Ombré Leather (2018) - Tom Ford - for women and men - 2018

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men kovboy bayan erkek reklam afişi şişe.jpg
Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men eski Ombre Leather 16 yanyana şişe maxresde...jpg
Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men ve Tuscan Leather Tom+Ford+Best+Fragrances.jpg
Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men

Reklam(Commercial) Videosu VAST. UNTETHERED. DRIVEN. | OMBRÉ LEATHER | TOM FORD
Üstteki video 11 Ekim 2018'de YouTube.Com'da yayınlnmış. Alttaki video ise 21 Eylül 2018'de ilk tanıtım reklam videosu. Sanırım Tom Ford satışlardan ve reklam videosundan memnun olmayıp üstteki videoyu çekmiş ve 30 sn civarı yani iki kat daha uzun. Sonraki videoda kovboy şapkası falan kullanılıp, onların deri olması ve kovboyların at koşum takımından eğere, giysilerinde, şapkalarında deri olmasından yararlanılmış parfüm deri temalı olduğu için. Başarılı bence bu açıdan reklam. Reklam çok önemli bir yerde..

İki video altında şu açıklama var. İngilizce ve Türkçe çeviri ile verelim : '''''''''''''''''''''''''''''''''
Freedom comes from within, the desert heart of the west wrapped in leather. It moves forward, untethered, through the still air of wide-open space. Discover the new fragrance for men and women from Tom Ford.

Özgürlük içinden gelir, batının çöl kalbi deriyle sarılır. Geniş açık alanın durgun havası içinde, bağımsız olarak ilerler. Tom Ford’tan erkekler ve kadınlar için yeni kokuyu keşfedin. ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men deri içinde img_5389.jpg

Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men üstten görünüm kapakdaki TF arma ve deri ...jpg
Arkadaşlar baştan sona hele ilk saatler tamamen Süet deri ve Deri kokan bir parfüm. Süet deri daha baskın gibi sanki Normal deriye göre parfümde. Tuscan Leather dahil bu parfümünde çok rahatlıkla ve çok çok çok daha ucuz açık parfümleri olacaktır bence, neden mi? Çünkü arkadaşlar sentetik ürünler hele çoğu çok aşırı ucuz fiyatlarda ve bolca üretilebiliyor. Bu ürünleri başkaları da labaratuvarda üretince taklidi çok daha rahat oluyor. Tek düze oldukça ve Süet sevip de tekdüze sevmeyenler Tom Ford Tuscan Leather'a devam edecek artık ki Orjinali bence çok pahalı. Sephora'da 50 ml bu parfüm ise 500 küsür tl idi, bence değmez. Bu arada Tuscan Leather daha güçlü gibi bu parfümden ki bu parfümde hani o kadar zayıf değil ve çok da kuvvetli değil..

İlerleyen zamanlarda ama oldukça saat sonra mesela tende 3-5 saat sonra ''Yasemin zambak'' kokusu hissedilmeye başlıyor ama çok arka planlarda. 7-9 saat sonra tende zayıfladı ama var. Pudralılık olabilir ama zevkine varamadım Sentetik Süet deri ve Sentetik, yapay Deri kokusundan.. Paçuli (Silhat) deri ile kaynaşmıştır ki benzerlik taşır. Kısmen yağlı, sıcak bir deri parfümü bu parfüm. Kıyafette daha güzel bence bu parfüm, daha canlı gibi kıyafette. Oldukça ilerileri Tuscan Leather'a kısmen benziyor kıyafette..

Bu arada bu parfümün aynı isimi Private serisinde var. Bu yüzden isimin hemen yanında yıl da geçiyor nette anlatırken.. Onun yılı 2016 ve aynı içerik neredeyse. Belki de daha ucuz olsun diye ki maliyeti demiştim ucuz, o parfümü Signature kısımına aldılar. Onun parfümörünü verelim Sonia Constant ve Fragrantica.com linkini :''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Ombre Leather 16 by Tom Ford , kadınlar ve erkekler için bir deri parfümüdür. Ombre Leather 16 , 2016 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Sonia Constant . Koku deri, menekşe yaprağı, kakule, yasemin sambac, meşe yosunu ve paçuli içermektedir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.32 üzerinden 5 ile 252 oy.

Ombre Leather 16
2016for women and men
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Ombre kısımını bence boş yere koymuşlar bu parfümün adına. Ben hiç yoktan Laden (Labdanum) olacak sanıyordum Amber olarak ama o bile yok parfümde. Laden'i küçümsemiyorum, ayrı güzel, ayrı bir güzel tad ama o bile konmamış demek istedim. Ombre, Amber'i ifade eden bir şey olarak kullanılabiliyor. Ombre Fransızca ''Gölge'' demek, Ombré ise Portekizce ''Bir kağıt oyunu'''dur. Bu konuda araştırma yaparım umarım..

