Oud Satin Mood - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian for women and men sıvı mor renk net görünüyor.jpg
Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian for women and men ipek kumaş üzerinde.jpg
Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2015

Ud Saten ruh hali parfümün anlamı. Saten pürüzsüz, kaygan, ipeğimsi anlamalrda olabilir. Yumuşaklık da barındırır yüzeyi kendince.. Bir de bu parfüm EDP ve aynı isimde Extrait de Parfum modeli var ve onda Gül ve Vanilya daha yoğun deniyor arkadaşlar.. Edp yani burada anlattığım modelde ise diğer Extraite göre benzoin daha ön planda, kimi birini, kimi diğerini sevebilir bu söylenenlere göre.. Parfüm ve koku işi zevk olayı ve zevkler ve renkler farklı olabiliyor :) ..

Satin mood ilk başlarda lavanta ve Tonka fasülyesi(Laden (hayvansal olmayan amberimsi koku) de olabilir) tarzında ama incemsi bir tatlılıkla kokuyor daha çok... Kıyafette 3-4 saat sonra gül ve oud da hissedilmeye başlıyor veya daha belirgin, yalınca diyelim.. Satin mood tende 1 saate gelirken kremsileşiyor harika prüzsüz bir tatlılıkla devam ediyor. Bu parfümü sevenleri anlıyorum, haklılar bence. Gül de tende hissedilmeye başladı.. Benzoin, Tonkavari şeker ve Lavanta, güle kısmen benzerliğiyle güzel eşlik ediyor diyebiliriz.. İris tarzı daha yuvarlak bir koku bu dediğim tatlılık bu parfümdeki. Bazen sevmeme sebep oluyor. bu tarz şekerliliği sevmiyorum ama bu parfümde kimi zaman sınırlarda. Gül ve oud hatırına katlanılabilinir. O incemsi soğuk koku diğer saydığım kokulara uzun süre eşlik ediyor. Bu parfümü sıkanlar kıyafete 2 fıs sıkabiliyorlar, sılajı ve ömürü kuvvetli bir parfüm diye. Ben 4 fıs civarı sıkmıştım ve 5 gün sonra bence hala kokuyor kıyafette iyice ve daha çok vanilyamsı koku idi ve ud da eşlik ediyor..

Satin mood ilk başlardan sonra 10-12 saatte toklaşıyor tatlılığı. Daha sonraki saattler vanilya iyica açığa çıkıyor. 24.saate doğru vanilya oldukça belirgindi. O çiçeksi koku içerisinde Menekşe kokusu var olabilir ki açıklanmış.. Parfümü denedikçe editleyebilirim (Düzenleyebilirim) arkadaşlar mesajı :) demiştim ve ekleyeyim şimi, denedim tekrar .. Menekşe kokusu çok belirgin bu parfümde. Mavi renk seçilmiş olması da sanırsam Menekşe çiçeği yüzünden. MFK'nın Menekşe çiçeğine ayrı bir merakı, zevkş var galiba. Ki bir de hem güzel hem bol koku notaları parfümörler, Parfüm yapıcılar tarafından kullanılması mantıklı bir şey, akıllıca. Menekşe çiçeği yağının ml'si 30 dolar ve üstü fiyatlarda.. Parfümde Amber kullanıldığı kendi sitesinde açıklanmış.. Zaten demiştim sabitleyicisi oldukça kuvvetli, Lavanta kokusu, Menekşe ve Menekşemsi koku ve diğer çiçeğimsi kokular 10 gün sonra da hissedilebiliyor. En çok 5 gün ve sonrası Amberimsi tatlılık ve özellikle Vanilya yoğunlukta, Benzoin de hissediliyor.. Amber kullanılmışsa bu Laden reçinesi olabilir..

Bulgar gülü mat donuk denebiliyor. Kimi parfümünde Bulgar Gülü kullanıyor MFK, bu parfümde Bulgar gülüne ek Türk Gülü kullanmış absolute elde edilmek olarak. Kimi parfümlerinde sadece Türk gülü de kullanıyor diye aklımda kalmış..

Parfüm sıvısı mavi renkli, bu da beni düşüncelere itiyor ki zaten dünyada az düşünen varlıklarız.. Etrafımız aslında o kadar çok düşüencek şeylerle doluki.. Tabi Allah tamamlasın diyorum kendime göre, kimi şeylere yetişemiyoruz :) .. Parfüm kıyafette sarı renk bıraktı hem de koyuca. Beyaz elbiseye sıkmayın derim kesinlikle. Ha yıkanınca ne olacak bilmiyorum :) ..

