MONTALE - Black Aoud - for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
black aoud montale for men gül çiçekli kurdaleli afiş.jpg

Bir parfüm doğal kokmadığı halde neden bu kadar çok ilgi toplar, ünlü olur?.. Ruh bilimcilerin, sosyalistlerin uğraşacağı konu çok.

Ben bu parfümü sevmedim. Ne udu ne gülü bana doğal geldi. Üstelik rahatsız da oluyorum kesmen kokudan. Uzaktan eh daha idare eder..

Bildiğiniz kimi cami önlerinde satılan sentetik hacı yağı gibi.. Hacı yağını severim ama bu sentetik hacı yağı gibi gülü. Parfüm uzaktan rahatsız etmeyecektir çok çoğunluğu ama yakından kokladığınızda ben katlanamadım kısmen kötü sentetikliğe.

Kimi zaman parfümü denerim ve son yazacağım güm elimin üstüne falan sıkar bir daha koklayıp yazıma öyle başlardım ama şimdi sıkmak gelmiyor içimden. Bu kadar sentetik gül yeter şimdilik

Beyaz gül diye falanda satılır sentetiği, tıpa tıpı arkadaşlar, hocalar. Laden ( Labdanum ) ile salınımı dengelenmiş olabilir, dediğim gibi rahatsız etmiyor ama çok yakından giysi ve ten üzerinde hoş değil.

Ududa (öd) doğal koyduklarını düşünmüyorum. Bence sentetik gül daha baskın uda göre..

Sentetik gül yağı, normal tatlı, sıcak, şefkatli gülün, boğuk, kötü mat, çok sabunumsu hali diyebilirim.

Aslında ilk sıktığımda seven oldu, eee sentetikte olsa güzel yanları olabiliyor. Annem bayan parfümü dedi haha.. evet ysl kouros kullanan annem ;-).

İlk sıktığımda koyu ama sonra sılaj yakından hissediliyor uzaktan da eğer üzerinizde parfüm yoksa hele koyu parfüm yoksa, hissedebilirsiniz. Parfümü 12 saat geçse de giydiğiniz kıyafetten alabiliyorsunuz kokusunu kısmende olsa. 3.saatte hatta 7.saatte de odaya girdiğinizde parfüm hissediliyor ama buram buram da değil. Yakındanda buram buram değil.

Gençken sentetik hacı yağları almamın burda falan işe yaradığını görüyorum. Anlıyorum parfümleri. Ya, parfüm sevdiğiniz koku notalarına rağmen mest etmiyorsa sentetikliğini düşünebilirsiniz.

Doğal mı diye soruyorum kimi yerde, kurulan yöresel ürün satan yerlerde, doğal gül yağı mı diye, evet diyorlar ama bazen alakası bile olmayan yağ çıkıyor.

Orjinal ürün çok önemli ama sağlık Bakanlığı ve TSE önüne gelene belge veriyor maalesef. Hangi siyasi partiyse yanlış..

Rosella 'dan gül yağı aldım ki tam doğal mı aklımda şüpheler var ki seyreltik. 20 ml.50 tl'den 35 tl'ye düşmüştü(zaten seyreltik gül yağı satıyorlar ama buna saf gül yağı demişlerdi tamamen). Sanırım doğal gül yağını açmışlar yani seyreltmişler. Şeytanın aklına gelmez ya öyle hileler varki maalesef .. Normalde 1 ml gül yağı 25-50-80 tl lerde oluyor.

Rosense onu deneyeceğim inşallah bir dahakine, gül yağı olarak. 1 ml si 52 tl lere satılıyor, internette var arkadaşlar.. Bu arada teyzemlerin birinde rosense gül kolonyası var ve evet işte gerçek gül yağlı kolonya. Çok hoşuma gitti ve uzun süre gidiyor kokusu. Kafama da döktüm kepek yapmadı :D... Gül parfümü almak isteyenler önce rosense gül kolonyasını denesinler..

Buğün alışveriş merkezinde rosella gül kolonyasını da denedim ama maalesef sılajı ve ömrü çok düşük. Yarım saatte sonlanıyor gibi..

Tende 9 saat sonra koku azalıyor yani Montale Black Aoud. Tendeki kokusunu sevmedim dediğim gibi. Milleti doğal gülden soğutuyorlar ya böyle sentetik gülü, doğal gülmüş gibi lanse ederek, sunarak.

12:00 de denemiştim. Parfüm 24:00 ken yarım metreden hafiften koku devam etmekte. Sonrada azalarak gene, devam ediyor sılaj.

Giysideki yakından kokusunu da sevmedim Montale Black Aoud 'u. Kimi için efsane bir koku, parfüm ama ben şu an kesinlikle sevmedim. Açık kapı bırakayım diyorum ama çok denedim bilmiyorum artık..

Fragrantica.com içerik yazısı ve üye oylarına göre kesinlik ihtiva etmeyen tablo : ''

black aoud montale for men üye oy içerik tablo etki sılaj ömür k.jpg

786 Gül ( Rose ) , 727 Öd, Ud ( Agarwood, Oud) , 389 Silht, Paçuli ( Patchouli ) , 233 Misk ( Musk ) , 187 Fransız laden ( French labdanum ) , 182Mandalina ( Mandarin orange).
''
Bu arada Montale markasının doğal parfümleri de olabiliyor. Bu arada gülü doğal diyelim hadi dedik ama udu doğal değil bence.

Affola hatalar.. İyi kokular, günler :)