığa kavuştulması gereken bazı gerçekler olduğu kanısındayım bilimin kesin ve kati sonuçlarından yüz çevirip hurafe mesnetsiz asılsız konulardan uzak durmanızı öneririm

Misk, Amber ve oudh konusunda oldukça bilgi kirliliği ve yarım yamalak eksik bilgi olduğu çok aşikar..

Şunu belirtmek isterim ki! her hangi bir ukalalık, işgüzarlık, kendi doğrularımı başkasına empoze edip dayatma & bu konuyu en iyi ben bilirim gibi bir çaba içerisine hiç bir zaman girmedim! Hiç bir zaman da olmayacak!! Ancak tüm dünyanın bilimsel olarak kabul ettiği bazı gerçekleri görmezden gelip kendi doğrularımızın ve çıkarlarımızın gölgesinde kulaktan dolma bilgiler bizi gerçekten uzaklaştıracağı konusu hakikat ile sabittir!

Bir konu hakkında araştırmaya tenezzül etmeden tecrübe ve bilgisi konu hakkında en ufak bir fikri olmayıp o konu hakkında yorum yapıp konuyu irdeleme konuyu çok farklı yönlere çekip farklı ima'larda bulunmak ayrıca bir eksiklik!

Amber test'i kızgın iğne ve demir çubuk ile yapılması bilimsel bir dayanağı olmadığı gibi asla %100 doğru sonuç vereceği konusunda hiç kimse emin olamaz. bir kaç kişinin ortaya atıp yayılan şehir efsanesinden öte gidemez

Gerçek amber modern lab ? ve tecrübeli burunlar sayesinde tespiti mümkündür
Balina ambergris bazen yumuşak bazen sert fosil ve bazen de siyah, beyaz, gri renk tonları içerir ve buna bağlı olarak elbette farklı kokular barındırır

Gelelim misk kokusuna misk kişinin nasıl ve ne kadar ve kullanılan misk kalitesi & ne kadar uzun süre tendür edildiği "bu konu amber içinde geçerlidir" ile yakın ilişkili olup tendür sonuçları gibi onlarca etken unsurlar var olup farklılık gösterebilir birinde alt tonları çiçek efekti de verebilir !!! çok yoğun hayvansal nüaslar'da!!! bu konu çok daha fazla olarak çeşitlendirilebilir ve onlarca örnek verilebilir!!! Her amberin ve her misk'in aynı kokacağı algısı tamamen yanlıştır.

Büyüklerimiz ne güzel demiş

''öyle bir söz söyle ki sözünden ibret alsınlar, söz söylemesini bilmiyorsan sükut eyle adam sansınlar''
image_search_1590926664736.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
yumusak amber işe yaramaz abi. sert ambe varsa amber hayvan öldürülmemiş ise alış verişimizolur.
Bu arada hocam isiminizin Narko anlamı nedir? Bildiğim kadarı ile polisin bir birimi.

Bu arada yumuşaklık ve sertlik Amber de olmaz diye bir şey yok diye biliyorum hatta çok ünlü Ambergris satıcısından yumuşak Amber (Ambergris, balina ? amberi) de almıştım.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu arada hocam isiminizin Narko anlamı nedir? Bildiğim kadarı ile polisin bir birimi.

Bu arada yumuşaklık ve sertlik Amber de olmaz diye bir şey yok diye biliyorum hatta çok ünlü Ambergris satıcısından yumuşak Amber (Ambergris, balina ? amberi) de almıştım.
Bir çok formu var Baykal bey Ambergrisin!!haliyle elbette sahte varyasyonları da çokça mevcut.. Senin bana gösterdiğin o amber resmi çok çok taze ve yüksek ihtimal ile balina karnından direk alınmış bir türü çünkü kaşar peyniri gibi görünen o amber deniz suyuna direk maruz kalınca daha farklı bir forma bürünüp dalgalar ve deniz tuzu gibi kimyasal etkenler ile ufak parçalar bölünüp sahillere vuruyor. Yeni keşf edilen bir konu ise bu ispermeçet balinası sadece kalamar ile beslendiği konusu son yapılan araştırmalar sonucunda kürek balığı gibi balıklar ile de beslendiği kanıtlandı ve ispat edildi yani bu balina türünün bazı gizemleri yeni yeni ortaya çıkıyor hakkında bilinen pek fazla bir şey yok zaten
image_search_1590928053653.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
herkese çok selam arkadaşlar!