10 gün civarı oldu belki hala koku kıyafette var. Tabi aylarca kokan kokular da var gene.. O lavanta kokusu, iris çiçeğimsi ince soğuk tatlılık azalsada oran olarak, gene varlar.. Parfümün sabitleyicisi kuvvetli her ne ise..
https://www.franciskurkdjian.com/oud-satin-mood-en.html Maison Francis Kurkdjian sitesinden alıntı İngilizce ve Türkçe : '''''''''''''''''''''''''''
Inspiration
OUD satin mood conveys the desire to bring a shimmering Orient to life. You'll want to wrap it around you, lose yourself in the depth of the moment and suspend time.

Olfactory description
Violet accord
Rose essence from Bulgaria
Rose absolute from Turkey
Natural oud from Laos
Benzoin from Siam
Amber and vanilla accord

İlham
OUD satin mood, parıldayan bir Orient'i hayata getirme arzusunu ifade eder. Çevrenizde sarmak, anın derinliklerinde kendinizi kaybetmek ve zamanı durdurmak isteyeceksiniz.

Koku tanımı
Menekşe anlaşması(Menekşe koku notası)
Bulgaristan'dan gül özü
Türkiye'den Gül Mutlakı(Türkiye'den Absolute Gül)
Laos 'dan gelme Doğal Oud
Siam'dan Benzoin
Amber ve vanilya anlaşmasından(koku notaları)
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Fragrantica.com içerik yazısı : '''''''''''

Oud Satin Mood(Ud Saten Hal), MFK tarafından Maison Francis Kürkçüyan'ın sana yolladığı kadın ve erkekler için bir Oryantal Odunsu koku. Bu yeni bir koku. Oud Satin Mood 2015 yılında başlatıldı. Bu kokunun ardındaki burun Francis Kurkdjian . Koku, agarwood (ud), Bulgarca gül, benzoin, Türk gülü, Menekşe ve Vanilyaya sahiptir.

Parfüm oylaması: 557 oy ile 5 üzerinden 4.39 . '''''''''''''''''''''''

Bu konuya da bakabilirsiniz : Oud Silk Mood Extrait de parfum - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2013
Oud Silk Mood daha ilacımsı Oud gibi hele başları.. Sonra o da güzelleşiyor diyebilirim..

Hatalar, hatalarımız affolur inşallah, İyi günler, geceler, kokular, parfümler arkadaşlar, Selametle :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
MFK Oud Satin Mood, nedir bu tatlılık. Menekşe çiçeği denmiş ama Menekşe yaprağı ve tatlılıkta Aldehit kullanılmış olabilir. Resim bulursa da 10fold Vanilya, 20 fold vanilya, 30 fold vanilya çiçek yağı resimleri koyacağım inşallah. Resim var da telefonum bozuldu şu an. renkleri daha koyu kahverengimsi giderek fold arttıkça. daha çok distile ve süzme yöntemi ile elde ediliyor 10-20-30 fold vanilyaalr ve değdikleri parfümü çok etkiliyorlar, @Premiumperfume hocam da bu konuda bilgili maşallah, bilgilerini bekleriz hocam tabiki :) .

Menekşe yaprağı ve aldehit tatlılığı birleşince beni de etkileyen iş çıkmış ama aldehit değilde başka bir doğal tatlılık olduğu da ebni düşündürüyor. Bugün annem de parfümün etkisine kapıldı ve sevdi :) . Evde diğer dekant şişemi arıyorum, iyice deneyeceğim inşallah. Bugünlerde bol bol kullanasım geliyor. @Meursault hocam sen de menekşe seven birisin Gucci Pour homme 2 den biliyorum. Bu parfüm hakkında düşüncelerini bilmek isterdim ve Mfk oud çok seviyorsun biliyorum onu da maşallah :) . Evet başka arkadaşları da bekleriz yorumunu tabiki. Menekşe çiçeği ve Menekşe yaprağı(belki kökü) çok ilginç kokulardan ki hangi koku ilginç değilki..

resimi verelim 10-20-30 fol vanilya yağının :

img-20190907-wa0003-vanilya-10-fold-20-fold-30-fold-vanilya-yagi-resimleri-jpg.2835

Son düzenleme: