Modern Muse Le Rouge - Estée Lauder - for women - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Modern Muse Le Rouge Estée Lauder for women Kendall Jenner Commercial afiş.jpg

Estée Lauder - Modern Muse Le Rouge - for women / kadın - 2015

Önce şunu söyleyelim, Gül parfümü olarak yüksek sılajlar beklemeyin. Eğer gül parfümü ve ömür, sılaj iyiyse fiyat artacaktır o parfümde şu an Gül üretimine göre. Umarız gül üretimleri artar :)..

Bu arada bu parfümü ben gülü yalın hissetmek istiyorum diyenler gül parfümü diye bu parfümü almasınlar. Yani tamam başka parfümlerde gül kokusu, başka koku notaları ile beraber olsa da hissedilebilir kısmen yalın ama bu parfümde o olay yok. Buna dikkat edin. Fragrantica.com oylamalarında gül koku notası ön planda ama ebn trol, yanlış bilgilendirme olduğunu düşünüyorum..

PArfümü kısaca biraz anlatayım altte tekrarlarız :).. Parfüm başlangıcı kuru ve çiçeksi ama çiçeksi derken daha çok Frenk üzümü gibi.. Koku ilk başlarda belli belirsiz vanilya hissediliyor. Bamye tohumu ambrette çok belirgin değil ilk bir saat tende sonra kendini ortaay çıkarıyor. Pempe biber acılığı da olmuş olabilir ilk zamandaki acılık.. 1 saat sonra daha tatlılaşıyor parfüm. Gül ya bu galiba diyorsunu hep arka palnda. Gül parfümü kokusu tarzı diğer tatlı notalar kısmen.. Koklamaktan hoşlanıyorum bu parfümü.. 1 buçuk saat sonra tende daha belirgin gül ama aha bu gül diyeceğin şekilde de değil.. Yani ben işte bu gül, oh ne güzel deemk isterdim eğer gül parfümü ise ve yoğun konduğu iddia ediliyorsa.. Frenk üzümü ve diğer tatlılıklar devam.. Acımsı, buruk bir koku hep var tatlılığın yanında..

Manken, Kennal Jenner , sanırım. Kendi sitesinden alıntı : ''

KATEGORI
Meyveli , Çiçeksi

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Göz alıcı ve sofistike

ÜRÜN DETAYLARI
Estée Lauder Modern Muse Le Rouge Eau de Parfum Spray

Kırmızının büyüsünü hissedin!

Modern Muse Le Rouge her kadında farklı anlamlar kazanan eşsiz bir parfümdür. Bir kadında Bulgar Gülü,Hibrid Gül Özü, Ahududu ve safranın sofistike duruşu hissedilirken ; bir başka kadında Paçuli, Güve Otu, Manolya, Madagaskar Vaniyası ve Misk Amber’in karşı konulmaz ve kışkırtıcı karışımı hissedilir.

Nota Nota Modern Muse

Olgunlaştırılmış Gül Akordları: Bulgar Gülü, Hibrid Gül Özü, Kuşüzümü, Ahududu, Pembe Biber ve Safranın birleşiminden oluşan eşsiz bir kontrast.

İpeksi Krema Akordları: Manolyanın kadınsı tazeliği ve vazgeçilmez yasemin çiçekleri.. Güve Otu ve Paçuli’nin, bağımlılık yapan etkisi, Madagaskar Vanilyasının ruhunuzu canlandıran Amber otu ile karışımı.

''

Öncelikle şunu söyleyeyim, tam bir gül parfümü mü diye düşündürdü . İlk başta değil diyordum ama çok güzel kokuyor koku.. İkinci kez denedim, beni çok zorladı bu koku. Önce iki defa denedim parfümü ve diğer koklamalarıma sıra gelirse düzenlerim, eklerim..

Yüksek oranda meyvemsi, tatlı, sonra azalarak oranda güllü, hafif baharatlı, ekşi ve az miktarda misklimsi bir koku denmiş. Baharat olayı çok doğru. Kuru, karabiberimsi baharat havası var bir ara. Sanırım Pembe biber'den.

İlk başlarda birden fazla şekerli nota var ama hafiften ilk saat. Burada gül hissediliyor olabilir kuruca. Bundan sonra karar verdim, yanımda kokusuz kalem götürebilirim ve noktalar koyabilirim( parfümü sıkanın yanında yapmam şu an :D ) parfümün sıkıldığı yerin merkezine çünkü mesela bu test etmemde, iki fıs parfüm kolumun biraz yanına kaymış, yerini önce tam bulamadım, şimdi iyi..