Öncelikle açığa kavuştulması gereken bazı gerçekler olduğu kanısındayım bilimin kesin ve kati sonuçlarından yüz çevirip hurafe mesnetsiz asılsız konulardan uzak durmanızı öneririm

Misk, Amber ve oudh konusunda oldukça bilgi kirliliği ve yarım yamalak eksik bilgi olduğu çok aşikar..

Şunu belirtmek isterim ki! her hangi bir ukalalık, işgüzarlık, kendi doğrularımı başkasına empoze edip dayatma & bu konuyu en iyi ben bilirim gibi bir çaba içerisine hiç bir zaman girmedim! Hiç bir zaman da olmayacak!! Ancak tüm dünyanın bilimsel olarak kabul ettiği bazı gerçekleri görmezden gelip kendi doğrularımızın ve çıkarlarımızın gölgesinde kulaktan dolma bilgiler bizi gerçekten uzaklaştıracağı konusu hakikat ile sabittir!

Bir konu hakkında araştırmaya tenezzül etmeden tecrübe ve bilgisi konu hakkında en ufak bir fikri olmayıp o konu hakkında yorum yapıp konuyu irdeleme konuyu çok farklı yönlere çekip farklı ima'larda bulunmak ayrıca bir eksiklik!

Amber test'i kızgın iğne ve demir çubuk ile yapılması bilimsel bir dayanağı olmadığı gibi asla %100 doğru sonuç vereceği konusunda hiç kimse emin olamaz. bir kaç kişinin ortaya atıp yayılan şehir efsanesinden öte gidemez

Gerçek amber modern lab ? ve tecrübeli burunlar sayesinde tespiti mümkündür
Balina ambergris bazen yumuşak bazen sert fosil ve bazen de siyah, beyaz, gri renk tonları içerir ve buna bağlı olarak elbette farklı kokular barındırır

Gelelim misk kokusuna misk kişinin nasıl ve ne kadar ve kullanılan misk kalitesi & ne kadar uzun süre tendür edildiği "bu konu amber içinde geçerlidir" ile yakın ilişkili olup tendür sonuçları gibi onlarca etken unsurlar var olup farklılık gösterebilir birinde alt tonları çiçek efekti de verebilir !!! çok yoğun hayvansal nüaslar'da!!! bu konu çok daha fazla olarak çeşitlendirilebilir ve onlarca örnek verilebilir!!! Her amberin ve her misk'in aynı kokacağı algısı tamamen yanlıştır.

Büyüklerimiz ne güzel demiş

''öyle bir söz söyle ki sözünden ibret alsınlar, söz söylemesini bilmiyorsan sükut eyle adam sansınlar''
Ekli dosyayı görüntüle 3101
Mutlu kardeşim senin orijinal, doğal ürünler, koku notaları, Amber (Ambergris, balina ? amberi), geyik miski sattığını gördüm, kokladım. Tekrar teşekkürler.

Bu arada dediklerine katılıyorum ama kızgın iğne olayı benim Amberlerin çoğunda denedim ve oldu :D.. Ama evet dediğin gibi, dediğim gibi her Amber (Ambergris, balina ? amberi) nde olacak diye bir şart yok, olabilir..

Mutlu kardeşim güzel bilgilerini forumda devam ettir inşallah, teşekkürler :)

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mutlu kardeşim senin orijinal, doğal ürünler, koku notaları, Amber (Ambergris, balina ? amberi), geyik miski sattığını gördüm, kokladım. Tekrar teşekkürler.

Bu arada dediklerine katılıyorum ama kızgın iğne olayı benim Amberlerin çoğunda denedim ve oldu :D.. Ama evet dediğin gibi, dediğim gibi her Amber (Ambergris, balina ? amberi) nde olacak diye bir şart yok, olabilir..

Mutlu kardeşim güzel bilgilerini forumda devam ettir inşallah, teşekkürler :)
Çok teşekkür ederim Baykal bey!! ürünlerden memnun olmanız ayrıca beni daha da mutlu etti .. Müşteri için Daha iyisini daha güzelini bulmak için hiç bir zaman pes etmedim Allah'ta utandırmasın inşallah..işin ticari boyutu bir yana dursun!! Yıllarca emek edip topladığın itibar kredisini koruyup ve sürdürmek çok daha zor bir zanaat! Aksi takdirde itibar ve güven kazanması zor ve meşakkatli kaybetmesi de çok kolay ve anlık olduğunun her zaman bilincinde olmayı kendime ilke edindim.. Güveniniz ve ilginiz için Buradan tüm parfüm sever arkadaşlarıma ayrıca çok çok teşekkür ederim saygılarımla ?