My Burberry Black - Burberry - for women - 2016

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
My Burberry Black Burberry for women lily manken afiş reklam büyük boy.jpg

© Copyright Burberry
My Burberry Black - Burberry for women / kadın için - 2016
Videoda altta verelim Burberry Commercial tanıtım reklamı. Feministleri falan kızdırıyoruz bayan, kadın vücudu ticarette kullanılıyor diye, o da ayrı bir olay :)..

Bu arada şişenin altındaki LJ harfleri Holigram ile sitesinde yapılıyor sanırım, videoda bundan bahsedilmekte sonlarda. Maison Francis Kurkdjian 'da kendi ürettiği parfümlerde bu yazı ve şekilleri yapıyor. Parfümün parfümörü de kendisi ve belki kendisi bu fikiri Burberry'ye verdi bilemiyorum.. Peki LJ kim için bir holigram? Hemen diyeyim, Burberry tanıtım reklam yüzlerinden ve resimdeki bayan ''Lily James'' in isim ve soyisim baş harfleri olmalı ve lazer ile hafiften kazımasıyla yapılan bir işlem olmalı.. Şişenin üzerine email falan yazmak da ayrı mantıklı, şişe kaybolursa ararlar belki :D.. Cüzdan içine telefon numarası koyun derim ve telefona da.. Ben telefonuma kilit ekranındaki yazıya bunu yapmıştım :)..

Altta görüyorsunuz iki flanker var ve dış yazılar şişelerde aynı. Yahu hep diyoruz bari belli imareler, izler olsun dış parfüm cephesinde yoksa insan karıştırabiliyor :)..
My Burberry Black
2016for women

My Burberry Black Elixir de Parfum
2017for women

Başlangıç ve devamı özellikle güzel, sonra şeftali biraz sentetiğe benzese de gene de güzel bir parfüm yapmış Burberry. Tabi parfümün tasarımı Maison Franchis Kurkdjian ustaya ait :).. Parfüm güçlü sayılır ve bence yetecektir kıyafetteki sılajı. Amber sanırım Laden reçinesinden geliyor. Vanilyasını doğal algıladım ve hoşuma gitti. Şeftali koku notası da kimi parfümlerde oldukça moda oldu.

İlerilerinde yasemin kokusu algıladım bu kısım daha feminen biraz daha.. Gül ise ilk başlarda zaten Amberimsi Laden reçinesi, Şeftali'den pek algılanmıyor. Paçuli zaten udumsu vari kokusu ile tatlı kokulara da çok yakışan bir nota. İlerilerde kısmen ortaya çıkıyor özellikle :)..

Parfüm tende bir ara pudralı keskinleşti gibi oldu ama öyle rahatsız edici değil ve dediğim gibi azca..

Ben eskiden meyve kokularının meyve suyu ve meyve ürünleri yapan fabrikalardan yan ürün olarak üretildiğini düşünüyordum. Aslında bu kısmen doğru. Mesela Turunçgil kabuğü yağları bu yolla üretimlerden biri ve yurtdışı belki geneli böyle üretiliyor. Bir de evde yenilen Turunçgil kabuklarının biriktirilmesi ile elde edilme yöntemi var ki bunu konusunda ayrıntılı yazmıştım, okuyabilirsiniz :)..

Kimi meyveler ise çok az üretiliyor ve parfüm sanayisinde kullanılacak kadar çok uçucu yağları elde edilemiyor şu an.. Çilek, şeftali bu kategorideler. Kavun mesela kokulu kavun çeşitleri var ve onlardan elde ediliyor ama o da sentetik kullanıldığı oluyordur..

Şeftalinin güzel kokusundan ve sentetiğinin de bu kokuya benzerliğinden parfüm sanayisinde bolca görüyoruz ve göreceğiz gibi ama benim itiraz ettiğim yanlar var. Sentetik maddelerin tende zararı bir önemli konu. Eğer parfüm çoğunluğu sentetik olacaksa gider sentetik hacıyağı satan yerlerden alırım daha ucuza hem de olayıda diğer bir olay :D.. Oralarda da oldukça güzel örnekler var yani sentetik hacıyağları satan yerlerde eğer çok sentetik parfüm seviliyorsa. İyiki parfüm yorumlayan kişiler var ki bu sayede aldanmamış oluyoruz, bilgileniyoruz.

Sentetik bir parfüm güzel kokuyor olabilir itirazım yok ama hem hammaddesi çok ucuz sentetik molekül hem de 50-100 ml 500 tl'den başlayınca ben dur demek istiyorum :). Tamam ticarette ama bana bu şekil şu an aldatmaca geliyor. Tamam kaliteli doğal ürün koyarsında fiyat yüksek olur, ticaret bu, buna pek sözümüz yok zaten..

Bu arada paçuli ve amber ve diğer çiçeksi kokular bana kimi parfümde doğal bir Şeftali kokusu oluşturuyor düşüncesi oluşturuyor. Aslında belki böyle değil ama güzel bir rüya diyelim :D en azından :D :)..

