Oesel Xerjoff for women and men - 2010 (Le male 'in doğalı, DHI tarzı kısmen)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oesel Xerjoff for women and men kutu şieş yandan resim maxresdefault.jpg
Oesel Xerjoff for women and men 50 ml kutu şişe torbası o.11945.jpg
Oesel Xerjoff for women and men 100 ml şişe ve dünya Oesel.png
Oesel Xerjoff for women and men baykal baykalbul dekant sample şişe orjinal 5.jpg
Oesel Xerjoff for women and men baykal baykalbul dekant sample şişe orjinal 4.jpg
Oesel Xerjoff for women and men baykal baykalbul dekant sample şişe orjinal 3.jpg
Oesel Xerjoff for women and men baykal baykalbul dekant sample şişe orjinal 2.jpg
Oesel Xerjoff for women and men baykal baykalbul dekant sample şişe orjinal.jpg
Oesel Xerjoff for women and men

Parfüm benim tarzım değil. Afrikan portakal çiçeği ile ölmez otu birleşimi ve Limon otu dışında başka bir şeyler var bu parfümde. Resmi olarak açıklanmayan süsen çiçeği olabilir parfümde. Fleur du Mâle Jean Paul Gaultier for men ' e çok benzetilmiş evet benziyor olabilir ,evde dekantını henüz bulamadım ama şunu söyleyeyim JPG Le Male'e de çok benziyor parfüm başlardan sonra ki başları da benziyor. Hani Sentetik Vanilya var ya JPG LE Male'de ona benzetmişler doğal kokularla sanırım ki öyledir. Çünkü parfümden sıkılmadım, sentetiklik yok gibi. Xerjoff Alexandria2 'de bana sentetik sıvı miski benzetiyordu, anımsatıyordu ama tabi Doğal sandal çoğu ve devamı da doğal ama belki bunu bilerek yapıyor Xerjoff yani başka parfümlere benzetme olayını(Çok sevilen parfüümlere).

Oje tarzı başlıyor parfüm evet kadın ojesi. Sonraları kadın ruju da diyebiliriz Dior Homme Intense tarzı, DHI sevenler bu parfümü bir denesinler derim. Keskinlik var parfümde LE male deki gibi. Bu keskinlik çok derin değil ama parfümde bayağı var ve ben bu yüzden sevemedim parfümü ama keskin bu koku kimine çok iyi gelecektir. DHI kadar da dolu dolu değil bence.

İlerileri kremsi oldu çok hoş. Benim beğenmediğime bakmayın, DHI tarzı sevenler bu parfüme bayılacak hani ben de sevdim de özellikle her zaman kullanacağım bir parfüm değil şu an. Şu an diyorum çünkü zevkler değişebiliyor :) . İlerileri daha çok DHI değilde DH a ama arasında diyelim, kuvvetli, keskinlik var evet hala..Ölmez otu daha belirgin artık hele 5.saatte. Portakal çiçeği için bu parfümü alacaksanız almayın derim veeya bir deneyip alın. Buram buram o mis gibi, ballı portakal çiçeği kokmuyor parfümün bütünü. Bu yüzden kör alışa bu açıdan uygun değil. Ölmez otu için kör alış olabilir ama gene de risk taşıyor, benden demesi ki kör alış genelde veya hep riskdir zaten :) : .

Denedikçe eklemelerim olabilir. Resimdeki benim ve orjianl sample :) . Cömert hediyeleri için @Mehmet kardeşime de teşekkür ederim.

Fragrantica.com içerik, parfümör, bilgiler Türkçe ve İngilizce : ''''''''

Oesel perfume from the Shooting Stars Collection is a symphony of bright and rich notes perfectly mixed with the best raw ingredients. Orange blossom and petitgrain from Paraguay lead the path to the heart of Bulgarian rose and Sambac jasmine, which are skillfully wrapped in sophisticated mimosa and white flowers. Graceful result of this mixed breed is the ambery wooden base of Indian patchouli, cedar and tobacco flower, which exudes the character, depth and persistence.

> It is available as 50 and 100 ml EDP.

Oesel was launched in 2010.

Shooting Stars Collection'dan Oesel parfüm, en iyi hammaddelerle mükemmel şekilde karıştırılan parlak ve zengin notaların senfonisidir. Paraguaylı portakal çiçeği ve kükürt, sofistike mimoza ve beyaz çiçeklere ustalıkla sarılmış olan Bulgar gülü ve Sambac yasemininin kalbine giden yolu açıyor. Bu karışık cinsin zarif sonucu, karakter, derinlik ve kalıcılığı ortaya çıkaran Hint paçuli, sedir ve tütün çiçeklerinin kehribar rengi ahşap tabanıdır.

> 50 ve 100 ml EDP olarak mevcuttur.

Oesel 2010 yılında piyasaya sürüldü.

''''''

İyi, güzel, hoş, hayırlı parfümler, kokular arkadaşlar, hocalar, beyler, hanımlar :) .
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
@RİYAFES hocam, abi senin de ilgini çekebilir bu parfüm DHI sevginden dolayı :) .
 
Üst