Mesela 4 saatteki koku hala tatlı. Sentetik yok belki veya tüm notalar değil ( Yani varsa da bir iki nota belki ) ama şunu söyleyeyim, çok şekerli, şekerli kokuları sevmeyenler denemeden almasın derim.

Eğer gül kokusu olacaksa keşke diğer tatlı koku çeşitleri kullanılmasa imiş veya çok çeşit olmasaymış.. Bazen yalınlık güzeldir hele gül gibi bir koku notası, misk, gri amber ( ambergris) gibi koku notaları söz konusu ise.. Yoksa çeşitlilik de ayrı güzeldir ve hele tutarsa. Bu parfümde tutmuş gibide, hani bazen kişi sevgilileri ile yalnız kalmak ister ya, işte öyle bir şey :) tek nota koklamak ;).. Bu arada Doğal Gül Yağı çok pahalı, ml'si değişmekle beraber parakende fiyatı Isparta Gülü 75-90 TL eşiklerinde tabi Toptan alımda çok daah düşüyordur. Vanilya yağı bile zamlardan önce Parakande 10 Tl civarında olduğu düşünülürse, gül yağının değeri, parasal değeri anlaşılıyor. Böyle olunca parfümlerde yoğun kullanılamıyor ve kullanılırsa fiyat çok artıyor..

2 saatte pembe biber hala kokmakta ve müthiş güzel bir tatlılık var.. Tatlılığa bayıldım, çok hoş bir tatlılık var.. İşte bu gül o sıcak gül olabilir, tatlılık içindeki :)..

Kokuyu son denememde ağır şantiye içinde gibiyim :D yani annem köfte içi yapıyor soğanlı aman Allah'ım o hoş koku. Birde kardeşim Antonio puig- Agua Brava Cologne sıktı iyice , nefis fireş(fresh), karanfil baharatlı, çamlı, okaliptuslu bir koku.. İşte ağır şantiye şartları dediklerim bunlar :D. Balkona çıkıp giriyorum, kapıyı açtım havalandırıyorum odayı ve iç kapısını kapattım :).

Güzel dinlendirici bir parfüm ilk başlarda. Çok farklı tatlı notalar kullanılmış. Meyve kokuları sentetik mi acaba? 2 saat oldu daha vanilyayı doğal hissetmedim çünkü diğer kokularla karışmışda olabilir.. Zaten oylarda az oylanmış vanilya oranı. Kurumsu bir koku var ve çok hafif karabiberimsi koku var sanırım açıklanan pempebiber'den geliyor..

Montale-black aoud kullananlar oradaki gül notasını bilir.. Kurumsu, tozlu bir gül, çok şekerli değildir. Montale black aoud'un ud u sentetik mi bilmem derdim eskiden ama şimdi sentetik olduğunu düşünüyorum. Daha önce defne essencia dan 1 ml gül almıştım yıllar önce. Defne essencia doğal ürün satar, ve oradaki güle çok benzetiyordum Montale-black aoud daki gülü aam şimdi çok fark olduğunu düşünüyorum. Zamanla deneyimler, fikirler değişebiliyor..

Gençliğimin körpelerinde( çok gençken demek istedim ) bendeki gül yağını hala arıyorum. Sıcak, şehvetli bir koku idi o gül.. Bir ara alım yapacağım inşallah, hem forum içinde iyi olur. Ama işte çok dikkatli olmak lazım, sahte ürün satanlar çok.. Rosense bu konuda şu an Türkiye'de çok önemli ama güvenilir ellerden alın çünkü şu sıralar maalesef sahteciler çok.. MArka isimini kullanıp sahte satanalr duyuyoruz maalesef..

Estee lauder modern muse le rouage eau de parfum deki gül doğal gibi ama etrafı pek çok hafif tatlımsı koku ve pempe biber ile sarılmış.. Birde silhat (paçuli ) ve başka notalarda var.. Aslında dediğim gibi bu parfümdeki gül kimi zaman güzel kokuyor..

Kokuyu sıkalı 4 saat oldu hala ilk sıkılmışa yakın kokuyor yüzde 20-30 kaybetmiş diyeyim. Performans canavarı gözüktü diyeceğim, sevenlerine müjde ama şunu söyleyeyim ilk sıkıldığında çok çok yoğun bir parfüm değil ama düşükde değil. 6 saat sonra aynı koku notaları ile devam. 7 saat sonra kokunun yüzde 30 'ları falan kalmış yani 70 'i falan kaybolmuş... Gene bir başarı ten üzerinde..