Bu parfümü rahatlıkla bir erkek de kullanır bence ve ben kullanırım şahsen fakat sevdiğim var olan parfümlerden bu parfüme sıra gelmez galiba :)..
Lily James My Burberry Black Campaign use perfume Parfüm sıkarken kullanırken.jpg

© Copyright Burberry
Lily James'e gelelim. Kate Moss ve Cara Delevingne'in saflarına katılan İngiliz oyuncu, Burberry'nin 2016 yılı itibari ile yeni kokularından My Burberry / Black'in yeni yüzü seçildi ve cesur denen erotik görüntüler verdi.. Buharlı kampanya, Şef Yaratıcı ve İcra Kurulu Başkanı Christopher Bailey'nin yaratıcı yönergesi altında ikonik fotoğrafçı Mario Testino tarafından çekildi ve İngiliz aktrisini ilk küresel reklam kampanyasında yer aldı.

Kendi ağzından bu reklam tanıtım kampanyasında yaşadıklarını aktaralım ve orjinal İngilizce ile de : ''

Lily James randevuyu konuşarak heyecanla şunları söyledi:

' My Burberry Black reklam kampanyası ilk kampanyamdır ve harika bir his! Burberry parfümlerimin her biri farklı bir kişiliğe sahiptir ve Açıkçası Burberry Black , daha şehvetli, baştan çıkarıcı bir yüz üzerine odaklanır. Kucaklaştığım belli bir kişi vardı - Benim Burberry Siyahi dünyası bir şehvetlilik dünyası ve onu giyen kadın kendi cildinden çok emin. O seksi ve oldukça baştan çıkarıcıydı ve benim kucaklaştığım buydu. Sanırım bunu kampanya ile gerçekten yakaladık. Ancak, hareket etmek zorunda kalmam gibi hissetmedim, sadece kendimi ilerlettiğim farklı bölgeler gibi hissettim. Müzik vardı ve gerçekten eğlenceli hissettim. '

Kampanya görüntülerinin yanı sıra, Lily James'in koku parfümünde oynadığı kısa film.

'Burberry (Buruşturmaca) kampanyam bir film olduğu için çekime geldiğinde sadece gerdanlıklar değil, bir film için hazır bulunmanın gerçekten de fazla farkı yoktu. Son zamanlarda, benden bir milyon mil uzakta olmayan bazı roller oynamaktayım. Dolayısıyla, karakterin belirli bölümlerini bulmanız ve geliştirmeniz gerekir. Ben de bununla aynısını yaptım. Bu gerçekten çok benzerdi. Bunun dışında, Mario Testino ve Christopher Bailey ile birlikte çalışıyordum. Çok eğlenceliydi.'

Speaking of the appointment, Lily James excitedly said:

‘The My Burberry Black advertising campaign is my first-ever campaign and it feels great! Each My Burberry perfume has a different personality and obviously My Burberry Black focuses on a more sensual, seductive side. There was a certain persona that I was embracing – the world of My Burberry Black is a world of sensuality and the woman who wears it is very confident in her own skin. She’s sexy and quite seductive and that was what I was embracing. I think we really captured this with the campaign. But it didn’t feel like I was having to act, it just felt like different parts of myself that were kind of pushed forward. There was music and it felt really fun.’

Alongside the campaign images is also a short film, starring Lily James in all of her fragrance glory.

‘When it came to filming, because the My Burberry campaign was a film, it wasn’t just stills, there wasn’t that much difference really to being on set for a film. Recently, I’ve been playing some roles that haven’t been a million miles away from me. So you have to find certain parts of character in you and enhance them. That’s exactly what I did with this. So it was similar really. Except, I was working alongside Mario Testino and Christopher Bailey. It was a lot of fun.’

'''''''''''''''''''''''''
My Burberry Black Burberry for women Lily James commercial poster 2.jpg

© Copyright Burberry

Fragrantica.com içerik alıntısına gelelim :) : ''
Erkekler için yeni baskısına ek olarak, yeni, şehvetli bir flanker(kasnak, yan) My Burberry Black (Siyah) 'da 2016'da çıkmıştır. Yeni Eau de Toilette şekerli güllerin ve şeftali nektarının kalbi ve yasemin üstü notalar içerir. Amber ve patchouli. Bu kokunun arkasındaki burun Francis Kurkdjian'dır .

Parfüm derecesi: 574 oy ile 5 üzerinden 3.75 .
My Burberry Black Burberry for women fragrantica com tablo içerik üye oy oran sılaj ömür.jpg
My Burberry Black Burberry for women fragrantica com tablo içerik üye oy oran.jpg

329 Şeftali ( Peach ), 319 Bitkisel Amber, Amber? ( Amber ) , 282 Silhat, Tefarik, Paçuli ( Patchouli ), 249 Gül ( Rose ), 124 Yasemin ( Jasmine ).
''
Hatalarımız affola, iyi kokular, günler arkadaşlar, Selametle :)..

Son düzenleme: