My Burberry Blush - Burberry - for women - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
My Burberry Blush Burberry for women Commercial afiş ve slogan manken 290817_Burberry_Hero.jpg
My Burberry Blush - Burberry - for women / kadınlar için - 2017

ÜStteki afişte, reklamda slogan Türkçe ve İngilizce : '' Köpüklü bir dokunuşa sahip meyveli bir çiçek parfümü meyvesi olan My Burberry Blush(Burberry Allık) ile tanışın.'' / '' Introducing My Burberry Blush, a fruity floral eau de parfum with a sparkling twist.'' Blush allık demek ve kadınlarda göz üstü ile kaş arası makyajı sanırım :D ve yanaklara da sürülüyordu sanırım :) ve ''Utanmak'', ''Yüz kızarması'' anlamları da var..

Wistreria denen çiçek sanırım çok kokuyor ve ''Mor salkım'', ''Salkım'' da deniyor Türkçe'de.. Şakayık gibi güle benzer koku kullanılmış olabilir resmi açıklanmayan. Başları lezzetli değil. Gülü gül gibi lezzetli, doğal, yumuşak hissedemedim. Burberry markasının genel bir sorunu, kötü özelliği sentetik koku notlarını çok kullanması diye düşünüyorum ki kim kullanmıyorki maalesef genelde Ama bu parfümde başlardan sonra doğalımsı diğer çiçekler olabilir. Matla parlak arası bir koku karakteri var. Daha doğrusu hem mat hem parlak koku notaları içeriyor diyebilirim. İlerilerde ferahlığı hoşuma gitti. Ferah Turunçgilli, çiçek kokulu parfüm yapmışlar. 2-4 saat sonra limonlu deterjan gibi de kokmuyor değil parfüm hani :D ..Aslında koklamaktan da garip şekilde hoşuma giden bir parfüm. Parfüm genelde love(aşk) dan çok like(sevgi, hoş) almış ve bunun sebebi nar kokusundan gelen mat koku olabilir. Aslında parfüm denemeye değer.

Limon bol kokuyor parfüm ve Çiçekler. Sardunya ile Sümbül parfümde kokan kokulardan.. Parfümdeki parlaklık hoşuma gidince usta bir parfümör söz konusu diye düşündüm ve Francis Kurkdjian olduğunu öğrenince parfümün, güzel iş çıkarmış dedim ama sonuçta Designer marka ancak bu kadar maliyete girmiş sanırım ama hani ucuz parfüm de değil o kadar. Tabiki çok maliyet her zaman çok güzel parfüm demek de değil. Kimi zaman çok güzel ucuz koku notalrı ile çok güzel işler çıkabiliyor.. Olay ilham ile ilgili bir şey Maşallah :D ..

Parfümün resmi videosu ve sanırım orda şakayık gibi gülsü çiçek ağacı gösterilmiş(videoyu sonra gördüm) :

Wisteria (Mor salkım, Salkım çiçeği) sanırım o sümbül kokusunu veren bitki. Koku karakteri öyleymiş : '' Koku profili: leylak ve karanfil nüansları ile baharatlı çiçek notaları; bitki ilkbaharda kümelerdeki asmadan sarkan "kıskaçlarda" yetişir '' . Altta resimini verelim iki tane (ilk resim yani yol üstüne mor çiçekler Japonya'dan) :

Japonya Wisteria Mor salkım çiçeği Salkım Çiçeği Wisteria Flowers 070f40f44a157784d223...jpg
colorful-wisteria-wallpaper wallpapers mor salkım salkım çiçeği Wisteria çiçeği.jpg

Netten açıklama : '''''''

Koku Aile:
Çiçekli

Koku Türü:
Meyveli Çiçekler

Anahtar Notlar:
Nar, Gül, Yasemin

Hakkında:
Burberry Alevim, günün ilk ışıklarında uyandığı için bir Londra bahçesine geri döner. Duyuları yakalamak, çiçek açan çiçekleri bir enerji patlamasıyla açarken, parlayan ışık saçaklarının kıvrımlarını örür, döndürür ve bitki örtüsünü çevirir. Parfümeri Francis Kurkdjian ve Christopher Bailey tarafından yaratılan koku, canlı limonla kaynamış keskin bir narla açılır. Narin gül yaprağı notaları keskin elma ile kaldırılırken, bir yasemin ve wisteria tabanı yoğun bir şekilde kadınsı bir dokunuş için kokuyu tamamlar.

Şişe feminen ve sofistike bir pembe renk tonu ile canlandırıldı, yeni kokunun kendine güvenen ve ruhlu karakterini yansıtıyor. İmzalı tasarım detayları, BURBERRY trençkotunun düğmelerinden esinlenilen daha hafif bir renk korna görünümlü kapak ve boynuna elle bağlanmış bir gabardin düğümü ile kalır.

Orjinal İngilizcesi :

Fragrance Family:
Floral

Scent Type:
Fruity Florals

Key Notes:
Pomegranate, Rose, Jasmine

About:
My Burberry Blush steps back into a London garden as it awakens in the first light of day. Capturing the senses, blossoming flowers open with a burst of energy, while dapples of glowing light weave, twist, and turn through the flora. Created by perfumers Francis Kurkdjian and Christopher Bailey, the fragrance opens with sharp pomegranate fused with vibrant lemon. Delicate rose petal notes are lifted with crisp apple, while a base of jasmine and wisteria round off the scent for an intensely feminine touch.

The bottle is enlivened with a feminine and sophisticated pink hue, reflecting the confident and spirited character of the new scent. Its signature design details remain with a lighter shade horn-look lid—inspired by the buttons of the BURBERRY trench coat—and a hand-tied gabardine knot around the neck.
''''''''''''''''''''''''''

Gene netten, ayrı bir yerden açıklama : '''''''''''''''''

Benim Burberry Allık tarafından Burberry kadınlar için Çiçek koku. Bu yeni bir koku. Benim Burberry Allık 2017 yılında başlatıldı. Bu kokunun arkasındaki burunFrancis Kurkdjian . Üst notalarda limon ve nar; orta notalarda gül yaprakları, yeşil elma ve sardunya; temel notlar yasemin ve wisteria.

Parfüm değerlendirmesi: 3,81 üzerinden 5 ile 358 oy.

Orjinal İngilizcesi:

My Burberry Blush by Burberry is a Floral fragrance for women. This is a new fragrance. My Burberry Blush was launched in 2017. The nose behind this fragrance is Francis Kurkdjian. Top notes are lemon and pomegranate; middle notes are rose petals, green apple and geranium; base notes are jasmine and wisteria.

Perfume rating: 3.81 out of 5 with 358 votes.'''''''''''''''''''''''''
DSC_0024.JPG

Resimi ben çektim ve el benim elim ve resimdeki parfüm bu parfüm sağdaortadaki. Parfümü denedim. Sephora özelden ulaşabilir ;):):D ..

İyi, güzel, hoş, hayırlı parfümler, kokular arkadaşlar :) .

Son düzenleme: