Otacı Şampuanlar Genel Bakışı, Doğallığı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Daha önce temizleme bazı tamamen organic iddia dilen sertifikalı Ecocert kullandığını iddia ediyordu ''Otacı Zeytinyağlı Şampuan'' mesela. Oldukça güzel bir şampuandı ve vücudunuz çok yağlı da olsa bir yıkama ile tertemiz olabiliyordunuz sabun bezi ile falan köpürtüp temizlik yapmak suretiyle. ki bunu başka çok sattığını iddia eden şampuanlarda bile 3-4 sabun bezine sıkıp vücuda sürtme ile temizleme de bile elde edemeyebilirsiniz..

Fakat son zamanlarda yeni şişe çıkardılar ve şişe üzerinde ''Ecocert'' maddesinden bahsetmiyor. Yeni ürünü yeni yeni deniyorum, sonuçları editlerim, eklerim inşallah. Resimlerde eklemeyi düşünüyorum.. İki şampuan içeriklerini eğer karşılaştırırsam yazmak için acele edeceğimi düşünmekteyim :)..

400 ml 14.90 tl'lerde en ucuz ki 20 tl civarına kadar yolu var. Bu paralara doğal ürün gerçekten ucuz ama eğer işin içine sentetik zararlı maddeler giriyorsa işin rengi değişir çünkü çok ucuza başka örnekleri var üstelik onlar 600 ml civarı falan..

Eskiden bitkisel özlüydü ama şampuanları içerikleri doğal değildi. Mesela 1994 civarları. Tamamen doğal ürünleri yazarsanız seviniriz lütfen :).

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Reyiz Alpecin ürünlerini hiç inceledin mi? Çok beğeniyorum. Her gittiğimde 4-5 şişe ondan getirmeye çalışıyorum. Bittiğinde ise Bioxcin 3'lü set 60 tl Eczacı'ya tavsiye edilen satış fiyatı :)

Serdar73

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Mehmet Bioxin uzun kullanımda kepek yapıyor, bence gereksiz bir şampuan . Saç dökülmesini dizginlemesi ve saçı güçlendirmesi bakımından ben Ducray Anaphase tavsiye ediyorum. Biraz pahalı bir şampuan ama ne kepek ne yağlanma yapıyor ve saçı gercekten güçlendiriyor. Ducray markası saç konusunda gerçekten kaliteli bir marka .

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
otacı markasını seviyor ve sürekli kullanıyorum alman kalitesi sonuçta. şampuanlarında zararlı kimyasallar içermemesi benim için tercih sebebi..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Reyiz Alpecin ürünlerini hiç inceledin mi? Çok beğeniyorum. Her gittiğimde 4-5 şişe ondan getirmeye çalışıyorum. Bittiğinde ise Bioxcin 3'lü set 60 tl Eczacı'ya tavsiye edilen satış fiyatı :)
reyiz Türkiye'de hangi mağazada var. Rossman'de olabilir galiba. Benim için özellikle temizleyici maddesinin doğal olması lazım. MEsela Ecocert diye bir madde kullanıyor otacı kurtsan ve organik sertifikalı temzileyici madde ecosert.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu arada Portakallı tarçınlı modeli çıkmış Otacının şiddetle tavsiye ederim. Tarçın çok çok zayıf ve msi gibi meyveli portakal kabuğu yoğun kokuyor. Limonlu zeytinyağlı model mağazalarda yok. ama dikakt edin kimi 25 tl ye satıyor kimi 42 tl'ye. %0 tl bile olsa alırım o ayrı ama araştırın tabiki :) . şeftalili modeli de var ama sanırım sentetik şeftali, otacıya yakışmadı eğer sentetik ise. yazacam onlara bakalım inşallah :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
otacı markasını seviyor ve sürekli kullanıyorum alman kalitesi sonuçta. şampuanlarında zararlı kimyasallar içermemesi benim için tercih sebebi..
Aynen. Demiştim kostik yok. Temizleyici ana maddesi Ecosert mi Ecocert mi ne ve organik sertifikalı doğal bir madde sanırım :) . Özletme Mehmet :) .