Hediye alır mısın diye sorarsanız şu an 100 ml si 350 tl'den 280 tl, ykm ve boyner'de falan ve bu fiyata alırım bu tür koku notaları seven bir tanıdığıma.. Alternatif parfümleri, arkadaşlardan bekleriz efendim.. Tabi fiyatlar dolar 2 tl ve altı ikendi sanırım. Şimdi dolar 3.5 TL üstü maalesef...

Doğal vanilyayı hissedemedim hala kokunun 7ci saatine geldik tende. Dediğim gibi zaten az kullanıldığı oylanmış fragrantica.com da da. Meyvemsi hissiyat var tatlılıkta.

Teyzeme kokuyu koklattım, hoşuna gitti.

Kokuyu ilk ykm'de boyner'da denedim. Teşekkürler kendilerine :)

Fragrantica com alıntı çeviri ve tablolar:
Modern Muse Le Rouge Featuring Kendall Jenner | Estée Lauder

Modern Muse Series Starring Kendall Jenner | Estée Lauder

World Turns Red with Modern Muse Kendall Jenner | Estée Lauder

Hot Pursuit with Modern Muse Kendall Jenner| Estée Lauder

Estee Lauder sitesinden kendi açıklamaları Türkçe Çeviri ve İngilizce : ''
Ürün Detayları

Cesur ol. İlham olun.
Cazibenizi, inceciliğinizi ve kabadayılarınızı yakalayan kokuyu yaşayın.

İki ayrıcalıklı farklılıkların seksi, kışkırtıcı bir kontrastı -uygun meyvelerle uyandırılmış zengin güller, baştan çıkarıcı kadife krem anlaşmasıyla- ilginç bir ikili izlenime sahip. Parfüm tasarımında gerçek bir yenilik, ilham veren kadın kadar karmaşık ve büyüleyici.

İLHAM
Ödüllü orijinal Modern Muse ve Modern Muse Chic gibi Modern Muse Le Rouge, modern bir kadının karmaşıklığı esin kaynağı oldu. Modern Muse Le Rouge kimdir? O, kelimeleri söylemeden cesur, renkli bir ifade yapan büyüleyici kadın. Onun mantra hiçbir zaman farkedilir gitmez. Cesur, korkusuz ve baştan çıkarıcı. Bir şov durdurma izlenimi yaratmak istediğinde, nihai kırmızı-Le Rouge giyiyor.

MALZEMELER
DUYGU

DIŞA DÖNÜK, GÖSTERIŞLI, SOFISTIKE

PARFÜM TÜRÜ
MEYVELI ÇIÇEKLI ORIENTAL

NOTLAR
  • BULGAR GÜLÜ
  • ROSE CENTIFOLIA FIRABS
  • AHUDUDU
  • BOURGEON DE CASSIS
  • PEMBE BIBER

DUYGU

DIŞA DÖNÜK, GÖSTERIŞLI, SOFISTIKE

PARFÜM TÜRÜ
MEYVELI ÇIÇEKLI ORIENTAL

NOTLAR

• BULGAR GÜLÜ
  • ROSE CENTIFOLIA FIRABS
  • AHUDUDU
  • BOURGEON DE CASSIS
  • PEMBE BIBER
  • SAFRAN
  • VANILLA MADAGASKAR SFE
  • SILHAT
  • VETIVER
  • YASEMIN VEREN FIRABS
  • MANOLYA

Product Details
Be daring. Be an inspiration.
Experience the fragrance that captures your glamour, your sophistication, your bravado.

A sexy, provocative contrast of two distinctively different accords—rich roses awakened by ripe fruit, with a seductive velvet creme accord—provide an intriguing dual impression. It's a true innovation in fragrance design, as complex and fascinating as the woman who inspires it.

THE INSPIRATION
Like the award-winning original Modern Muse and Modern Muse Chic, Modern Muse Le Rouge was inspired by the complexity of a modern woman. Who is Modern Muse Le Rouge? She's the captivating woman who makes a bold, colorful statement without saying a word. Her mantra is never go unnoticed. Daring, fearless, and seductive. When she wants to make a show-stopping impression, she wears the ultimate red—Le Rouge.

FEELING

EXTROVERTED, GLAMOROUS, SOPHISTICATED

FRAGRANCE TYPE
FRUITY FLORAL ORIENTAL

NOTES

• BULGARIAN ROSE
  • ROSE CENTIFOLIA FIRABS
  • RASPBERRY
  • BOURGEON DE CASSIS
  • PINK PEPPER
  • SAFFRON
  • VANILLA MADAGASCAR SFE
  • PATCHOULI
  • VETIVER
  • JASMINE PAYS FIRABS
  • MAGNOLIA
FRAGRANTICA.COM içerik yazısı ve bu serinin açıklamaları:

''
Estée Lauder , Modern Muse'un glamourous ve provokatif tarafı esinlenerek yeni bir kadın koku Modern Muse Le Rouge başlatıyor . Koleksiyona tutkuyla bağlı bir şekilde iki büyüleyici koku veren Modern Muse (2013) ve Modern Muse Chic (2014) izliyor. "Le Rouge, kendine güvenen ve seksi olan bir kadını yansıtıyor; fark edilmeden geçmiyor; her şey onun stilini, tutumunu ve güçsüz etkisini temsil eden kırmızı imza rengiyle ilgilidir.

Le Rouge Muse ilham vermeye cesaret ediyor. Cesareti, zamansız cazibesi ve imrenilecek güveniyle bir tepki gösteriyor. Onun stili ve varlığı daima bir izlenim bırakıyor. O cesur, cesur ve seksi; Başkalarına kışkırtıcı bir ilham kaynağı. "- Estée Lauder basın açıklaması.

Bir Meyveli Çiçekli Oriental kokusu olan Modern Muse Le Rouge , bu müzin kişiliğinin dramını yakalayan kadife krema akoruyla olgun meyveler tarafından uyandırılmış zengin güllerin seksi bir kontrastıdır. Yenilikçi "çift gösterimli" parfüm yapısı, kadınlara iki kontrastlı anlaşmayla koku deneyimlemesine olanak tanır:

Olgunlaşmış Güller Anlaşması: Parfümün bu yüzü, Le Rouge kadınının yadsınamayacak kadar cesur ve rengini yakalar. Bourgeon de Cassis'in ve Ahududunun meyveli meyveciliği, canlı Rose Pepper ve Safran karışımı ile Bulgar Gülünün çiçeksi zenginliği ve Rose Centifolia'nın tazelik derecesi ile karşılaştırıldığında.

Kadife Krem Anlaşması: Seksi, kışkırtıcı stil ve dramatik varlığı, tam gövdeli Madagaskar Vanilya'nın ve Ambrette'nin dokusal muskinessinin, alışkanlık yaratan, baştan çıkarıcı Vetiver ve Patchouli ile rafine edildiği ve Magnolia'nun yemyeşil kadın yapısıyla yenilenmiş şekilde bağımlılık yaratan bir karışımıyla ifade edilir Çiçek ve Yasemin.

Estee Lauder Companies'in Genel Şirket Kokusu Geliştirme Başkan Yardımcısı Karyn Khoury, "Sadece kırmızı kokuyu yakalamak değil, zihin durumunu yakalamak, canlı ve dramatik bir tutum yakalamaktı" diyor . "Bu kadın, kararsız güvenini, cazibesini ve inceliklerini kullanarak başkalarına ilham kaynağı. Hayatını farkedilmek için yaşıyor -ve bu kokunun her bileşeni bunu yansıtacak şekilde özenle seçildi. "

Nihai moda ve sosyal medya meclisi olan Kendall Jenner, ilk koku kampanyasında başlıyor. Kampanya, Estée Lauder'in Creative Creative ekibi tarafından geliştirildi; Global Creative Director Richard Ferretti, uluslararası çapta tanınmış reklam ve marka ajansı LLOYD & CO ile birlikte çalışıyordu. Ödüllü Müzik Video Yönetmeni Jonas Akerlund'un yönettiği TV reklamı, Modern Muse Le Rouge'un gücünü kendine getiriyor ; Kendall, dünyayı bir kerede bir adım ilerleyerek sorunsuz bir şekilde değiştiriyor. Mikael Janssen tarafından fotoğraflanan baskı kampanyası, inkar edilemez cazibe, güç ve manyetik kişiliğini yakalar. Hem TV hem de baskı kampanyası Los Angeles'ta vuruldu.

ESTEE LAUDER MODERN MUSE LE ROUGE , 30, 50 ve 100 ml Eau de Parfum olarak bulunur; bunu Modern Muse Le Rouge parıltılı vücut losyonu izlemiştir . Estee Lauder ayrıca Envious, Red Ego ve Carnal'da Pure Colour Envy Sculpting Ruj içeren sınırlı bir makyaj koleksiyonu başlatıyor; Kıskançlık İçinde Saf Renkli Tırnak Cilası; Pembe Mink'teki Saf Renk Envy Şekillendirici Göz Farı Paleti. Mükemmel bir göz, kırmızı dudak ve tırnak olmaksızın hiçbir görünüm yok "Bu" kapsül "cesur ve kışkırtıcı tonlarla yapılan koleksiyon, fark edilmeden solu almanızı sağlar: İkonik Le Rouge parfüm şişesinden esinlenen bu parçalar, aynı yüksek etkili kırmızı renk. "

Glamour ve sofistike unsurlar Modern Muse Le Rouge tasarımı boyunca işlenir . Şeklinde: Yumuşak yuvarlak kenarları olan güçlü, uzun boylu lüks bir cam şişe. Stil: Şovu durduran kırmızı, sprey kapağı şişeyi süslüyor. Kapak, Estée Lauder'in ilk kokusu olan Youth Dew'un ikonik yayından esinlenmiştir . Tutumda: modern kadınlığın cesur bir görsel temsili. Birlikte, bu kontrastlar, Modern Muse Le Rougedeneyiminin önemli bir parçası olan yoğun bir görsel bildiri oluşturuyor .

Modern Muse Le Rouge Parlayan Vücut Losyonu: Cildinize çabucak nüfuz eden hafif, lüks bir losyon. Bu nemlendirici formül cildin bıraktığı nemi bir ışıltılı parlaklık ve ipeksi pürüzsüz bir his ile doldurur. Le Rouge kokusu ile kokulu, tek başına veya Eau de Parfum'un bir tamamlayıcısı olarak giyilebilir. Modern Muse Le Rouge 2015 yılında piyasaya çıktı.

Parfüm değerlendirmesi: 3.66 üzerinden 5 ile 531 oy.

Modern Muse Le Rouge Estée Lauder for women Fragrantica tablo sılaj ömür oran koku.jpg
Modern Muse Le Rouge Estée Lauder for women Fragrantica tablo kokular.jpg

266 Bulgar gülü ( Bulgarian rose ) , 253 Frenk üzümü ( Red currant ) , 222 Ahududu ( Rasppery ) , 154 Vanilya ( Vanilla ) , 152 Pempe biber ( Pink pepper ) , 123 Silhat, paçuli ( Patchouli ) , 121 Bamye Tohumu ( Ambrette, musk mallow ) , 93 Safran ( Saffron ) , 68 Manalyo çiçeği yaprakları ( Magnoli petals ) , 67 Yasemin ( Jasmine ) , 66 Kabe samanı, vetiver ( Vetier ) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün parfümü bir daha denedim ve denemelerim devam ediyor. Üstede yazacağım inşallah..

Parfüm başlangıcı kuru ve çiçeksi ama çiçeksi derken daah çok Frenk üzümü gibi.. Koku ilk başlarda belli belirsiz vanilya hissediliyor. Bamye tohumu ambrette çok belirgin değil ilk bir saat tende sonra kendini ortaay çıkarıyor. Pempe biber acılığı da olmuş olabilir ilk zamandaki acılık.. 1 saat sonra daha tatlılaşıyor parfüm. Gül ya bu galiba diyorsunu hep arka palnda. Gül parfümü kokusu tarzı diğer tatlı notalar kısmen.. Koklamaktan hoşlanıyorum bu parfümü.. 1 buçuk saat sonra tende daha belirgin gül ama aha bu gül diyeceğin şekilde de değil.. Yani ben işte bu gül, oh ne güzel deemk isterdim eğer gül parfümü ise ve yoğun konduğu iddia ediliyorsa.. Frenk üzümü ve diğer tatlılıklar devam.. Acımsı, buruk bir koku hep var tatlılığın yanında..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu arada bu parfümü ben gülü yalın hissetmek istiyorum diyenler gül parfümü diye bu parfümü almasınlar. Yani tamam başka parfümlerde gül kokusu başka koku notaalrı olsada hissedilebilir kısmen yalın ama bu parfümde o olay yok. Buna dikkat edin. Fragrantica.com oylamalarında gül koku notası ön planda ama ebn trol, yanlış bilgilendirme olduğunu düşünüyorum.. Bunu konuya da ekliyorum..