Ombre'nin Fransızca'da kullanım şeklini aşağıda verdim Türkçe çevirisi ile. Biliyorsunuz ''Gölge'' demek: ''

Zone sombre où le soleil, la lumière ne pénètrent pas parce qu’une matière opaque les en empêche.
Il fait bon à l’ombre de ce grand chêne .
Fiil
1
Mettre de l’ombre dans (un dessin).

Güneş ışığında karanlık alan, ışığın nüfuz etmediği için opak bir malzeme onları önler.
Bu büyük meşe gölgesinde iyidir.
fiil
1
İçine biraz gölge koyun (çizim).
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men kovboy bayan erkek reklam afişi şişe.jpg
Netten içerik alıntısı ve Tom Ford'un parfüm ile ilgili sözü, cümlesi İngilizce ve Türkçe çeviri : ''

Fragrance Family:
Warm & Spicy

Scent Type:
Woody Spice

Key Notes:
Jasmine Sambac, Black Leather, White Moss

About:
Floral leather and cool spices reveal an untethered scent for men and women.—vast, untethered, and driven.

Freedom comes from within, the desert heart of the west is wrapped in leather. It moves forward, untethered, through the still air of wide-open space. Dust on wind, skin on skin, Ombré Leather reveals itself like a landscape in layers, where stretches of rock transform into sunrise blonde low on the horizon.

What else you need to know:
"Ombré Leather is a deeply textural scent that imprints you with a tactile sensuality. It makes one feel different, beautiful and desired."—TOM FORD

Türkçesi :

Koku Ailesi:
Sıcak ve Baharatlı

Koku Tipi:
Odunsu Baharat

Anahtar Notlar:
Yasemin sambac, Siyah Deri, Beyaz Moss

hakkında:
Çiçek deri ve serin baharat erkek ve women.-engin, zincirlenmemiş ve tahrik için bir zincirlenmemiş kokusunu ortaya koyuyor.

Özgürlük içinden gelir, batının çöl kalbi deriyle sarılır. Geniş açık alanın durgun havası içinde, bağımsız olarak ilerler. Rüzgarda toz, ciltte cilt, Ombré Leather kendini ufukta karanlığın gün doğumu sarışınına dönüşen katmanlardaki bir manzara gibi ortaya koyuyor.

Bilmeniz gereken başka bir şey:
"Ombré Leather, dokunsal bir duygusallıkla sizi örten derin bir dokusal kokudur. Kendisini farklı, güzel ve istenen hissettiriyor." - TOM FORD
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Tom Ford, Private Blend'in kendi özel koku laboratuvarında çok özenerek hazırlandığından bahsetmiş. Netten aşağıdaki bilgileri de alıntı yaptım :) . Evet akıllarda olan bir şey var o da, Tom Ford Private bir aldatmaca olduğu çoğunun.. Ha evet Tom Ford Tobacco Vanille gibi şaheserler de var bu seride. Tuscan Leather ise çok çok ucuz maliyetli tamamen falan sentetik Süet deri ön planda bir parfüm. Signature gibi daha ucuz bir kesime geçti fiyat ucuzlasın diye ve gene de fiyatı bence yüksek. Ben Tom Ford Noir de Noir'e de mesefalei bakan ve sentetiklik barındırdığını düşündüğüm bir model. İyice deneyip Gülü sentetik mi tam netce yazayım konusuna da inşallah..

Tom Ford Private serisi parfümörleri : ''

Japon Noir - Pierre Negrin
Velvet Gardenia - David Apel
Oud Wood - Richard Herpin
Moss Breches - Stephen Nilsen
Bois Rouge - David Apel
Neroli Portofino - Rodrigo Flores-Roux
Tuscan Leather - Harry Fremont / Jacques Cavallier
Noir de Noir - Harry Fremont / Jacques Cavallier
Amber Absolute - Christophe Ladaumiel
Tobacco Vanille - Olivier Gillotin
Black Violet - Clement Gavarry / Pascal Gaurin
Purple Patchouli - David Apel
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Ombré Leather (2018) Tom Ford for women and men deri içinde fermuarlı deri.jpg
İyi, güzel, hoş günler, forumlar, okumalar, kokular, parfümler arkadaşlar :) . Selametle :) .