Mon Guerlain - Guerlain - for women - 2017 (+7, +10, Vanilya, Mandalina. Uniseks)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_1989.JPG
DSC_1990.JPG

Angelina Jolie sulillet tarzı rekalma resimi Guerlain mon 98dd2dc57b60bb8834a3372f0c7d85f3.jpg
Angelina-Jolie-Mon-Guerlain-Fragrance-Campaign.jpg

Mon Guerlain Guerlain for women Angelina Jolie rekalm afişi poster commercial main-13.jpg

Mon Guerlain - Guerlain - for women - 2017 (+7, +10, Vanilya, Mandalina. Uniseks)

Rafdaki parfüm resimleri kendi çekimim arkadaşlar. Sephora'da denedim, teşekkürler. Resimde sadece Sephora'da diyor ama şu an başka yerlerde de satılıyor arkadaşlar. -10 ile +10 arasında aslında +10 puan ama +7'de fiyatı yüzündne veriyorum ama vanilya fiyatları düşünülünce hani verilebilir bu paralar. Sandal odunu, benzoin güzel eşlik etmiş ama asıl oyuncu Vanilya bence, Lavanta, Mandalina ile inceltilmiş ama öyle bol Lavanta kokusu beklemeyin. Mandalina açıklanmamış bu arada resmi içerikte ve şaşırdık mı hayır :D, patent yüzünden ama şu da var Lavanta-Benzoin-TonkaFasulyes-SandalOdunu-Süsen(İris, Nevruz, Nawruz çiçeği) birleşimi MAndalina kokusu vermiş olabilir ki Guerlain gibi marka doğru resmi içerik açıklar gibime de geliyor her ne kadar satılmış, el değiştirmiş bir marka da olsa.. Sonuçta Mandalina benzeri turunçgil benzeri koku var. Sandal odunu da güzel eşlik etmiş. Yasemin çok bağırmıyor ve belli belirsiz. Parfüm oldukça uniseks bence, rahatlıkla bu tarz parfüm severler kullanabilir. Parfümü ilk sıktığımda çok sevindim güzelliğine, incemsi, sandal odunumsu Xerjoff Lira kokuyordu ama daha sonra daha çok benzedi(dediğim gibi naifi) kısmen kalınlaştı koku parfümde. Uzun ömürlü.

Guerlain'e yakışan bir parfüm ama klonlaması yakışır mı ayrı konu :) . Xerjoff Lira'nın klonu efendim ama daha çok Sandalodunlu, benzoinli Christian Dior Poison Girl EDT 'ye de benziyor. Kuvvetli ama naif kokulu Xerjoff Lira for women'a göre dediğim gibi yukarıdaki parağrafta. Xerjoff Lira for women de ebnce Kan Portakalı, Vanilya, Benzoin önemli faktör..

Çok tatlı değil, çok ferah değil, ortalarda bir parfüm. Yazın az fıs ile kullanılabilinir ama asıl soğuk hava parfümü bence. Kuvveti ve sılajı dediğim gibi yetecektir rahatlıkla.

Çok pudralı bir parfüm değil, kimi, çoğu hissetmeyebilir bile pudralılığı..

Baharatlar çok etkilememiş parfümü. Tekrar denemelerimde düzenleyebilirim mesajı eğer farklılık bulursam inşallah :) .

Zaten Süsen çiçeği ve Lavanta Sandalodunu çağrıştırabilen koku notaları diğer notalarla yani Sandalodunu destekleyici koku notaları. Süsen çiçeği bu arada Guerlain imza kokularından.. Guerlain Ethernal Amber'de boğulmuştum Süsen çiçeği ne ki kökü kullanılmıştır. Ben kokan Süsen ç,çeği görmedim henüz ama farklı türler söz konusu olabiliyor, alt türler..

Mon Guerlain - Angelina Jolie in 'Notes of a Woman' - Long Version - Guerlain

Yukarıdaki reklam filiminde Angelina Jolie oynamış ve ee Guerlain olunca tanıtıma iyi para harcanmış görünüyor.


Fragrantica.com açıklaması, bilgiler, parfümör : ''''''''

Angelina Jolie was chosen as the face of the new perfume from the house of Guerlain, Mon Guerlain, coming out in March 2017. Jacques Guerlain said: "We create perfumes for the women we admire."
Thierry Wasser was inspired by the "notes of a woman", or "the choices, emotions and dreams that embody modern femininity." The fragrance will be launched for the international market, with the notes of lavender and vanilla. Mon Guerlain was created by Thierry Wasser and Delphine Jelk.

Perfume rating: 4.02 out of 5 with 2924 votes.

Mart 2017'de çıkan Guerlain evinden Mon Guerlain'ın yeni parfümünün yüzü olarak Angelina Jolie seçildi . Jacques Guerlain: "Hayran olduğumuz kadınlar için parfümler üretiyoruz" dedi.
Thierry Wasser “bir kadının notlarından” veya “modern kadınlığı içeren seçimlerden, duygulardan ve hayallerden” ilham almıştır. Koku, lavanta ve vanilya notalarıyla uluslararası pazar için başlatılacak. Mon Guerlain , Thierry Wasser ve Delphine Jelk tarafından yaratılmıştır.

Parfüm değerlendirmesi: 4,02 üzerinden 5 ile 2924 oy.
''''''''

İyi, güzel, hoş, hayırlı parfümler, kokular, günler arkadaşlar :)
 
Üst